אפריקה

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!  

אפריקה נחשבת ליבשה מעניינת במיוחד. בסוואנות הפתוחות אפשר לפגוש בחיות בר כמו ג'ירפות, פילים וחיות טרף שונות במרחק נגיעה. בנוסף לטבע המרהיב שלה, האוכלוסייה באפריקה מעניינת מאוד. עד היום חיים בה שבטים שונים שבוחרים לנהל אורח חיים מסורתי למרות כניסתה של תרבות המערב והתפתחות הטכנולוגיה בעולם כולו.

בדרום אפריקה חיים לבנים והיא בעצם רפובליקה בקצה הדרומי של היבשת. עבודה באפריקה מיוחסת בעיקר למדינת דרום אפריקה הנחשבת לגדולה ועשירה מאוד ביחס לשאר היבשת. אולם, ישנם מספר מקומות עבודה באפריקה עצמה. עבודה בחו"ל בדרך כלל עוסקת במכירת מוצרים באזורים של אוכלוסיה בעלת אמצעים וביחד עם זאת, ישנה גם אפשרות של עבודת התנדבות באזורים לא מפותחים שזקוקים לעזרה של המערב.

עבודה באפריקה – מכירות

עבודה באפריקה נופים שלא הכרתלאחרונה יותר ויותר ישראלים צעירים מגלים את ההזדמנות של עבודה באפריקה שניתן למצוא בעיקר בדרום היבשת שם מרכזי קניות יוקרתיים וקניונים הומי אדם בהם ניתן למצוא עבודה בעגלות. עבודה בעמדות מכירה בקניונים היא משתלמת ביותר. ברוב המקרים העובדים מתוגמלים בעמלות על כל עסקה שהם מבצעים, בנוסף לכך הם גם מקבלים משכורת שמובטחת להם. לעיתים נוצר הרושם שאפריקה היא לא יבשת שניתן למצוא בה הזדמנויות טובות לתעסוקה, אולם, עבודה באפריקה היא רווחית ביותר כמו כל עבודה בחו"ל.

באזורים בהם האוכלוסייה אמידה ובעלת אמצעים, עבודה בחו"ל היא משתלמת מאוד. המכירות ברוב המקרים מתרכזות במוצרי טיפוח, קרמים למיניהם, מוצרי ים המלח, חפצי אומנות ומכשירי עיצוב. כל אלה קשורים באיכות חיים ולכן מיועדים לקהל יעד ספציפי. ניתן למצוא עבודה באפריקה במכירה בעגלות וגם במכירות בבתים. כל אחד יכול למצוא לו את אופי העבודה המתאים ביותר עבורו ואת סוג המוצרים אותו ישמח למכור. ההסתגלות לתנאי העבודה באפריקה תאפשר לכם להבין את אופיים של האזורים השונים. בניגוד למאפיינים של עבודה באירופה למשל, בה ניתן ליהנות גם מחיי הלילה, ישנן ערים בהן לא מומלץ להסתובב בחשיכה על מנת להימנע מגילויי אלימות כמו שוד וגניבה.

הכנות לנסיעה לאפריקה

עבודה בחו"ל כמו עבודה בקניה, אתיופיה ומדינות שונות באפריקה מתאימה מאוד לישראלים. זאת מכיוון שישראלים מוכנים לעבוד בתנאים לא נוחים והמוטיבציה שלהם להרוויח כסף ולעבוד גבוהה מאוד. מי שמעוניין לעבוד בה יאלץ להכין את עצמו לתנאי מזג אוויר ותברואה שבאזורים מסוימים אינם נוחים. לעיתים חלים שינויים במיקום ואופי התעסוקה ועל העובדים להיות מוכנים לכך מראש.

חשוב מאוד להתחסן מפני מחלות לפני הנסיעה לאפריקה. כנ"ל לגבי עבודה בתאילנד או עבודה בדרום אמריקה. ישנן מחלות רבות כמו מלריה ומגפות שונות שנפוצות ביבשת, לכן כדאי להצטייד בכל התרופות מראש ולקבל את החיסונים המתאימים לאזור בו אתם מתכוונים לשהות. אל דאגה – הסיכויים כיום להידבק במחלות הם קטנים ומי שפועל לפי הוראות הרופאים ומתחסן בהתאם, לא יימצא במצב של סכנת חיים. עבודה בחו"ל דורשת הכנות לאופי של כל מדינה באופן ספציפי. כלומר, יש לבדוק מראש את תנאי מזג האוויר והתנאים המקומיים ולהיערך לכל נסיעה בהתאם.

עבודה באפריקה בהתנדבות

רוב מדינות אפריקה נחשבות לעולם שלישי. כלומר, הן מדינות שאינן מפותחות מבחינה כלכלית. מדינות אלו מאופיינות בשירותי בריאות מינימאליים, תוחלת חיים נמוכה, רמת הכנסה לנפש נמוכה, שיעורי אבטלה ושיעורי ילודה גבוהים יחסית. אנשים רבים ממדינות מפותחות יותר חשים צורך לסייע ולחולל שינוי באפריקה בתקווה שיהיה בעתיד איזון כלל עולמי ברמת החיים. ישנן אפשרויות עבודה באפריקה שההתנדבות היא בחינם וחלקן דורשות מימון עצמי של תנאי המחייה.

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!