עבודה בחקלאות בחו"ל

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!  

אמנם בארץ הדור הצעיר אינו שש לעבודה בשדה, ברפת, בלול או בשאר המקומות הקשורים לחקלאות, ועל מנת לפתות אותו לעשות זאת היה צורך להכריז על עבודה בחקלאות כעבודה מועדפת כך שחיילים משוחררים זוכים למענק אם הם מתמידים בה לאורך מספר חודשים (וגם כך, בסופו של דבר, חלק ניכר מכוח האדם בתחום מגיע מחו"ל ובפרט מתאילנד) – אבל מסתבר שכעבודה בחו"ל, תחום החקלאות עשוי דווקא לספק כמה אפשרויות מתגמלות במיוחד, ובפרט כשמדובר בעבודה באוסטרליה.

החקלאות באוסטרליה

אחת המדינות בה זקוקים כל הזמן לידיים עובדות בתחום החקלאות היא אוסטרליה.

ברחבי האי הענק פזורות עשרות אלפי חוות, חלקן משתרעות על שטחים עצומים ובסה"כ כ- 12% מהתמ"ג של אוסטרליה מקורו בחקלאות ובענפים הקשורים אליה – כך שמי שמחפש עבודה בחקלאות בחו"ל, ובפרט עבודה באוסטרליה, בהחלט יוכל למצוא שלל הצעות עבודה הקשורות לחקלאות.

הצפי הוא אף לגידול בהיקף הפעילות החקלאית במדינה: שר החקלאות של אוסטרליה הצהיר ב- 2013 כי עד לשנת 2025 יוגדל היקף הייצוא של תוצרים חקלאיים ומוצרי מזון בלא פחות מ- 45% (!), וזאת על מנת לעמוד בגאות האדירה של הביקוש מצד סין, שגם היא צומחת בצעדי ענק ומעמד הביניים בה מתחיל ליהנות מעלייה ברמת החיים – כך שמי שיחפש עבודה באוסטרליה באחת מעשרות אלפי החוות החקלאיות יוכל למצוא את מבוקשו אפילו יותר בקלות.

אופציה נוספת – רוסיה והמדינות האחרות שנוצרו לאחר התפרקות ברה"מ

אופציה נוספת של עבודה בחו"ל בתחום החקלאות, ובעיקר לאנשי מקצוע מיומנים בעלי ידע יקר ערך, היא ברוסיה ובשאר המדינות שזכו לעצמאות לאחר התפרקות ברית המועצות (ובפרט אוקראינה, גאורגיה, המדינות הבלטיות).

החקלאות במדינות אלה נותרה מאחור בכל הקשור למיכון ולקדמה, ועל מנת להדביק את הפער וליהנות מכל היתרונות של חקלאות מודרנית ישנו ביקוש רב לידע ולניסיון של מומחים מן המערב, ובפרט מישראל הידועה כמעצמה בתחום חקלאות ההיי-טק – כך שמומחים בחקלאות המחפשים עבודה בחו"ל לפרק זמן זה או אחר בהחלט עשויים לצאת נשכרים מבחירה במדינות אלה.

ארה"ב – רק עם ויזה מתאימה

אמנם רוב הבוחרים בארה"ב כמקום עבודה בחו"ל מעדיפים לעבוד בערים הגדולות וליהנות מהחיים הטובים בהן, אולם כדאי לדעת שגם האופציה של עבודה בחקלאות קיימת – ואפילו יש עבורה סוג מיוחד של ויזה: H-2A.

ויזה זו ניתנת על ידי רשויות ההגירה האמריקאיות והיא מאפשרת לעבוד בתחום החקלאות במשרות שאין להן ביקוש מצד עובדים מקומיים ושהן זמניות (אם כי הוויזה עצמה יכולה להיות בתוקף גם ל- 3 שנים).

רוב הישראלים היוצאים לעבוד בארה"ב מחפשים כאמור מגורים בעיר גדולה ושוקקת חיים, אולם מי שמחפש דווקא קצת שקט, עבודת כפיים שסיפוק רב בצידה והזדמנות לחוות את ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות בצורה ייחודית ומרתקת (וכמובן ליהנות מהזדמנויות לטייל ולבלות בה בחופשות) בהחלט מוזמן לבחון את אופציית העבודה בחקלאות.

יתרונות וחסרונות עבודה בחקלאות בחו"ל

עבודה  בחקלאות בחו"ל נהנית ממספר יתרונות בלתי מבוטלים, אולם חשוב להדגיש שיש בה גם חסרונות ובעיקר קושי (שיש שיראו בו אתגר…)

היתרונות העיקריים ביחס לאופציה הרווחת ביותר, עבודה בעגלות מכירה, הם היעדר הצורך באנגלית ברמה נאותה, פחות תסכולים (הנובעים מתשובות שליליות ומלקוחות שלא הצלחנו למכור להם) וסיפוק רב יותר בזכות התוצרים הממשיים של העבודה – וכמובן שכמו כל עבודה בחו"ל ביחס לעבודה בארץ גם שכר גבוה יותר (ושבניגוד לעבודה במכירות תלוי רק ביכולות של העובד ובמוטיבציה שלו, ולא בגורמים חיצוניים דוגמת הקניון בו הוא מוצב וכו').

החיסרון העיקרי הוא שמדובר בעבודה פיזית לא קלה, אם כי עבור מי שגדל במושב או בקיבוץ הקושי אינו מורגש, וגם מי שגדל בעיר וכושרו הגופני סביר יוכל לצלוח אותה בקלות.

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!