עבודה במדינת פורטוגל

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!  

עבודה בפורטוגל הקסומהישראלים רבים מעוניינים לעבוד בחו"ל, והסיבות ידועות ומובנות. רק חלק קטן מהם ממקד את החיפוש בפורטוגל – ואת זה כבר קצת קשה להבין. אמנם פורטוגל היא לא ארצות הברית ואין לה את התדמית הזוהרת של קליפורניה או לאס וגאס, ונכון שכלכלת פורטוגל היא לא החזקה ביותר באירופה – אולם עבודה בפורטוגל היא חוויה מרתקת, שעם תכנון נכון עשויה להיות גם משתלמת מאוד.

פורטוגל – הצניעות משתלמת

פורטוגל היא המדינה המערבית ביותר באירופה. היא שוכנת בחצי האי האיברי, בין ספרד לבין האוקיינוס האטלנטי, ובעבר הייתה מעצמה ימית ואף שלטה ביד רמה (ולפעמים גם קשה) בשורה ארוכה של מושבות. למעשה, עד לשנות השבעים של המאה העשרים הייתה פורטוגל דיקטטורה קולוניאליסטית, אולם מהפכת הציפורנים של 1974 הפכה את המדינה שוחרת החופש והחיים השקטים והטובים לדמוקרטיה (מהפכת הציפורנים כונתה כך משום שהחיילים שביצעו את ההפיכה עיטרו את קני רוביהם בפרחי ציפורן על מנת להדגיש את אופייה הבלתי אלים. בזכות מהפכת הציפורנים זכו גם אנגולה ומוזמביק בעצמאות, ובסופו של דבר גם מקאו, וה-25 באפריל, יום המהפכה, הפך לחג לאומי שמח ואהוב במיוחד בפורטוגל).

הדבר הטוב ביותר בפורטוגל הוא אורח החיים הצנוע והיודע ליהנות מאוד ממה שיש של תושבי המדינה – תכונה שאפשר ללמוד ממנה רבות ובעיקר כזו שהופכת את החיים לנינוחים יותר ונעימים יותר. יחד עם זאת בערים הגדולות – ליסבון ופורטו – ניתן כבר לראות תמורות משמעותיות, ותרבות הצריכה בהן בהחלט מזכירה את ארצות הברית עם קניוני ענק הפתוחים עד חצות מדי יום. קניונים אלה מלאים קונים לאורך כל שעות היום, כך שלחובבי העבודה הקשה ושעות העבודה הרבות (והכמובן מתגמלות להפליא) שמחפשים עבודה בחו"ל פורטוגל היא אופציה מצוינת.

לצד עבודה במכירת מוצרי טיפוח או ציורי שמן בערים הגדולות, אפשרות נוספת של עבודה בפורטוגל היא במגזר החקלאי. עבודה בחקלאות, ולצידה גם הדייג, היא מטה לחמם של כ-50% מהאוכלוסייה, וישראלים בעלי ידע וניסיון בתחום החקלאות יכולים להשתלב היטב בפורטוגל ולעשות בה חיל. בפרט עוסקים הפורטוגזים בגידול פירות וירקות (במיוחד זיתים), ובמרחבים הכפריים תמצאו בה אינספור גפנים יפהפיות.

עבודה בפורטוגל – יתרונות וחסרונות

יתרון משמעותי במיוחד של תעסוקה בפורטוגל על פני מדינות אירופאיות אחרות הוא מזג האוויר הנוח. אם עבודה בנורבגיה, למשל, או במדינות סקנדינביה האחרות, במדינות הבלטיות או באוקראינה מוגבלת עבור רובנו לחודשי הקיץ בלבד (מעטים הישראלים שמסוגלים או מעוניינים בכלל להתמודד עם חורף אמיתי) הרי שפורטוגל מציעה חמימות נעימה, גם בחורף – לפחות בדרום המדינה. בנוסף, האוקיינוס האטלנטי מצנן מעט את החום והלחות הקשים בקיץ.

מכשלה אפשרית – שעשויה להוות גם יתרון, אם מסתכלים עליה נכון – היא הצורך בשליטה מינימלית בשפה הפורטוגזית. מצד שני, במדינות רבות באירופה נדרשת ידיעת השפה המקומית (ובהתאם עבודה בפולין, לדוגמה, תתאים יותר לצאצאי ילידי פולין), ואם כבר ללמוד שפה חדשה, פורטוגזית היא בחירה מצוינת – לשפה יש ניגון נעים מאוד, היא נמסה בפה ברוך וכל מילה בה נשמעת כמו חגיגה לכל החושים.

חגיגה לכל החושים הם גם טיולים ברחבי המדינה, שהרי אחד המאפיינים של כל עבודה בחו"ל הוא היכרות מעמיקה עם המדינה המארחת באמצעות טיולים ובילויים. ליסבון היא גן עדן לחובבי האדריכלות בזכות מגוון הסגנונות בה ובנוסף תוכלו ליהנות בה מחיי לילה ערים ובפרט מועדונים המוקדשים למוזיקה הפורטוגזית מלאת הרגש, וברחבי המדינה ממתינות לכם אטרקציות יפהפיות אחרות דוגמת נהר הדואורו המתפתל בין כרמים ויקבים, אובידוש הציורית שבעבר הייתה מתנת נישואים של מלכי פורטוגל למלכה הנבחרת, כביש החוף שנסלל בין צוקים מרשימים ומפרצונים קסומים, יער בוסאקו מגוון העצים ועוד ועוד.

ההצטרפות לאיחוד האירופי בשנת 1986 סיפקה לכלכלת המדינה רוח גבית ותנופה חיובית, אם כי בסוף העשור הראשון של המאה העשרים ואחת הייתה פורטוגל אחת המדינות שספגו את המכה הקשה ביותר בשל משבר האשראי העולמי, יחד עם יוון וספרד. אבל כשם שעבודה באירלנד נותרה אופציה אטרקטיבית למרות שהאי הירוק סבל גם הוא מתוצאות המשבר, כך גם עבודה בפורטוגל היא בהחלט עדיין אופציה שכדאי לשקול בחום.

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!