עבודה בהובלות בארה"ב

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!  

ישראלים רבים חולמים על עבודה בחו"ל, לפחות לפרק זמן של מספר חודשים עד מספר שנים, ואם כבר לעבוד בחו"ל, הרי שארה"ב, שלא בכדי מכונה גם ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, היא המקום בה"א הידיעה לעבוד בו. מבין אפשרויות העבודה בארה"ב, הפופולאריות ביותר הן מכירת מוצרים שונים בעגלות השונות – ומובינג.

ישראלים רבים כבר עבדו בהובלות בארה"ב, תחנה שכבר הפכה לכמעט חובה במסלול בית ספר – צבא – טיול אחרי צבא – עבודה בחו"ל – עוד טיול אחרי צבא וכו', וחזרו כשבאמתחתם סיפורי מורשת קרב והרפתקאות שונות שעברו תוך כדי עבודה בלתי שגרתית זו (מנסיעות שנמשכות ימים שלמים בתוך סופות חול, דרך לקוחות יוצאי דופן שהעניקו טיפים שמנים במיוחד וכלה במפגשים בלתי נשכחים עם טיפוסים ייחודיים). המציאות, מטבע הדברים, היא ברוב המקרים מעט יותר אפרורית ומיוזעת, וזמן רב עובר על העובדים בהובלות בארה"ב בסחיבת ארגזים כבדים ובנסיעות שלפרקים נדמה כי לעולם לא יסתיימו.

אבל לא בכדי ישראלים רבים בוחרים לעבוד בארה"ב בהובלות. השכר אותו ניתן להרוויח בעבודה זו, בעיקר כשמבצעים אותה באופן מאומץ, הוא גבוה במיוחד וכזה שקשה להגיע אליו דרך תעסוקה אחרת – כך שגם אם יש רגעים בהם הגב משמיע קולות מצוקה, ובאופן כללי מרגישים כל שריר ושריר בגוף, וגם אם לפעמים מוצאים את עצמם המובילים ישנים במשאית בחניון שכוח אל, בכל זאת האפשרות להרוויח אלפי דולרים (שכר בסיס בתוספת טיפים) תוך זמן קצר יחסית גוברת על הכאבים והקושי.

איך מתקבלים לעבודה בהובלות בארה"ב?

כדי לעבוד בחו"ל יש צורך באשרת עבודה של המדינה בה תתבצע העבודה, ובהתאם על מנת ליהנות מהיתרונות הרבים של עבודה בארה"ב, בהובלות כמו בכל תחום אחר, יש לקבל ויזת עבודה מתאימה.

ככלל, לא קל לישראלים לקבלת ויזת עבודה בארה"ב. דרך אחת לעבוד בארה"ב באופן חוקי היא למצוא חברה ישראלית בעלת היתר להעסיק עובדים זמניים באמצעות ויזה הנקראת H2B. בדרך זו ניתן לעבוד למשך 4 חודשים בלבד, או בתקופת חג המולד (אוקטובר עד ינואר) או בחודשי הקיץ (אפריל עד אוגוסט). בחלק מהמקרים יידרש העובד להשתתף בעלות הוויזה ולשלם סכום כסף מסוים לחברה שמעסיקה אותו בארה"ב.

דרך אחרת לעבוד בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות מבלי לחשוש כל הזמן מפני רשויות ההגירה (המחמירות מאוד בארה"ב, ומי שנתפש עובד ללא אישור עלול למצוא עצמו הן מגורש מהמדינה והן מסורב כניסה בעתיד) היא באמצעות דרכון אירופאי. בשנים האחרונות ישראלים רבים מחזיקים במקביל לאזרחות הישראלית גם אזרחות אירופאית (ובפרט אזרחות רומנית, פולנית, הונגרית, צ'כית או גרמנית) – בעלי אזרחות שכזו זכאים גם להוצאת דרכון אירופאי, שלרוב מאפשר קבלת היתר עבודה בקלות רבה יותר. יחד עם זאת חשוב לדעת כי דרכון שכזה אינו מבטיח בכל מקרה כי ארה"ב אכן תנפיק למחזיקים בו ויזת עבודה.

אפשרויות קידום

העבודה בהובלות בארה"ב, כאמור, היא תובענית מאוד – פיזית (סחיבת ארגזים כבדים, פריטי ריהוט רבים וכו') ונפשית (היעדר פינה משלך לשים בה את הראש בסוף היום בחלק מהמקרים, שעות רבות בדרכים), כך שלא רבים מחזיקים בה מעמד לאורך זמן, ולמעשה מדובר בעבודה שמלכתחילה נועדה להות זמנית, לרוב על-מנת לחסוך סכום כסף שיספיק לטיול ממושך בדרום אמריקה (או בכל יעד נחשק אחר), ללימודים אקדמיים או לכל מטרה שהאדם מציב לעצמו.

יחד עם זאת, יש המתמידים בעבודה זו ומתקדמים בה לתפקיד ראשי צוות, שהרווחים שלהם גבוהים עוד יותר. ישנם גם לא מעט ישראלים שהחלו כמובילים והפגינו חריצות ויוזמה והפכו לבעלי חברות הובלה בארה"ב משל עצמם.

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!