עבודה במדינת קליפורניה

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!  

בפני ישראלים המחפשים עבודה בקליפורניה פתוחות אפשרויות רבותאף אחד מאיתנו, או לפחות רובנו המכריע, לא אוהב לעבוד. אבל מה אם מקום העבודה הוא בקליפורניה שטופת השמש ומוצפת האנשים היפים והנכונים? במקרה כזה, כמו גם בלוקיישנים אטרקטיביים אחרים המאפשרים עבודה בחו"ל, פתאום כיף לעבוד. עבודה בקליפורניה היא מושג רחב למדי. אקי אבני, למשל, עובד חלק מימות השנה בקליפורניה, שהרי הוליווד היא רובע בלוס אנג'לס, בירת המדינה המאוכלסת ביותר בארצות הברית. גם מילי אביטל, גל גדות, איילת זורר, מארק איווניר, מייק בורשטיין ועוד רבים וטובים אחרים עובדים/עבדו בלב ליבה של תעשיית הסרטים, ומן הסתם מדי שנה נשמע על עוד שחקנים שטסים להגשים חלום בקליפורניה. עיר נוספת בקליפורניה שמציעה מקומות עבודה איכותיים במיוחד לישראלים היא סן פרנסיסקו, ועמק הסיליקון הצמוד לה. אמנם גם תעשיית ההיי-טק הישראלית מפותחת ומתגמלת למדי, אבל אם תגיעו לעמק סנטה קלרה תמצאו שם לא מעט דוברי עברית שהחליטו לנצל את האופציה של עבודה בחו"ל.

עבודה בקליפורניה: לא רק אקי אבני וגל גדות

רוב הישראלים המגיעים לעבוד בקליפורניה, באופן טבעי, אינם שחקנים מוכשרים ומפורסמים או אנשי היי-טק עתירי ידע וניסיון, וגם המשכורות שלהם פחות שמנות – אם כי הן עדיין מכובדות מאוד ובהחלט מפתות.

הג'וב הנפוץ ביותר בקרב הישראלים בקליפורניה הוא מכירה של מוצרים שונים בקניונים ובמוקדים הומי אדם אחרים, עיסוק הידוע בשם "עבודה בעגלות" (שכמובן אינה ייחודית לקליפורניה. גם מי שמחפש עבודה בשוויץ, למשל, יגיע במקרים רבים אל מכירה בעגלות). מי שניחן בהבנה אינטואיטיבית טובה במיוחד של נפש האדם ובכושר שכנוע מרשים יוכל להרוויח בעבודה זו סכומים יפים מאוד.

תחום אחר אליו מתברגים ישראלים רבים בקליפורניה הוא תחום האבטחה. לדוגמה, בתחילת 2012 התפרסם כי לג'סטין ביבר יש מאבטח ישראלי, אבל לא רק סלבריטאים שונים מנצלים את הידע העשיר ואת הניסיון הרב שצברו ישראלים בצה"ל ובגופים הביטחוניים האחרים של המדינה, אלא גם מועדונים טרנדיים, עסקים שונים, חברות ישראליות (או מקומות הקשורים לקהילה היהודית הגדולה של קליפורניה) וכל מי שמחפש ביטחון ברמה גבוהה במיוחד.

עבודה בקליפורניה לישראלים יכולה להיות גם בתחום ההסעות, במיוחד עבור אלה שכבר השתקעו בעיר הענקית ומסועפת הכבישים ומכירים אותה היטב. נהגי מוניות ונהגי לימוזינות רבים הם ישראלים (או ישראלים לשעבר).

חשוב להדגיש שבדומה לעבודה בפלורידה, לאס וגאס או כל עיר אמריקאית נחשקת אחרת, חובה להצטייד בוויזת עבודה בארה"ב – מי שנתפס ללא ויזה שכזו יאבד את עבודתו, יגורש מארה"ב ועלול אף למצוא עצמו מסורב כניסה לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות למשך שנים רבות.

קליפורניה – ארץ השמש הבלתי מוגבלת

אחד היתרונות הגדולים של עבודה בחו"ל הוא האפשרות לשלב תעסוקה עם טיולים ובילויים מלהיבים במיוחד. אמנם רוב הנוסעים לחו"ל למטרות עבודה משקיעים שעות רבות מדי יום בעבודה, כדי שבסופה של תקופה יחזרו לארץ עם סכום כסף נאה (או ימשיכו לטיול ממושך ומפנק ביעד אחר) – אבל גם כך נותר להם זמן פנוי, שבקליפורניה ניתן לנצל אותו באינספור אופנים.

האזור המפורסם ביותר של קליפורניה הוא חופי הים היפהפיים של לוס אנג'לס, שכבר זכו לחשיפה מפרגנת בסדרות וסרטים רבים. וניס ביץ', סנטה מוניקה, סנטה ברברה ועוד חופים רבים אחרים מעניקים למי שבחר באופציה של עבודה בקליפורניה הזדמנות להתחכך בהמוני צעירים וצעירות יפים ויפות, ליהנות מהשמש הקליפורנית המלטפת ומעוד מגוון אטרקציות.

אופציה נוספת שכדאי לחובבי החופים היפים לשקול היא עבודה ביוון, אם כי בקליפורניה תוכלו ליהנות גם מסן פרנסיסקו על המפרץ היפהפה והרובעים הייחודיים שלה, ואפילו מלאס וגאס השוכנת במדינת נבאדה הסמוכה. בנוסף, מציעה מדינת הענק גם אפשרויות בלתי מוגבלות לחוות את חיק הטבע במלוא הדרו.

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!