עבודה בטורונטו

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!  

ישראלים רבים חושקים בעבודה בחו"ל בערים מפורסמות כמו לונדון, פאריז, ניו יורק, לוס אנג'לס ולאס וגאס – אבל אחד המקומות היותר טובים לעבוד ולחיות בהם חמק מתחת לרדאר של רובנו. הכוונה היא לטורונטו, הגדולה בערי קנדה ואחת הערים היותר איכותיות בעולם (בשנת 2011, לדוגמה, דירג ה"אקונומיסט" הנחשב את טורונטו במקום הרביעי ברשימת הערים הכי טובות לגור בהן).

טורונטו – החיים הטובים באמת

פירוש השם טורונטו בשפת הילידים שאכלסו את האזור בו נמצאת כיום העיר הוא "מקום מפגש" – ואכן העיר, שההתיישבות בשטחה החלה בסוף המאה ה-18, מהווה מקום מפגש למהגרים רבים מכל רחבי העולם. תחילה, במאה ה-19, היו אלה בריטים ואירים שהגיעו לטורונטו והחלו להפוך אותה מעיירה צנועה למטרופולין תוסס, ובהמשך, במהלך המאה העשרים, הצטרפו אליהם מהגרים ממזרח אירופה ואחריהם גם אסיאתים רבים שקבעו בעיר היפה את משכנם. כמו כן חיים בטורונטו איטלקים רבים, יוונים, פורטוגזים, וישנה גם קהילה יהודית גדולה – למעלה מ-200,000 איש שמעניקים לישראלים הבוחרים בעבודה בקנדה תחושה של בית חם (תחושה שנתרמת ומועצמת מנוכחותם של ישראלים רבים, יוצאי חבר העמים לשעבר ואחרים, שמתגוררים בעיר – ומציינים את חגי ישראל, מארחים את מיטב האמנים לסיבובי הופעות משמחים ומשלבים את התרבות הישראלית-יהודית במסורת המקומית בדרכים נוספות).

חשוב לציין כי הקוסמופוליטיות של העיר והרב-תרבותיות שלה הנחילו בלבבות תושביה סובלנות רבה כלפי מהגרים – יתרון משמעותי המקנה לעבודה בקנדה נקודות זכות רבות בקרב ישראלים המחפשים עבודה בחו"ל.

הכלכלה האיתנה של קנדה בכלל, ושל טורונטו בפרט, הופכת את החיים בעיר לנוחים ונעימים, ומאפשרים לשלטונות להעניק לתושבים שירותים ברמה גבוהה מאוד, ובפרט שירותים רפואיים יוצאי דופן באיכותם. רמת הפשע בעיר היא מן הנמוכות בעולם המערבי, ובאופן כללי רבים רואים בטורונטו גן עדן עלי אדמות.

מזג האוויר בטורונטו, השוכנת בדרום קנדה, מתון יחסית לאזורים אחרים במדינה, כך שגם המגבלה העיקרית העומדת בפני ישראלים המחפשים עבודה בקנדה, מזג האוויר, אינה בלתי עבירה – הסתיו בעיר יפהפה במיוחד ובחורף ישנם לא מעט ימים חמימים יחסית המפנקים עם 5 עד 10 מעלות צלזיוס (אם כי גם לא מעט שלג וימים בהם הטמפרטורה צונחת הרבה מתחת לאפס).

טורונטו – הטופ שבטופ מבחינת עבודה בקנדה

עבודה בקנדה לישראלים נחלקת לשני סוגים – עבודה זמנית, שכמו במרבית המקרים של עבודה בחו"ל פירושה מכירת מוצרים שונים בעגלות המוצבות בקניונים, ועבודה לטווח ארוך יותר המיועדת לאקדמאים ואנשי מקצוע מיומנים.

כך או כך, עבודה בקנדה היא מתגמלת מאוד ורמות השכר במדינה גבוהות בהרבה מאלה המקובלות בשוק העבודה הישראלי (התמ"ג של קנדה עבר את רף 40 אלף הדולרים בשנת 2011, והמדינה מוקמה במקום ה-14 בעולם).

המגיעים לטורונטו על מנת למכור לתושביה מוצרים שונים, לרוב בתחום הטיפוח והקוסמטיקה (ובפרט מוצרים שמקורם בים המלח), ימצאו עצמם בקניונים מודרניים והומי אדם (קניונים הם צורת בילוי פופולארית מאוד בטורונטו) – כוח הקנייה של הקנדים, וגם של התיירים הרבים הפוקדים את טורונטו, מאפשר למיומנים במכירות להגיע למשכורות מלהיבות במיוחד.

אבל עבודה בחו"ל היא לא רק מכירות: קנדה משוועת לידיים עובדות בתחומים מסוימים – למשל רופאים ואחיות – ומציעה לבאים בשעריה משרות מעולות, הן מבחינת השכר (כאמור, עבודה בקנדה מתאפיינת במשכורות גבוהות), הן מבחינת תנאי העבודה והן מבחינת האווירה.

אופציה אחרת של עבודה בקנדה ניתן למצוא באוניברסיטאות השונות שנמצאות בטורונטו – אקדמאים ישראלים רבים כבר מנצלים את התנאים הטובים שהן מציעות לשם מחקרים פורצי דרך וזוכים לא רק לתנאים כלכליים טובים אלא גם למעטפת מקצועית מפרה ומעצימה.

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!