Logo Amador Dark Blue

המדור השלם לחיפוש ואיתור עבודות בחו״ל

עבודה במדינת נורבגיה

המדור עבודות בחול

יצירת קשר

מחפשים עבודה בחו"ל? צריכים עזרה? בשביל זה אנחנו כאן!
מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:

כל מי שחולם על עבודה בחו”ל מייחל לא רק להכנסה שמנה אלא גם לאיכות חיים גבוהה. עבודה בנורבגיה היא עבודה במדינה המאושרת ביותר בעולם – כך על פי מדד ההתפתחות האנושית של האו”ם לשנת 2011, מדד הלוקח בחשבון מרכיבים כמו בריאות וחינוך (ונגישות רבה לרמה גבוהה של שירותים חיוניים אלה), שוויוניות, כלכלה והכנסה – ואכן מהגרי עבודה רבים שמים פעמיהם אל ארץ הפיורדים שבקצה הצפון מערבי של אירופה.

צורתה של נורבגיה צרה ומוארכת, היא משיקה לשבדיה וגובלת גם בפינלנד וברוסיה, וקו החוף בה ארוך מאוד ומורכב מהמוני הפיורדים המפורסמים ביופיים מרחיב הנשימה – סיבה טובה נוספת לעבוד בנורבגיה. בנוסף לפיורדים תמצאו בנורבגיה אינסוף שכיות חמדה נוספות של הטבע, כאלה הייחודיות לאזור סקנדינביה ושכמותם לא תמצאו באף מקום אחר שבו תבחרו לעבוד בחו”ל (אלא אם כן בחרתם בעבודה בשבדיה…): למשל, איי לופוטן שהמילה שלווה כמו נוצרה כדי לתאר את אופיים (ושאגב, למרות שהם שוכנים בצפון הטמפרטורות בהם מתונות). או איי סבאלבארד שעבור חובבי הטבע האותנטי והזואולוגיה הייחודית מהווים גן עדן של ממש. וגם קרחון בריקסדל, עמק המפלים, צוק הפריקסטולן שהתצפית מפסגתו היא אחד המראות היפים בתבל וכמובן אחת מתופעות הטבע המרהיבות במיוחד – הזוהר הצפוני , שהעובדים בנורבגיה נהנים מתנאים אידיאליים כדי לחזות בו.

שוק העבודה בנורבגיה

נורבגיה, כמו שאר מדינות סקנדינביה, היא מושא לקנאה (והלוואי שגם לחיקוי) עבור כל מי שזכויות העובדים יקרות לליבו. לאיגודים המקצועיים בנורבגיה כוח רב, בו הם משתמשים בתבונה כדי לסייע לחברות ולמפעלים לצמוח – באופן שוויוני. הכלכלה הנורבגית היא אחת החזקות והמבוססות שיש, עם תמ”ג ממוצע לנפש של למעלה מ- 56,000 דולר (מקום שמיני בעולם!), ובמקביל גם אחת השוויוניות ביותר שיש, כך שמדובר בגן עדן לעובדים.

אחד מעמודי התווך של הכלכלה הנורבגית הוא ייצוא הנפט. באמצע המאה העשרים התגלו מרבצי נפט משמעותיים ביותר בים הצפוני, ונורבגיה הפכה ליצואנית נפט מהבולטות בעולם (שלישית בהיקף הייצוא לאחר ערב הסעודית ורוסיה). אסדות הקידוח הרבות בים הצפוני משוועות לידיים עובדות, ומציעות שכר גבוה למדי כמו גם תנאים מפתים (שבועיים עבודה ואז בין שבועיים לארבעה חופש!) – אם כי מדובר בעבודה קשה מאוד, פיזית ובעיקר מנטאלית, המתאימה לאנשים קשוחים במיוחד.

לפני שאתם אורזים – יש גם חסרונות

החיסרון העיקרי של עבודה בנורבגיה, במיוחד עבורנו הישראלים, הוא החורף הקשה – בעיקר בצפון המדינה אמנם, אך גם אוסלו עלולה להתגלות כקרה מדי עבור הישראלים המורגלים בחורפים שטופי שמש. רבים מהישראלים שבכל זאת רוצים לנצל את היתרונות הרבים הגלומים במדינה מופלאה זו, תוחמים את העבודה בה לחודשי האביב והקיץ (כמו בעבודה באסטוניה, לדוגמה, או בדנמרק). הקיץ בנורבגיה הוא תענוג של ממש, עם טמפרטורות נוחות ולא לוהטות מדי, ללא לחות מעיקה ומתישה, ועם שעות אור אינסופיות כמעט. בחודשי הקיץ אוסלו כולה מבלה ונהנית כמעט 24 שעות ביממה – ועבור מי שמתפרנס ממכירות זוהי תקופה אידיאלית להעשיר את חשבון הבנק בצורה משמעותית וגם למצוא זמן לבלות.

חיסרון אחר מבחינת המחפשים עבודות בחו”ל בעיקר לצרכי רווחים מהירים הוא יוקר המחיה הגבוה מאוד בנורבגיה: ב-2011, למשל, נמצא כי אוסלו היא העיר היקרה ביותר בעולם אחרי טוקיו. מצד שני, גם תל אביב וירושלים נמצאות במקומות גבוהים למדי בדירוג זה (אפילו מעל ניו יורק!)

בניגוד לעבודה בהונגריה, אוסטריה, בלגיה ושאר מדינות האיחוד האירופי, לאזרחות של מדינה אירופית זו או אחרת אין שום משמעות מבחינת עבודה בנורבגיה. אמנם במקרים מסוימים נורבגיה לא מאירה פניה לבאים לעבוד בתחומה, אולם בסך הכל המודעות הגבוהה לזכויות העובדים מאזנת זאת והעבודה במדינה מתאפיינת בתנאים טובים מאוד.

עבודות באירופה

מי שמחפש עבודה טובה ששכרה בצידה, מי שעבודה במכירות מעניינת...
לונדון לא מחכה לי, כך כתב חנוך לוין ז”ל ושרה...
עבודה במכירות מעבר לים יכולה להיות רווחית ומשתלמת מאוד, ללא...
עבודה בעגלות היא הלהיט מספר אחד מבחינת הישראלים המחפשים עבודה...

כתבות הקשורות לאירופה ולנורבגיה

עבודה בחו"ל, במיוחד באירופה, נחשבת לאפשרות קורצת מאוד. עבודה במכירות...
אין ספק שעם סיום השירות הצבאי מתחילות התהיות והמחשבות במה...
חולמים על עבודה באנגליה? מעוניינים להתגורר ולעבוד בצרפת? מחזיקים דרכון...
חיפוש עבודה באנגליה הוא משימה לא פשוטה אבל בהחלט לא...
עבודה באנגליה היא חוויה מעשירה, ולא רק לחשבון הבנק, בכל...
ישראלים רבים יוצאים לעבוד בחו”ל בשנים האחרונות, ובאופן טבעי רבים...
תהליך הגלובליזציה שחווה האנושות מאפשר גם לנו הישראלים להגיע למבחר...
בשנים האחרונות הולכת ותופסת בארץ יוקרתה של ברלין כעיר מיוחדת...
לא קל לקבל אזרחות בריטית, וגם אישור שהייה קבוע באנגליה...
אנגליה היא אחת המדינות המפתות ביותר עבור ישראלים שמשאת נפשם...
צעירים וצעירות מכל רחבי העולם מחפשים עבודה משתלמת מעבר לים....

מידע כללי הקשור לעבודות בחו"ל

אנשי מכירות טובים יכולים להרוויח משכורת טובה בכל חברה שבה...
מגיע זמן ומגיעים מצבים בחיים שבהם אתם נמצאים מחוץ לארץ...
לטייל בחו"ל ולהרוויח כסף תוך כדי נשמע כמו חלום. יותר...
עבודה בחו”ל בקיץ הפכה לקונספט מקובל מאוד בשנים האחרונות. כמובן...