Logo Amador Dark Blue

המדור השלם לחיפוש ואיתור עבודות בחו״ל

עבודה במדינת בלגיה

המדור עבודות בחול

יצירת קשר

מחפשים עבודה בחו"ל? צריכים עזרה? בשביל זה אנחנו כאן!
מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:

הידע של רוב הישראלים אודות בלגיה מסתכם בשוקולד משובח, הפסל של הילד המשתין ואולי תהיות לגבי מוצאו של החלון הבלגי – אולם מסתבר שהמדינה השלווה היא אופציה מוצלחת למדי למי שמעוניין בעבודה בחו”ל.

לעבודה בבלגיה מספר יתרונות משמעותיים: מדובר במדינה מבוססת היטב, בעלת כלכלה עשירה ובעיקר חיי מסחר ענפים, יש בה כמה ערים גדולות המשלבות בהצלחה חדש עם ישן ואורבאניות תוססת עם טבע מוריק, מספר היהודים בה גדול יחסית (דבר המקל על ההתאקלמות בה ובנוסף מגדיל את אפשרויות העבודה במדינה), קל להגיע ממנה לערים אירופאיות נחשקות דוגמת ברלין ואמסטרדם (גם עבודה באוסטריה מציעה אופציה מלבבת זו) והיא מציעה איכות חיים ברמה גבוהה למדי.

בלגיה – לא מה שחשבתם

בלגיה אמנם אינה מעצמת תיירות, אולם בהחלט יש מה להציע לבאים בשעריה ובפרט לאלה המגיעים אליה מתוך רצון ליהנות מעבודה בחו”ל. המדינה מחולקת מבחינה מנהלתית לשלושה מחוזות – בריסל, ולוניה ופלנדריה – ובפועל מורכבת משתי ישויות: הצפון דובר הפלמית (הניב ההולנדי המאפיין את מחוז פלנדריה), והדרום דובר הצרפתית (במחוז ולוניה). לשתי הישויות לא מעט מן המשותף, אך גם הבדלים, ובאופן טבעי ישנם לא מעט הרוצים בפירוד, כך שלא מן הנמנע כי בלגיה, כפי שהיא כיום, תחדל להתקיים ותפוצל לשתי מדינות. תסריט אחר מדבר על סיפוח הדרום לצרפת והצטרפות הצפון להולנד (בעיקרון הפלמים תומכים יותר בבידול בעוד אצל הוולונים התמיכה בישות הבלגית הנוכחית גבוהה יותר).

הערים הבולטות במדינה – בהן מתרכזים רוב הישראלים שבחרו בעבודה בבלגיה – הן בריסל, אנטוורפן וברוז’.

בריסל היא בירת בלגיה ומשמשת גם כבירת האיחוד האירופי כולו. במטרופולין של בריסל חיים קרוב ל-1.5 מיליון איש, אפשרויות התעסוקה בה רבות ומגוונות – וגם אפשרויות הבילוי והפנאי: כיכר השוק שהשתמרה עוד מאז המאה ה-15, אינספור מוזיאונים מקסימים, פארקים רחבי ידיים ומטופחים לעילא ולעילא, מבנה האטומיום שממנו ניתן לתצפת אל כל העיר ועוד ועוד. עוד תוכלו ליהנות בבריסל אחרי שעות העבודה מהאדריכלות הרשימה של העיר ומגוון מסעדות ופאבים (הבירה הבלגית ידועה באיכותה הגבוהה). בריסל היא עיר אמידה, ומי שמחפש עבודה במכירות יוכל ליהנות בה משכר גבוה.

ברוז’ שוכנת במערב המדינה. העיר, שבפתח המאה העשרים ואחת הוכרזה על ידי אונסק”ו כאתר מורשת עולמית, היטיבה לשמר את הקסם העתיק שלה. סמטאות פתלתלות, אזורים הסגורים לתנועת כלי רכב פרטיים, בניינים גותיים, תעלות כמו בוונציה – ואם עבודה בחו”ל היא גם, ולפעמים בעיקר, היחשפות לצורות חיים אחרות הרי שברוז’ היא בחירה נהדרת.

העובדים בבלגיה יכולים לנפוש לחופי הים הצפוני ובעיירות הנופש הנינוחות הפזורות באזור, בדיוק כמו מי שבחר בעבודה בדנמרק, שגם היא נהנית מגישה לים הנחשב לאחד מ”פרברי” האוקיינוס האטלנטי. בדרום מזרח המדינה שוכנים הרי הארדנים, שבהם תמצאו מצודות רבות הוד, טירות עתיקות ומערות נטיפים מרתקות. גם זו אופציה קוסמת לטיול ובילוי – שהרי גם כשעובדים מחוץ לגבולות ישראל כדאי להעניק מנוחה לגוף ומילוי מצברים לנפש.

יהלומים לנצח

אחד היעדים המבוקשים במיוחד על ידי ישראלים המחפשים עבודה בבלגיה הוא אנטוורפן, הידועה בעיקר בזכות היותה מרכז עולמי של עיבוד יהלומים וסחר באבנים הנוצצות והיקרות.

רבים מבין העוסקים בתחום היהלומים הם ישראלים לשעבר ויהודים – כולל קהילה חרדית גדולה וכן מהגרים יהודים רבים מברית המועצות לשעבר ובפרט מגאורגיה – עובדה המקלה על ישראלים למצוא בעיר מקום עבודה נעים ומשתלם.

על מנת ליהנות מכל היתרונות של עבודה באנטוורפן או בערים האחרות של בלגיה, חובה לקבל אשרת עבודה, או להיות בעליו המאושרים של דרכון אירופאי – המאפשר עבודה בשוויץ, בגרמניה, בהולנד, באנגליה ובעצם בכל מדינה ממדינות האיחוד האירופי.

עבודות באוסטרליה

עבודה בעגלות הפכה בשנים האחרונות כמעט לשם נרדף לעבודה בחו"ל....
כיום בכל מסלול התבגרות ישראלי, אחת השהות הנפוצות ביותר היא...

כתבות הקשורות לאוסטרליה ולבלגיה

אוסטרליה אמנם נמצאת בקצה השני של העולם, וכדי להגיע אליה...
רובנו הלכנו בדרך הגיוס הידועה, השתחררנו מהצבא ואז טסנו לחו"ל...
יותר ויותר ישראלים יוצאים לעבוד בחו"ל לתקופה מסוימת. מבוגרים וצעירים,...
אם סיימתם את השירות הצבאי ואתם חולמים לקנות רכב או...
במידה ואתם מחפשים עבודה באוסטרליה ולא במכירות - הגעתם למקום...
חיפוש עבודה באוסטרליה ובפרט כזו מתגמלת באמת עלול להיות מלאכה...
למטיילים ישראלים ולתרמילאים הלהוטים לנסוע למדינה זו, אוסטרליה תמיד הוקסמה...
אוסטרליה היא אחד מיעדי הטרקים האטרקטיביים אחרי הצבא, אבל בגלל...

מידע כללי הקשור לעבודות בחו"ל

אנשי מכירות טובים יכולים להרוויח משכורת טובה בכל חברה שבה...
מגיע זמן ומגיעים מצבים בחיים שבהם אתם נמצאים מחוץ לארץ...
לטייל בחו"ל ולהרוויח כסף תוך כדי נשמע כמו חלום. יותר...
עבודה בחו”ל בקיץ הפכה לקונספט מקובל מאוד בשנים האחרונות. כמובן...