עבודה במדינת רומניה

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!  

עבודה ברומניה הקסומהרומניה היא אחת המדינות בעלות פוטנציאל הצמיחה הגדול ביותר בעולם, ובוודאי באירופה – כך שאין פלא כי עבור ישראלים רבים המבקשים לעבוד בחו"ל היא מהווה אופציה ראשונה.

רומניה שוכנת בדרום מזרח אירופה, מוקפת באוקראינה, מולדובה, הונגריה, סרביה, בולגריה והים השחור. המדינה נוסדה באמצע המאה ה-19 כאיחוד של מספר נסיכויות ולאורך כמעט כל המחצית השנייה של המאה העשרים נאלצה לקבל את עול הקומוניזם. בדצמבר 1989 הודח הרודן ניקולאי צ'אושסקו שמשל ביד רמה ברומניה לאורך כרבע מאה, ורומניה הפכה לדמוקרטיה. חברות רבות הופרטו, המדינה הצטרפה לאיחוד האירופי ובסך הכל – על אף נפילות זמניות בשל משברים עולמיים – הכלכלה צומחת מדי שנה. יחד עם זאת, כלכלת רומניה עדיין רחוקה מלמצות את הפוטנציאל הגבוה של המדינה, שנהנית הן מאוצרות טבע לא מעטים והן מהון אנושי יקר ערך, וישראלים שיבחרו בעבודה ברומניה עשויים לנצל את הזיהוי המוקדם של ההזדמנות ולהרוויח סכומי כסף נכבדים ביותר.

במה עובדים ברומניה?

עבודה במכירות אינה פופולארית מאוד ברומניה, שכן רמת החיים במדינה הקומוניסטית לשעבר עדיין אינה גבוהה כמו בארצות המערב המבוססות, ובהתאם גם תרבות הצריכה עדיין לא התפתחה בה כמו בארה"ב, למשל, או באוסטריה או שוויץ. יחד עם זאת, בבוקרשט הבירה כבר ישנם לא מעט קניונים שוקקים והתברגות במכירות בהם עשויה להניב רווחים נאים.

גם תחום האבטחה, החביב כל כך על ישראלים העובדים בחו"ל, מאפשר רמת שכר גבוהה למדי ברומניה (בעיקר במוסדות ישראלים או יהודים, כמו השגרירות, אל-על וכו') – שביחד עם עלות המחיה הנמוכה במדינה מאפשרים חיסכון מכובד במהלך תקופת העבודה.

ישראלים רבים נהנים מתנופת הנדל"ן שפוקדת את רומניה, הן כיזמים והן כעובדים. בדומה לעבודה בפולין, ובעצם במדינות קומוניסטיות לשעבר רבות אחרות, גם רבים מבין הישראלים המגיעים לעבוד ברומניה הם בניהם ונכדיהם של יהודי רומניה שעלו לישראל (בסך הכל ישנם בארץ כ-220,000 ילידי רומניה, שבין המפורסמים בהם ניתן לציין את אודטה, ננסי ברנדס ובני משפחת עופר). אלה מהם ששולטים בשפה הרומנית נהנים מיתרון אדיר ומאפשרויות עבודה רבות יותר.

אוכלוסייה אחרת המחפשת עבודה ברומניה (ומן הסתם גם מוצאת) הם סטודנטים המגיעים למדינה כדי ללמוד בה – בעיקר רוקחות, וטרינריה ורפואה – בדיוק כשם שישראלים רבים אחרים משלבים לימודים ועבודה בהונגריה. סטודנטים שמבקשים לעבוד ברומניה לא זקוקים לאשרת עבודה (וכך גם מי שאוחז בדרכון אירופאי).

שמחת חיים אמיתית

עבודה ברומניה – במיוחד עבור ילדיהם ונכדיהם של יוצאי רומניה, אבל גם עבור ישראלים אחרים – היא לא רק פרנסה נאה אלא גם חוויה מרתקת במדינה בעלת היסטוריה עשירה והווה מבטיח. גם שמחת החיים והאופטימיות המאפיינות את העם הרומני עוטפות את הישראלים המגיעים לעבוד במדינה, ותורמות לרווחתם.

אפשרויות הטיול ברומניה מגוונות: מצד אחד תמצאו את הים השחור (הנגיש גם למי שבחרו עבודה בבולגריה) ואת עיירות החוף הנינוחות שלאורכו, ומצד שני שוכנים הרי הקרפטים היפהפיים שעליהם זרועים אתרי סקי משובחים (ובראשם סינאיה ופויאנה בראשוב) וכפרים ציוריים לרוב.

גם אפשרויות הבילוי, בעיקר בבוקרשט אך גם בערים גדולות אחרות ובמוקדי תיירות, מגוונות מאוד: מועדונים, בארים, מסעדות ועוד. בשנת 2006 נכנסה רומניה לחמישייה הפותחת של יצרניות היין הגדולות ביותר בעולם (לצד מעצמות יין כמו איטליה, ספרד, צרפת וארצות הברית), ואכן היין הרומני זול להפליא אבל לא על חשבון האיכות (הגבוהה מאוד בזכות מזג האוויר הצונן במדינה והאדמה הפורייה עד מאוד). משקה נוסף המאפיין את רומניה הוא הצויקה, ליקר שזיפים טעים ומשכר, שרק בשבילו כדאי לעבור לעבוד בחו"ל…

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!