הבונוס היפהפה של עבודה באוסטרליה

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!  

עבודה באוסטרליה, ברוב המקרים, אמנם מתבצעת בערים גדולות ומודרניות דוגמת דיסני, מלבורן או קנברה הבירה, אולם מתלווה אליה בונוס רב ערך בדמות האפשרות לטייל ברחבי האי הענקי (שטחה של אוסטרליה הוא השני בגודלו בעולם) וליהנות מעולמות חי וצומח שאין דומה להם באף מקום אחר כך ששום עבודה בחו"ל לא תקנה לכם גישה אליהם.

לצד רמת החיים הגבוהה של האוסטרלים – ב-2011 דורגה המדינה במקום ה-18 מבחינת התמ"ג לנפש ובמקום השני במדד הפיתוח האנושי של האו"ם – המהווה כמובן יתרון משמעותי לרוצים לעבוד בחו"ל ומתלבטים בין כמה אופציות, עבודה באוסטרליה מבוקשת במיוחד על ידי חובבי טבע והרפתקאות ייחודיות. הריחוק הרב מישראל (ובשל כך, באופן טבעי, גם מהמשפחה הגרעינית והמורחבת כמו גם מהחברים- קראו כאן כיצד להתמודד עם הגעגוע), המרחבים העצומים המשתרעים בין היעדים השונים באוסטרליה וכאמור, עולמות החי והצומח הייחודיים ליבשת המבודדת – כל אלה מעניקים למי שבוחר בעבודה באוסטרליה חוויה בלתי נשכחת, כשגם העובדה שהמדינה משכה אליה לאורך כל ההיסטוריה המודרנית שלה מהגרים רבים תורמת לאווירה המרתקת ולעוצמת החוויה.

הפאונה של אוסטרליההבונוס היפהפה של עבודה באוסטרליה

הפאונה – דהיינו עולם החי – של אוסטרליה כוללת אלפי מיני בעלי חיים שחיים אך ורק באוסטרליה. למעלה מ-80% מזני היונקים החיים באי, קרוב ל-90% מהזוחלים, ולמעלה מ-90% מהדו-חיים הם אנדמיים לאוסטרליה. בנוסף, יכולים הבוחרים בעבודה באוסטרליה ליהנות מחיות כיס כמו קנגורואים, פוסומים או וומבטים – חיית לילה צמחונית שתהליך עיכול המזון שהיא אוכלת נמשך עד שבועיים!

חיית כיס מפורסמת אחרת היא הקואלה, שישנה כ-18 שעות ביממה ומהווה דוגמה לכל העצלנים שבינינו – ומזכירה למי שבחר לעבוד בחו"ל שלמרות הערך הרב של הכסף, והפיתוי שיש במשכורת גבוהה, כדאי להקדיש זמן גם לפעילויות אחרות.

חיות חביבות אחרות החיות באוסטרליה נמנות על משפחת בעלי הביב – יונקים ייחודיים שלא ממליטים גורים אלא מטילים ביצים, ועליהם נמנים הפלטיפוס (ברווזן) המתוק להפליא (על אף היותו ארסי) וקיפודן הנמלים שנראה כמו קיפוד ויש לו לשון ארוכה המשמשת אותו לציד נמלים.

גם העופות האוסטרליים ייחודיים ומרתקים, ומספקים בונוס חביב לבוחרים בעבודה באוסטרליה: כך למשל הקוקברה שנשמע כאילו הוא מתגלגל מצחוק, ציפור גן עדן המפגינה טקס חיזור רב רושם במיוחד, תוכים מרהיבים וכן עופות ימיים מעניינים דוגמת הפינגווין הזוטר כחול הנוצות והשקנאי האוסטרלי. עוד באוסטרליה: מגוון רחב במיוחד של לטאות, כולל 114 מיני שממיות, 66 מיני חרדונים וכוח אוסטרלי המגיע עד לאורך של 2 מ' – לבעלי הפוביה מלטאות מוטב אולי לבחור יעד אחר לעבודה בחו"ל…

עולם הצומח באוסטרליה

גם עולם הצומח של אוסטרליה הוא ייחודי מאוד – כ- 75% מתוך למעלה מ- 12,000 מיני הצמחים במדינה הם אנדמיים, כלומר צומחים אך ורק בה (אם כי הגלובליזציה לא פסחה גם על עולם הצומח, והיו וישנם ניסיונות רבים לאקלם מיני צמחים שונים בבתי גידול חדשים). בין הצמחים המפורסמים של אוסטרליה ניתן למנות את הגימפי גימפי (אחד ממיני הסרפדים הצורבים במיוחד), את הקזוארינה (שבארץ התפרסמה בעיקר בזכות שירה של נעמי שמר, "בהיאחזות הנח"ל בסיני", שכן בתקופת המנדט הבריטי הובאו לארץ מאוסטרליה קזוארינות שניטעו בשדרות יפהפיות) וכמובן האיקליפטוס, שגם הוא עשה עלייה.

התרבות באוסטרליה

לא רק עולמות החי והצומח של האי הענקי מספקים סיבות טובות למצוא עבודה באוסטרליה, אלא גם התרבות הייחודית, החל מזו האבורג'ינית (שהדידג'רידו המוכר הוא רק חלק קטן ממנה) וכלה בפסיפס המגוון במיוחד הקיים כיום, הודות לגלי ההגירה הרבים שמילאו את אוסטרליה באירים, גרמנים, יוונים, סינים, טיוואנים, דרום אפריקאים, קרואטים, סודנים ומי לא בעצם – והרי עבודה בחו"ל היא גם דרך נהדרת להתוודע לבני אדם שתרבותם שונה מזו שלנו, ובכל זאת רב הדמיון בינינו על השוני.

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!