Logo Amador Dark Blue

המדור השלם לחיפוש ואיתור עבודות בחו״ל

עבודה בפולין

המדור עבודות בחול

חדש באתר המדור
(רגע לפני העבודה בחו"ל)

בעקבות המצב הכלכלי שאזרחי ישראל נתקלו בשל המלחמה,
הוקמה פלטפורמה חדשנית

- פיננסי נט -

בכדי לעזור כמה שניתן למצב הכלכלי של כל אזרח במדינה.

רוצים לבדוק ללא עלות אם מגיע לכם כספים?
לחצו על התמונה למטה או כאן

בהצלחה, מצוות אתר המדור - עבודה בחו"ל💝

אם הגעתם לכאן בכדי לחפש עבודה בפולין - הגעתם למקום הנכון בהחלט. בכתבה זו תקבלו את כל מה שצריך לדעת על פולין ועל העבודה בה.

ישראלים רבים הגיעו לישראל מפולין. ילדים ונכדים רבים של אנשים אלה ניצלו את היכרותם עם השפה, התרבות והמנטליות הפולנית, שכן עבדו בחו"ל במדינות כמו קנדה, אוסטרליה, ברזיל ועוד רבות אחרות.

בשנים האחרונות, ישראל חווה מספר הולך וגדל של עולים מפולין. הזיקה החזקה לשפה ולתרבות הפולנית ניכרת לעתים קרובות כאשר אנשים אלה חוזרים לישראל. כאשר רבים מהאנשים הללו מסתובבים ברחבי העולם, ילדיהם ונכדיהם ניצלו את ההיכרות שלהם עם השפה, התרבות והמנטליות הפולנית על ידי עבודה במדינות כמו קנדה, אוסטרליה, ברזיל ועוד רבות אחרות.

ישראלים רבים הגיעו לישראל מפולין בשנות ה-40, ה-50 וה-60, ולכן אין זה מפתיע שכיום חיים בישראל לא מעט אנשים עם שורשים פולניים. השפה והתרבות הפולנית עדיין מדוברות בחלק מהמשפחות הללו. אזרחים ישראלים-פולנים אלה ראו את ילדיהם ונכדיהם לוקחים את ידיעותיהם בשפה הפולנית בחזרה לפולין, שם הם עובדים.

כאמור, לרוב הישראלים שמחפשים עבודה בפולין יש הורים או סבא וסבתא שנולדו במדינה המזרח-אירופית (במדינה מתגוררים לפי ההערכות כ-200,000 פולנים), כשם שהרבה אנשים אלה שמוצאים עבודה בבולגריה הם ממוצא מקומי.

אבל לא רק צאצאים של ילידי פולין מגיעים לוורשה ולערים פולניות אחרות, יש רבים אחרים שרוצים "לנצל" את יוקר המחיה הנמוך יחסית של המדינה ואת ההזדמנויות העסקיות האטרקטיביות שבה. נהירה זו הביאה עימה דור חדש של יזמים צעירים שמוכנים לקחת את הסיכון כדי להגשים את חלומותיהם.

פולין הפכה ליעד פופולרי עבור מהגרים מכל העולם, בעיקר בשל יוקר המחיה הנמוך שלה, המסים הנמוכים וההזדמנויות העסקיות האטרקטיביות שלה. הנהירה הביאה עימה דור חדש של זרים שחיפשו לעשות חיים בפולין.

אילו עבודות מצפות לישראלים בפולין?

כמו במדינות רבות אחרות בעולם, העבודה הפופולרית ביותר בקרב ישראלים בפולין היא מכירות. תחום נוסף שבו הישראלים יכולים לפשל ולהרוויח הכנסות אדירות כמומחים הוא החקלאות (בדומה לעבודה בפורטוגל, שגם בה חלקים נרחבים מהאוכלוסייה מתקיימים מעבודה בחקלאות)

רבע מעובדי פולין עובדים בחקלאות, אבל הענף תורם רק כמה אחוזים לייצור המקומי - ידע בתחום והניסיון עשויים להניע את החקלאות הפולנית קדימה, ולכן עבור ישראלים הוא עשוי להוות מכרה זהב (בדומה לעבודה בפורטוגל, שם מתפרנסת רוב האוכלוסייה גם מעבודה חקלאית).

ישראלים מהגרים לפולין במספר הולך וגדל. הם קונים קרקעות, משקיעים בחוות ובחברות בזמן שאנשים מהארץ עצמה חוזרים לישראל בחיפוש אחר שטחי מרעה ירוקים יותר.

המגזר החקלאי הפולני קטן, אבל יש בו הרבה דברים. המגזר החקלאי במדינה תורם רק 4% מהתמ"ג של פולין ומשתמש ב-30% מהקרקע החקלאית של המדינה. עם זאת, התעשייה משתנה במהירות וחווה התעוררות. חקלאים ישראלים עם ניסיון יכולים להיות בדיוק מה שהענף צריך כדי לקחת אותו לשלב הבא.

תחום נוסף בו הישראלים נחשבים למומחים מהשורה הראשונה הוא בהחלט תחום הביטחון, בעוד שהקהילה היהודית והידוק הקשרים בין ישראל לפולין מספקים לישראלים מקומות עבודה ותרבות בתחום ההוראה, ההוראה, המידע. ישראל היא אחת המדינות הבודדות בעולם שבהן אנשים נחשבים למומחים במגוון תחומים.

ברוב המקרים, עבודה בחו"ל מחייבת אישור עבודה מיוחד. גם פולין מחייבת אישור עבודה עקרונית - אך ישנם עיסוקים ועיסוקים רבים הפטורים מדרישה זו: כל תפקיד הדורש ידע מיוחד, הוראת שפות זרות, עבודה הקשורה לארגונים דתיים, עבודה במסגרת תרבותית השייכת למדינה זרה, עבודה במקום שבו פיתוח ומחקר יפעלו, ועוד. צריך אישור כדי לחיות ולעבוד במדינה אחרת; פולין דורשת גם עקרונית - אם כי רוב התפקידים והעיסוקים הדורשים ידע או כישורי הוראה פטורים.

סטודנטים פטורים מהיתרי עבודה גם אם הם עובדים בפולין בין יולי לספטמבר. בעלי אזרחות של האיחוד האירופי גם לא צריכים אישור מיוחד - עוד סיבה טובה להפציר באביכם או בסבתא שלכם לארגן לכם אזרחות פולנית.

לפולין יש חוק "חותן" מיוחד אשר פוטר סטודנטים מאישורי עבודה אם הם נוסעים לפולין לצורך לימודים ואינם שוהים במדינות אחרות במהלך שהותם. גם לאיחוד האירופי יש חוק דומה מאוד.

פולין ניסתה למשוך תלמידים ומורים זרים למדינה, ולכן שתי הקבוצות הללו פטורות מאישור עבודה.

כבר לא יושבים לבד בחושך - מחפשים עבודה בפולין

כיום, לפולין יש דמוקרטיה, האיחוד האירופי והיא מדינה שאזרחיה בדרך כלל אוהבים תרבות, בידור והנאה. יש לא מעט ערי מרקיזה בפולין שרבים יוצאים מגדרם לבקר כמו ורשה בפולין, ורוצלב וקרקוב.

לפולין היסטוריה עשירה שתחילתה במאה ה-8, והיא כיום דמוקרטיה, חלק מהאיחוד האירופי ומתהדרת בתרבות שופעת. ורשה היא ביתם של כמה מהמוזיאונים המפורסמים ביותר באירופה כגון המוזיאון הלאומי, הטירה המלכותית וטירת אוזדובסקי. ורוצלב וקרקוב הן גם ערים מרתקות עם רחבות קניות מהנות,

לפולין, מדינה של 38 מיליון איש, הייתה היסטוריה סוערת. כיום היא מזוהה עם האיחוד האירופי ולברית נאט"ו והיא אחת המדינות הוותיקות באירופה.

גם הכלכלה הפולנית פורחת מאז שהוסרו כבלי הקומוניזם (במיוחד הודות להצלחת סולידריות הפועלים, שמ-1980 ואילך הוכיחה לפולנים, ולאחר מכן לאזרחי מזרח אירופה, שלעובדים המאורגנים יש כוח עצום ל למנוע מהם הופרו זכויותיהם.לנזה האגדי, אפילו זכה בפרס נובל לשלום).

פולין היא מדינה במרכז אירופה הגובלת בים הבלטי, גרמניה, ליטא ורוסיה. הכלכלה הפולנית פורחת מאז הוצאה הממשלה הקומוניסטית מהשלטון. הסרה זו הובילה להעברת הכוח ממוסקבה לוורשה.

קראקוב היא העיר השלישית בגודלה בפולין ונחשבת לאחת הערים עם הכי הרבה מקומות בילוי באירופה, מי שמגיע לעבוד כאן יכול לא רק ליהנות מחיי הלילה של העיר, אלא גם ליהנות מהמוזיאונים, הגלריות, התיאטראות המסנוורים, קונצרטים ועוד.

קרקוב היא עיר יפה ומעניינת עם למעלה ממספר מוזיאונים וגלריות מפורסמות. העיר מציעה התרגשות לכל מי שמחפש אותה, כמו גם היסטוריה יפה שאפשר ללמוד ממנה.

עם עשרות אלפי סטודנטים לאורך השנה, ורוצלב שומרת על העיר בחיים עם אדרנלין והורמונים. לבירת ורשה יש גם אפשרויות בילוי רבות ושונות - ברים נהדרים, בתי קזינו יוקרתיים, מועדונים שוקקים ועוד - הכל במחירים סבירים.

ורשה היא בירת פולין, והייתה ביתם של תרבויות רבות ושונות לאורך ההיסטוריה שלה. העיר מציעה אפשרויות בילוי רבות ושונות במחירים מעולים, כמו מועדונים וברים.

כמו כל העובדים בחו"ל, גם ישראלים שבוחרים להתפרנס בפולין נהנים לטייל ברחבי הארץ - במיוחד בצפון הים הבלטי היפהפה. (שגם עבודה בלטביה, במדינת ליטא או אסטוניה אשר דרכם גם יש גישה אליו).

רוב הישראלים המבקרים בפולין בפעם הראשונה מופתעים מהדמיון התרבותי בין שתי המדינות. התרבות הפולנית דומה לזו של ישראל וקל להבין מדוע הרבה ישראלים בוחרים לגור בפולין בזמן שהם מטיילים בזמן החופש שלהם.

הים הבלטי הוא גוף מים יפהפה שניתן ליהנות ממנו בדרכים רבות. מהחוף, לשייט בקיאקים או לדיג, בים הבלטי יש משהו לכולם. זרים רבים בוחרים להתפרנס בפולין וליהנות לטייל ברחבי ארצם היפה. ישראלים שהתפרנסו כאן יכולים לבקר בחלקים רבים של פולין מבלי לדאוג ממחסומי שפה או הלם תרבותי.

באזור זה תוכלו לבקר ולנסות את גדנסק, בה גדלתם; בחצי האי האל, על הפארקים היפים שלו; באגם מזוריאן; בעיירת החוף הנעימה סופוט ועוד הרבה פנינים.

גדנסק היא עיר מקסימה בצפון פולין שהייתה פעם בירת המדינה. יש לה מורשת תרבותית עשירה ומונומנטים חשובים רבים, אבל גדנסק מפורסמת בעיקר בזכות הפארקים היפים שלה בגדלים וצורות משתנים המשתרעים על פני כמעט 2 מיליון מטרים רבועים. טיילת החוף והעיר העתיקה פופולריים במיוחד בקרב תיירים.

רוצים להצליח בעולם העסקים בארץ ובזמן שאתם בחו"ל? הדבר הבא בול בשבילכם!

אנחנו מזמינים אתכם להצטרף למהפכה העסקית של השנה!

השגנו לכם, גולשי אתר המדור - גישה בלעדית וחינמית לסדרת הדרכות מקיפות ופורצות דרך, המועברות על ידי אלעד הדר - יועץ עסקי מנוסה עם וותק של 23 שנים מחברת Success.

אל תפספסו את ההזדמנות לרכוש את הכלים, האסטרטגיות והידע שיעצימו את העסק שלכם וישנו את חייכם. למעלה מ-30,000 בעלי עסקים כבר נהנים מההדרכות האלה - הצטרפו אליהם עוד היום, בחינם!

לחצו כאן ותתחילו את המסע שלכם להצלחה עסקית בלתי נתפסת. העתיד של העסק שלכם מתחיל עכשיו!

יצירת קשר

מחפשים עבודה בחו"ל? צריכים עזרה? בשביל זה אנחנו כאן!
מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:

עבודות באירופה

בעלי עסקים גדולים וקטנים, תלויים היום בהתנהלות תקינה ויעילה של...
מי שמחפש עבודה טובה ששכרה בצידה, מי שעבודה במכירות מעניינת...
לונדון לא מחכה לי, כך כתב חנוך לוין ז”ל ושרה...
עבודה במכירות מעבר לים יכולה להיות רווחית ומשתלמת מאוד, ללא...
עבודה בעגלות היא הלהיט מספר אחד מבחינת הישראלים המחפשים עבודה...

כתבות הקשורות לאירופה ולפולין

עבודה בחו"ל, במיוחד באירופה, נחשבת לאפשרות קורצת מאוד. עבודה במכירות...
אין ספק שעם סיום השירות הצבאי מתחילות התהיות והמחשבות במה...
חולמים על עבודה באנגליה? מעוניינים להתגורר ולעבוד בצרפת? מחזיקים דרכון...
חיפוש עבודה באנגליה הוא משימה לא פשוטה אבל בהחלט לא...
עבודה באנגליה היא חוויה מעשירה, ולא רק לחשבון הבנק, בכל...
ישראלים רבים יוצאים לעבוד בחו”ל בשנים האחרונות, ובאופן טבעי רבים...
תהליך הגלובליזציה שחווה האנושות מאפשר גם לנו הישראלים להגיע למבחר...
בשנים האחרונות הולכת ותופסת בארץ יוקרתה של ברלין כעיר מיוחדת...
לא קל לקבל אזרחות בריטית, וגם אישור שהייה קבוע באנגליה...
אנגליה היא אחת המדינות המפתות ביותר עבור ישראלים שמשאת נפשם...
צעירים וצעירות מכל רחבי העולם מחפשים עבודה משתלמת מעבר לים....

מידע כללי הקשור לעבודות בחו"ל

אנשי מכירות טובים יכולים להרוויח משכורת טובה בכל חברה שבה...
מגיע זמן ומגיעים מצבים בחיים שבהם אתם נמצאים מחוץ לארץ...
לטייל בחו"ל ולהרוויח כסף תוך כדי נשמע כמו חלום. יותר...
עבודה בחו”ל בקיץ הפכה לקונספט מקובל מאוד בשנים האחרונות. כמובן...

סרגל נגישות אתר המדור עבודות בחו"ל

חדש באתר - המדור

בעקבות המצב הכלכלי שאזרחי ישראל נתקלו בשל המלחמה,
הוקמה פלטפורמה חדשנית - עם מעל 80% הצלחה!

- פיננסי נט -

בכדי לעזור כמה שניתן למצב הכלכלי של כל אזרח ואזרחית במדינה.

רוצים לבדוק ללא עלות אם מגיעים לכם כספים?
לחצו הכפתור הירוק למטה

בהצלחה, מצוות אתר המדור 💝