Logo Amador Dark Blue

המדור השלם לחיפוש ואיתור עבודות בחו״ל

עבודה במדינת פולין

המדור עבודות בחול

יצירת קשר

מחפשים עבודה בחו"ל? צריכים עזרה? בשביל זה אנחנו כאן!
מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:

ישראלים רבים הגיעו לארץ מפולין . רבים מילדיהם ונכדיהם מנצלים את ההיכרות שלהם עם השפה, התרבות והמנטאליות הפולניים כדי לעבוד בחו”ל ולשלב בין תעסוקה מכניסה לבין היכרות טובה יותר עם השורשים שלהם ובאופן כללי הנאה מחיים במדינה אירופית שהופכת מתקדמת יותר ויותר עם השנים.

כאמור, רוב הישראלים המחפשים עבודה בפולין הם כאלה שהוריהם או סביהם נולדו במדינה המזרח אירופאית (עפ”י ההערכות חיים בארץ למעלה מ-200,000 ילידי פולין), בדיוק כשם שרבים מבין אלה שמוצאים עבודה בבולגריה הם צאצאים לילידי מדינה זו – אבל לא רק בנים ונכדים לילידי פולין מגיעים לוורשה ולשאר ערי פולין אלא גם רבים אחרים שמבקשים "לנצל” את עלות המחייה הנמוכה יחסית במדינה ואת ההזדמנויות העסקיות המפתות שבה.

אילו עבודות מצפות לישראלים בפולין?

העבודה הפופולאריות ביותר בקרב ישראלים בפולין היא מכירות, כמו במדינות רבות אחרות ברחבי העולם. תחום אחר שבו ישראלים יכולים להתברג ולהרוויח סכומים יפים מאוד, כמומחים, הוא החקלאות: אחד מכל ארבעה עובדים בפולין מועסק בחקלאות, אך תרומת הענף לתוצר המקומי היא אחוזים בודדים בלבד – ידע וניסיון בתחום זה עשויים להזניק את החקלאות הפולנית קדימה, כך שעבור ישראלים שמומחיותם היא חקלאות פולין עשויה להוות מכרה זהב (בדומה לעבודה בפורטוגל, שגם בה חלקים נרחבים מהאוכלוסייה מתקיימים מעבודה בחקלאות).

תחום נוסף שבו הישראלים נחשבים כמומחים מהמעלה הראשונה הוא תחום האבטחה, כמובן, ואילו הקהילה היהודית, כמו גם התהדקות הקשרים בין ישראל לפולין, מספקים מקומות עבודה לישראלים בתחומי ההדרכה, ההוראה, ההסברה והתרבות.

עבודות בחו”ל, ברוב המקרים, מחייבות אישורי עבודה מיוחדים. גם בפולין באופן עקרוני יש צורך בהיתר עבודה – אולם ישנה שורה ארוכה של מקצועות ועיסוקים הפטורים מצורך זה: כל תפקיד הדורש ידע מיוחד, הוראת שפות זרות, עבודות הקשורות לארגונים דתיים, עבודה במסגרות תרבותיות השייכות למדינות זרות, עבודה במקומות שייעודם הוא פיתוח ומחקר, ועוד. גם סטודנטים פטורים מהיתר עבודה אם הם תוחמים את העבודה בפולין לחודשים יולי עד ספטמבר. מי שברשותו אזרחות של אחת ממדינות האיחוד האירופי פטור אף הוא מהצורך באישור המיוחד – סיבה טובה נוספת לדחוק באבא או בסבתא לארגן עבורכם אזרחות פולנית.

כבר לא יושבים לבד בחושך

ההיסטוריה של פולין כוללת לא מעט פרקים אפלים, אולם כיום מדובר בדמוקרטיה שהיא חלק מהאיחוד האירופי, ומדינה שאזרחיה שוחרי תרבות, בילויים והנאה באופן כללי – במיוחד בערים הגדולות ורשה, ורוצלב וקראקוב.

גם הכלכלה הפולנית משגשגת מאז שהוסרו מעל המדינה שלשלאות הקומוניזם (לא מעט בעקבות הצלחת ארגון הפועלים "סולידריות”, שהחל מ-1980 הוכיח לפולנים, ובעקבותיהם לאזרחי מזרח אירופה כולה, כי לעובדים מאורגנים יש כוח עצום שמונע פגיעה בזכויותיהם. מנהיג "סולידריות”, לך ולנסה האגדי, אף זכה בפרס נובל לשלום).

קראקוב, העיר השלישית בגודלה בפולין, נחשבת לאחת הערים בעלות מקומות הבילוי הרבים ביותר באירופה, והמגיעים לעבוד בה נהנים לא רק מחיי לילה ערים אלא גם משפע מסחרר של מוזיאונים, גלריות, תיאטראות, הופעות ועוד. בוורוצלב נמצאים לאורך כל השנה עשרות אלפי סטודנטים, שהופכים את העיר לשוקקת חיים ומלאת אדרנלין והורמונים. גם בבירה ורשה ישנן אפשרויות בילוי רבות ומגוונות – ברים נהדרים, בתי קזינו מהודרים, מועדונים סוערים ועוד – והכל במחירים סבירים.

כמו כל העובדים בחו”ל, גם הישראלים שבחרו להתפרנס בפולין נהנים מטיולים ברחבי המדינה – ובמיוחד בצפון היפה שלה, בואכה הים הבלטי (שגם עבודה בלטביה, או ליטא או אסטוניה מזכה בגישה נוחה אליו). באזור זה ניתן לבקר בגדנסק שבה צמח לך ולנסה; בחצי האי הל, על הפארקים היפהפיים שבו; באגמים המזוריים; בעיר החוף הנעימה סופוט ובנקודות חן רבות אחרות.

עבודות באירופה

מי שמחפש עבודה טובה ששכרה בצידה, מי שעבודה במכירות מעניינת...
לונדון לא מחכה לי, כך כתב חנוך לוין ז”ל ושרה...
עבודה במכירות מעבר לים יכולה להיות רווחית ומשתלמת מאוד, ללא...
עבודה בעגלות היא הלהיט מספר אחד מבחינת הישראלים המחפשים עבודה...

כתבות הקשורות לאירופה ולפולין

עבודה בחו"ל, במיוחד באירופה, נחשבת לאפשרות קורצת מאוד. עבודה במכירות...
אין ספק שעם סיום השירות הצבאי מתחילות התהיות והמחשבות במה...
חולמים על עבודה באנגליה? מעוניינים להתגורר ולעבוד בצרפת? מחזיקים דרכון...
חיפוש עבודה באנגליה הוא משימה לא פשוטה אבל בהחלט לא...
עבודה באנגליה היא חוויה מעשירה, ולא רק לחשבון הבנק, בכל...
ישראלים רבים יוצאים לעבוד בחו”ל בשנים האחרונות, ובאופן טבעי רבים...
תהליך הגלובליזציה שחווה האנושות מאפשר גם לנו הישראלים להגיע למבחר...
בשנים האחרונות הולכת ותופסת בארץ יוקרתה של ברלין כעיר מיוחדת...
לא קל לקבל אזרחות בריטית, וגם אישור שהייה קבוע באנגליה...
אנגליה היא אחת המדינות המפתות ביותר עבור ישראלים שמשאת נפשם...
צעירים וצעירות מכל רחבי העולם מחפשים עבודה משתלמת מעבר לים....

מידע כללי הקשור לעבודות בחו"ל

אנשי מכירות טובים יכולים להרוויח משכורת טובה בכל חברה שבה...
מגיע זמן ומגיעים מצבים בחיים שבהם אתם נמצאים מחוץ לארץ...
לטייל בחו"ל ולהרוויח כסף תוך כדי נשמע כמו חלום. יותר...
עבודה בחו”ל בקיץ הפכה לקונספט מקובל מאוד בשנים האחרונות. כמובן...