עבודה במדינת סקוטלנד

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!  

כל מי שמגיע לסקוטלנד משווה את החיים בה לאגדה מכושפת, ובהתאם גם עבודה בסקוטלנד היא אופציה מלאת קסם. אמנם הישראלים היוצאים לעבוד בחו"ל מעדיפים ברוב המקרים ערים גדולות בארה"ב, וגם עבודה באנגליה השכנה פופולארית יותר מזו שבסקוטלנד, אבל בהחלט כדאי לשקול גם את האחות הצפונית והייחודית.

אילו עבודות מצפות לכם בסקוטלנד?

העבודה הפופולארית ביותר בסקוטלנד, כמו ברוב המדינות אליהן מגיעים ישראלים החפצים לעבוד בחו"ל, היא מכירת מוצרים שונים בעגלות מכירה – ובפרט מוצרי ים המלח או מוצרים המשמשים לחימום (המהווים להיט של ממש במדינה הקרה). אופציה אחרת של עבודה בסקוטלנד היא מכירה בחנויות יוקרה בתחום הקוסמטיקה בשתי הערים הבולטות של המדינה, גלזגו ואדינבורו, וגם מכירת ציורי שמן עשויה לספק פרנסה נאה.

כמדינה שהחיים בה הם אגדה, מציעה סקוטלנד גם עבודות יוצאות דופן: כך, למשל, פורסמה בתחילת שנת 2013 מודעת דרושים בלתי שגרתית המיועדת למי שרוצה לנהל אי. המשרה המפתה למדי, הן בזכות החוויה המרתקת ובעיקר הודות לשכר הגבוה (כ- 120,000 ₪ עבור 9 חודשי עבודה), הוצעה על ידי גוף הנקרא הסוכנות ההיסטורית של סקוטלנד, והאי שבו מדובר נקרא incholm. על האי עצמו כמעט ולא מתגוררים בני אדם אולם מגיעים אליו לא מעט תיירים וגם כלבי ים רבים.

אופציה מעניינת במיוחד נוספת היא עבודה בחקלאות, ובפרט בחקלאות אורגנית, או באחת ממבשלות הוויסקי הרבות במדינה, ומשרות אחרות, קונבנציונאליות יותר, הן בתחום האבטחה של מוסדות של הקהילה היהודית (בסקוטלנד חיים כ- 9,000 יהודים).

החיים בסקוטלנד

רוב הישראלים הבוחרים בעבודה בסקוטלנד מגיעים לשתי הערים הבולטות של המדינה, הלא הן גלזגו ואדינבורו.

במחציתה השנייה של המאה ה- 20 גלזגו הייתה עיר ענייה מאוד שסבלה ממאזן הגירה שלילי, אולם לקראת סוף המאה היא נהנתה מתנופת התחדשות והעיר האפורה נצבעה בשלל גוונים והפכה למוקד תרבותי ומסחרי תוסס. כך, למשל, נערך בה מדי אביב פסטיבל ג'ז המושך אל העיר המוני תיירים (כך שמי שבחר בעגלות מכירה כמקום העבודה בסקוטלנד יוכל ליהנות מרווחים גבוהים), וגם בשאר ימות השנה מגיעים לא מעט אורחים לעיר שמציעה פארקים רחבי ידיים, קתדראלות מרשימות, מצודות רבות הוד, וכמובן שפע פאבים ובהם אווירה חמה ואנשים לבביים במיוחד (אם כי סביר להניח שעקב המבטא לא תצליחו להבין מילה שהם אומרים…)

אדינבורו שוכנת בחופה המזרחי של סקוטלנד. העיר העתיקה שלה, כמו גם העיר החדשה, הוכרזו על ידי אונסקו כאתרי מורשת עולמיים, ואכן תמצאו בהם שלל מבנים מרשימים ובראשם כמובן הארמון של אדינבורו. עוד מפורסמת העיר, המשמשת כבירת המדינה וכיעד מועדף על ישראלים המגיעים לעבודה בסקוטלנד, בפסטיבל הגדול לאמנויות הבמה שנערך בה מדי קיץ, ובהיותה ידידותית מאוד הן לגרים בה והן לתיירים המגיעים אליה.

טיולים בסקוטלנד

המדינה הצפונית מציעה לישראלים המגיעים לעבוד בה כמה וכמה אופציות לטיולים מהנים במיוחד (אופציה שקורצת, באופן טבעי, גם למי שבוחר בעבודה באנגליה הסמוכה).

היעד המוכר ביותר הוא אגם לוך נס, ומי יודע, אולי אתם תהיו אלה שתצליחו לפתור את התעלומה ולאתר את המפלצת האהובה. יעדים אחרים מושכים אליהם חובבי וויסקי מכל העולם, ובהם העיירה דפטאון המארחת את המזקקה שבה מיוצר הגלנפידיך וכן מתקיים בה פסטיבל שנתי המוקדש למשקה האיכותי.

אם הנופים בסרטי הארי פוטר הלהיבו אתכם, אתם מוזמנים לגלנפינן (ולמעשה גם אם לא צפיתם בסרטים הנ"ל, כדאי להגיע לאזור בזכות הנופים שהם מהיפים בעולם).

אטרקציה אחרת היא האי הקסום (Isle of Skye) בעל הנוף הפראי והמצוקים הנשפכים אל מימי האוקיינוס האטלנטי – הוכחה נוספת לכך שבסקוטלנד עבודה היא גם חיים בתוך אגדה.

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!