Logo Amador Dark Blue

המדור השלם לחיפוש ואיתור עבודות בחו״ל

עבודה במדינת דנמרק

המדור עבודות בחול

יצירת קשר

מחפשים עבודה בחו"ל? צריכים עזרה? בשביל זה אנחנו כאן!
מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:

אמנם בחורף הטמפרטורות בדנמרק נעות סביב האפס וגם בקיץ יש בה לא מעט ימי גשם, אבל שביעות הרצון הגבוהה מאוד של תושביה ושוק העבודה הדואג לזכויות העובדים והמתגמל במיוחד הופך את המדינה הסקנדינבית הקטנה לאופציה מומלצת למי שמחפש עבודה בחו”ל.

אין ספק: מי שמחפש עבודה מחוץ לגבולות ישראל אך לא מוכן לוותר על שמש נצחית מן הסתם יעדיף עבודה בקליפורניה או בפלורידה, אבל חשוב להדגיש כי ראשית כל, דנמרק היא הדרומית מבין מדינות סקנדינביה כך שמזג האוויר בה אינו נורא, ושנית, למה לא ליהנות מפעם לפעם מחופשה קצרה מהקיץ המיוזע והלחות המתישה – תוך כדי עבודה רווחית ומשתלמת?

כוח לעובדים

שוק העבודה בדנמרק הוא סמל ומופת לאופן שבו שוק עבודה צריך להתנהל, ויש לקוות כי הדוגמה שמעניקות לנו דנמרק ושאר מדינות סקנדינביה תהפוך לסטנדרט רווח בכל רחבי העולם ובפרט בישראל. הדאגה לזכויות העובדים והמודעות לחשיבותו של ערך השוויון הן כה גבוהות עד שאין צורך, למשל, בשכר מינימום ובאופן כללי ההתערבות הממשלתית בשוק העבודה היא נמוכה מאוד – וכנראה שאין צורך בכך, כשבכל חברה המעסיקה למעלה מחמישים עובדים כל חבר דירקטוריון שלישי הוא נציג של האיגוד המקצועי של העובדים.

בכלל, האיגודים המקצועיים בדנמרק נהנים מכוח רב, הן בזכות היותם של רוב העובדים מאוגדים והן בזכות המסורת הדנית השוויונית שדוגלת בשיתוף העובדים בניהול השוטף. השאיפה לשוויוניות הופכת את המיסים בדנמרק לגבוהים מאוד, אולם בתמורה זוכים הדנים למדינת רווחה המהווה מושא לקנאה.

כתוצאה מכך, מגיעה דנמרק לצמרת הטבלה כל אימת שנעשה ניסיון לדרג את אומות העולם על פי שביעות הרצון והרווחה הכוללת, ולא בכדי ההמנון שלה לא מדבר על תקווה אלא נקרא "ישנה ארץ נפלאה”.

ישראלים המגיעים לעבודה בדנמרק נהנים מהרוח הדנית השוויונית, מתנאי העסקה מצוינים ומאופייה המחבק והמכיל של המדינה ש- 10% מאזרחיה הם מהגרים מכל רחבי העולם. גם לאופי השונה כל כך של הישראלים, אם תרצו ה”חוצפה הישראלית”, יש תרומה חיובית לאופן בו הם מתקבלים במדינה הקרירה – ולהיותה אופציה אטרקטיבית למחפשים עבודה בחו”ל במקום קצת אחר.

נופים שונים לגמרי

עבודה בדנמרק, כמו כל עבודה בחו”ל, היא לא רק אופציה לפרנסה נאה אלא גם הזדמנות להכיר מקרוב ולעומק אורח חיים שונה וכמובן ליהנות מיופייה של הארץ הסקנדינבית בעלת התדמית הבלונדינית השלווה.

דנמרק היא כאמור הדרומית מבין ארצות סקנדינביה. יש לה גבול יבשתי עם גרמניה (בדרום) והיא מוקפת בים הבלטי ובים הצפוני (שמגישה נוחה אליו נהנים גם הבוחרים בעבודה בבלגיה). עיר הבירה של דנמרק היא קופנהגן, שמכילה אטרקציות מוכרות כמו הנמל (עם פסל בת הים הקטנה), גני טיבולי המרהיבים ביופיים, ארמונות עתיקים ורבי רושם וחיי לילה תוססים למדי, בעיקר בלילות הקיץ הנעימים אז הבירה הדנית נלגמת בכל קרן רחוב כמעט והופכת את קופנהגן למסיבה אחת גדולה.

גם חצי האי יוטלנד, החלק הדרומי של דנמרק, זה הגובל בגרמניה, גדוש בנופים שונים לחלוטין מאלה להם אנחנו רגילים – עוד תרומה להרחבת התודעה והרחבת הנשמה גם יחד.

רוב הישראלים המגיעים לעבוד בדנמרק מועסקים במכירת מוצרים שונים. העולם האקדמי של דנמרק הוא מפותח במיוחד, ומחפש כל הזמן מוחות מבריקים בתחומים שונים – וגם זו אופציה מצוינת לשנות אווירה, להעשיר את הידע ובמקביל את חשבון הבנק. חובבי החקלאות ימצאו אף הם בדנמרק שלל אופציות תעסוקה ייחודיות.

אחד המכשולים העיקריים בפני המעוניינים לעבוד במדינה – בדומה לעבודה באוסטריה, למשל – הוא השפה. אמנם דנים רבים שולטים באנגלית, אולם כמובן שהשפה השולטת במדינה היא דנית, שפה השייכת לענף השפות הגרמניות ולעתים עלולה להישמע באוזניים ישראליות בלתי נעימה.

עבודות באירופה

מי שמחפש עבודה טובה ששכרה בצידה, מי שעבודה במכירות מעניינת...
לונדון לא מחכה לי, כך כתב חנוך לוין ז”ל ושרה...
עבודה במכירות מעבר לים יכולה להיות רווחית ומשתלמת מאוד, ללא...
עבודה בעגלות היא הלהיט מספר אחד מבחינת הישראלים המחפשים עבודה...

כתבות הקשורות לאירופה ולדנמרק

עבודה בחו"ל, במיוחד באירופה, נחשבת לאפשרות קורצת מאוד. עבודה במכירות...
אין ספק שעם סיום השירות הצבאי מתחילות התהיות והמחשבות במה...
חולמים על עבודה באנגליה? מעוניינים להתגורר ולעבוד בצרפת? מחזיקים דרכון...
חיפוש עבודה באנגליה הוא משימה לא פשוטה אבל בהחלט לא...
עבודה באנגליה היא חוויה מעשירה, ולא רק לחשבון הבנק, בכל...
ישראלים רבים יוצאים לעבוד בחו”ל בשנים האחרונות, ובאופן טבעי רבים...
תהליך הגלובליזציה שחווה האנושות מאפשר גם לנו הישראלים להגיע למבחר...
בשנים האחרונות הולכת ותופסת בארץ יוקרתה של ברלין כעיר מיוחדת...
לא קל לקבל אזרחות בריטית, וגם אישור שהייה קבוע באנגליה...
אנגליה היא אחת המדינות המפתות ביותר עבור ישראלים שמשאת נפשם...
צעירים וצעירות מכל רחבי העולם מחפשים עבודה משתלמת מעבר לים....

מידע כללי הקשור לעבודות בחו"ל

אנשי מכירות טובים יכולים להרוויח משכורת טובה בכל חברה שבה...
מגיע זמן ומגיעים מצבים בחיים שבהם אתם נמצאים מחוץ לארץ...
לטייל בחו"ל ולהרוויח כסף תוך כדי נשמע כמו חלום. יותר...
עבודה בחו”ל בקיץ הפכה לקונספט מקובל מאוד בשנים האחרונות. כמובן...