רילוקיישן לקנדה בתחום ההייטק

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!  

מצד אחד, ישראל זכתה זה מכבר לכינוי "סטארט אפ ניישן", וגם אם יש פער מסוים בין הדימוי למציאות, הרי שאכן מספרן של חברות ההייטק הישראליות הוא גדול ומרשים וחברות בינלאומיות רבות פועלות בארץ. מצד שני, יותר ויותר ישראלים מחפשים עבודה בחו"ל, חלקם לפרק זמן קצר ואחרים לפרק זמן ממושך. מצד שלישי, קנדה ידועה מזה שנים רבות רבות כמדינה המעודדת הגירה אליה ובפרט כשמדובר באנשי מקצוע איכותיים. שילוב כל המגמות הנ"ל הופך את הקונספט של רילוקיישן לקנדה לנפוץ ומבוקש.

כל היתרונות של רילוקיישן לקנדה

קנדה אולי נתפשת כאפרורית ואטרקטיבית פחות ביחס לשכנתה מדרום, ובהתאם ישנו ביקוש רב הרבה יותר לאופציות השונות של עבודה בארה"ב לעומת עבודה בקנדה, אבל כדאי לדעת שלארץ המייפל והרב-תרבותיות ישנם כמה וכמה יתרונות משמעותיים שהופכים אותה לאופציה שבהחלט כדאי לקחת בחשבון.

ראשית, עבודה בקנדה מאפשרת חיים במדינה שרמת הפשע בה נמוכה, רמת השירותים המוענקים לתושבים גבוהה, הרחובות נקיים למשעי והתושבים מאירי פנים גם ל"זרים". באופן כללי קנדה היא חברת מהגרים (אחד מכל שישה קנדים נולד מחוץ למדינה), ובצירוף הליברליות והסובלנות הטבועות באופי הקנדי, מדובר בגן עדן למי שמגיע לטורונטו, ונקובר, מונטריאול ושאר הערים הגדולות במדינה ששטחה הוא השני בגודלו בעולם וכלכלתה אחת החזקות.

בנוסף, אנשי הייטק שעוברים לקנדה מגיעים לאחד המקומות היפים בעולם. הרי הרוקי, תצפיות אל לוויתנים, כלבי ים ושאר בעלי חיים מרהיבי עין שנהנים מהחיים באוקיינוס האטלנטי, פארקים לאומיים מרחיבי נשימה, ערים עתיקות ציוריות, אטרקציות אורבניות, מפלי הניאגרה ורשימת האפשרויות לבילויים וטיולים בקנדה עוד ארוכה ומרשימה.

גם מבחינה מקצועית, חשוב להדגיש, מדובר באתגר. קנדה אולי לא נמצאת בחוד החנית של הייטק בעולם, אולם רילוקיישן אליה מציב את הישראלים במשרות שבהחלט מספקות עניין רב כמו גם התמודדות עם מציאות חיים חדשה ובזכות כך צמיחה אישית.

עם המשפחה או בלי המשפחה?

אחת ההתלבטויות המשמעותיות של אנשי הייטק רבים מבין אלה שמוצעים להם האופציה של רילוקיישן היא האם לעבור למדינת היעד עם המשפחה או בלעדיה (באופן טבעי חלק גדול מהמועמדים לרילוקיישן הם אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים שכבר הקימו משפחה).

למרחק בין ישראל לקנדה ישנו כמובן השפעה ניכרת על ההחלטה. בניגוד לאופציה של עבודה באירופה, שמאפשרת גיחות רבות יחסית לארץ (שהרי מדובר בכ- 4-5 שעות טיסה ולפעמים אף פחות מכך), הרי שעבודה בקנדה מחייבת ניתוק רב יותר מישראל ועל כן הנטייה לצרף את בני המשפחה גדולה יותר. יחד עם זאת חובה לקחת בחשבון גם את הרצונות שלהם כמובן.

היבטי מיסוי

מרכיב חשוב אחר בהחלטה אם לבצע רילוקיישן ליעד כזה או אחר הוא השיקול הכספי, ובפרט ההיבט המיסויי – כלומר מהו גובה המס אותו יש לשלם על המשכורת.

קנדה מחייבת הגשת דו"ח שנתי על כל ההכנסות, וחתומה על אמנת מניעת כפל מיסים עם ישראל, כך שאזרחים ישראלים המקבלים משכורת מהמעסיק בארץ פטורים מחובת תשלום מס בקנדה וישלמו מס רק בישראל. בקנדה, אגב, ישנם החזרי מס בגין הוצאות הנובעות מגידולם של ילדים וכדאי לקחת גם זאת בחשבון.

החיבוק החם של הקהילה היהודית והישראלים לשעבר

אנשי הייטק שבוחרים באופציה של רילוקיישן לקנדה יזכו, סביר להניח, בחיבוק חם לא רק מהחברה הקנדית באופן כללי אלא גם מאנשי הקהילה היהודית ומהישראלים הרבים שכבר קבעו את מושבם במדינה הצפונית.

מספרם של היהודים בקנדה מוערך בכ- 400,000, רובם במונטריאול, ונקובר ובעיקר טורונטו, עיר שיש בה גם כ- 50,000 ישראלים לשעבר.

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!