עבודה במדינת יוון

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!  

למרות האבטלה הגבוהה, יוון יכולה להציע תעסוקה בתחום התיירותאמנם שנת 2012 טלטלה את יוון באופן דרמטי, הן מבחינה פוליטית והן מבחינה פיננסית, והציבה סימני שאלה רבים סביב איתנותה של הכלכלה היוונית – ובכל זאת, מדינת האיים והסופלקי שנמצאת במרחק של סך הכל שעתיים טיסה מישראל היא בהחלט אופציה שכדאי לקחת בחשבון כשמחפשים עבודה בחו"ל.

שמש, ים ואוזו גם

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של עבודה ביוון הוא הקרבה לישראל. ראשית, כרטיס הטיסה זול יותר. שנית, ניתן לבצע מפעם לפעם גיחות חזרה ארצה (למשל, לחתונה של החבר הכי טוב או סתם כדי לנגב חומוס ביפו עם החבר'ה ולהיטען באנרגיות שבסופו של דבר יניבו רווחים גבוהים יותר כשחוזרים לעבודה בחו"ל). בנוסף, יוקר המחיה ביוון ביחס לאופציות אחרות של עבודה מחוץ לגבולות הארץ הוא בהחלט נמוך למדי, כך שגם אם השכר אולי נמוך יותר לעומת עבודה בשוויץ, אנגליה או ספרד, הרי שבשורה התחתונה, בזכות ההוצאות הנמוכות יותר, עדיין מדובר באופציה משתלמת ומתגמלת.

גם מזג האוויר ביוון מאיר פניו לישראלים שהגיעו לעבוד במדינת אלפי האיים. אם אלה שבחרו בעבודה בדנמרק, למשל, קופאים מקור לאורך החורף וגם בקיץ נאלצים למצוא לא אחת מחסה מפני גשם טורדני, הרי שהעובדים ביוון נהנים ממזג אוויר דומה מאוד לזה שהם כבר מכירים, ומימים חמימים ונעימים לאורך כמעט כל השנה – ואפילו הלחות לא כה מעיקה בזכות הבריזה הנעימה המנשבת מהים.

הים באופן כללי מהווה סיבה מצוינת למחפשים עבודה בחו"ל להגיע ליוון. אם אחת הסיבות לחפש עבודה בקליפורניה היא החופים המפורסמים שלה דוגמת סנטה מוניקה או וניס ביץ', הרי שגם ביוון תמצאו אינספור חופים מלבבים ומוצפי תיירים מכל רחבי אירופה ובעצם העולם כולו. התיירים הרבים, שממשיכים לפקוד את יוון כל העת, הם גם מקור הכנסה מצוין עבור הישראלים שבוחרים לעבוד במדינה.

המטבח היווני הטעים והבריא תורם גם הוא לאיכות החיים של הבוחרים בעבודה ביוון, ובסך הכל עושה רושם שגם אם השכר ביוון הוא לא הגבוה ביותר בעולם הרי שבסך הכל, כשבוחנים את המכלול, ואת ההנאה מהחיים ולא רק את חשבון הבנק, יוון היא אופציה משובחת במיוחד לעבודה מחוץ לישראל– על אף הקשיים הכלכליים שפקדו את יוון בסוף העשור הראשון של האלף השלישי.

עבר מפואר, הווה בעייתי, עתיד איכותי

מדיניות ממשלתית חסרת אחריות, שחיתות בהיקף עצום, גביית מיסים נמוכה מרצוי, בירוקרטיה רבה ותחרותיות לא מספקת הביאו את הכלכלה היוונית בסוף העשור הראשון של האלף השלישי אל סף פשיטת רגל.

מצוקה זו, כמו גם צעדי המנע והצנע של הממשלה (בלחץ האיחוד האירופי שנתבקש להזרים למדינה סיוע רחב היקף), משפיעים לרעה גם על שוק העבודה, ועל סיכויי הישראלים המעוניינים לעבוד ביוון להצליח למצוא אפשרות תעסוקה משתלמת.

אבל, כאמור, גם בימים של קשיים כלכליים, ירידה ברמת החיים ואפילו מהומות ברחובות הערים הגדולות, עדיין מגיעים המוני תיירים לרודוס, כרתים, סנטוריני, קורפו, זקינתוס, מיקונוס, איוס ושאר האיים הקסומים של יוון – ובזכותם יש לא מעט אפשרויות עבודה לישראלים (במיוחד בתחום המכירות, האהוב על הישראלים בחו"ל).

כדאי גם לזכור את ההיסטוריה המפוארת של יוון, שבין השאר הביאה לעולם את הדמוקרטיה ואת האולימפיאדה, המציאה את התיאטרון, הזניקה קדימה משמעותית תחומי תרבות אחרים (ובפרט האדריכלות) והניחה את היסודות לפילוסופיה – תאלס נחשב לפילוסוף הראשון בתולדות המערב, ואחריו באו סוקרטס, אפלטון ואריסטו. לא בכדי נחשבת יוון לערש התרבות המערבית, ובהחלט יש לקוות – ואפשר להאמין – כי גם העתיד של המדינה הסימפטית יהיה חיובי, וכי ישראלים רבים יוכלו ליהנות מהיתרונות הרבים של עבודה ביוון.

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!