Logo Amador Dark Blue

המדור השלם לחיפוש ואיתור עבודות בחו״ל

עבודה במדינת אוקראינה

המדור עבודות בחול

יצירת קשר

מחפשים עבודה בחו"ל? צריכים עזרה? בשביל זה אנחנו כאן!
מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:

אוקראינה היא אחת הגדולות במדינות ברית המועצות לשעבר, אותה ישות מדינית ענקית שהתפרקה ב-1991. אוקראינה היא גם אחת המערביות ביותר מבין המדינות שהרכיבו את ברה”מ, הן גיאוגרפית והן מבחינת אופי המשטר בה, הפוטנציאל הטמון בה גבוה – אם כי בשני העשורים הראשונים לקיומה כמדינה עצמאית, חוותה אוקראינה קשיים רבים וטרם מימשה פוטנציאל זה, כך שעבודה בחו”ל במדינה זו אינה משאת ליבם של רוב הישראלים, אלא בעיקר של ילידי אוקראינה, ילדיהם של עולים שהגיעו לישראל מאותה מדינה ודוברי רוסית באופן כללי שעבורם ההשתלבות בשוק העבודה האוקראיני הצומח ורב האפשרויות טבעית וקלה יותר (בדומה לעבודה בליטא או בלטביה, למשל).

עצמאות משמחת וחבלי לידה לא פשוטים

גורלה של אוקראינה נכרך בזה של רוסיה החל מהמאה השבע עשרה, אולם לקראת סוף המאה העשרים – בשל מגמה כלל עולמית של בידול והפרדה, ולא מעט גם בגלל הטראומה  הקשה של אסון צ’רנוביל – החלו האוקראינים לדרוש עצמאות, ובאוגוסט 1991 הכריזה המדינה על עצמה כעצמאית.

לצד השמחה הטבעית על העצמאות והיציאה לדרך חדשה, שתמיד מלווה באופטימיות, סבלה אוקראינה מחבלי לידה שפגעו במידה ניכרת בכלכלתה וכחלק מכך גם בשוק העבודה במדינה – פגיעה שחלק מהשפעותיה עדיין רלוונטיות גם בימינו, דבר שמרתיע ישראלים הרוצים לעבוד בחו”ל מלהגיע למדינה למרות הפוטנציאל הרב שלה. בשנים הראשונות סבלה אוקראינה לא רק מחבלי לידה אלא גם מהתנהלות כלכלית חסרת אחריות של השלטונות, ובעיקר הפרטה חסרת רסן ומדיניות מוניטרית שגויה לחלוטין. לדוגמה  התמ”ג הממוצע לנפש, שלפני העצמאות היה גבוה הן מזה של רוסיה והן מזה של פולין , נחתך בחצי, ואוקראינים רבים היגרו מהמדינה על מנת לחפש תעסוקה במקומות אחרים בעולם . אם ביום הפרידה מברה”מ הייתה אוכלוסיית אוקראינה כ- 52 מיליון איש, הרי שכעבור 15 שנים מנתה המדינה רק כ- 46 מיליון!

אבל בתחילת האלף השלישי החלה כלכלת אוקראינה להתאושש. תרמה לכך גם ה”מהפכה הכתומה” שהתרחשה ב- 2004, ושבמסגרתה לחץ אזרחי מסיבי שכלל שביתות נרחבות, הפגנות מרובות משתתפים, חסימות כבישים ומרי אזרחי הביא לביטול תוצאות בחירות שזויפו והכתרתו של מועמד "מערבי” לנשיא המדינה. אוקראינה אכן התקרבה יותר למערב, ועל אף שהמצב הפוליטי בה עדיין לא התייצב לגמרי, הכלכלה שלה החלה למצות את הפוטנציאל – ומי שחושיו חדים יכול למצוא בה הזדמנויות תעסוקה מתגמלות במיוחד כמו בכל מדינה מתפתחת, בדיוק כמו עבודה באסטוניה, מולדובה, גאורגיה ושאר מדינות ברה”מ לשעבר.

ישראל – אוקראינה: תחילתה של ידידות מופלאה?

העבר של אוקראינה בכל הקשור ליחס יהודים רווי נקודות ציון שליליות, אבל בימינו ישראלים המגיעים לאוקראינה למטרות עבודה מתקבלים בה בברכה ובכבוד רב, בעיקר בזכות החוכמה הרבה המיוחסת להם והיכולת שלהם לתרום להמשך הפיתוח והצמיחה של המדינה (אגב, בין מנהיגי מדינת ישראל והאישים הבולטים בה בתקופת קום המדינה יש לא מעט ילידי אוקראינה ובהם משה שרת, אהרון דוד גורדון, זאב ז’בוטינסקי, חיים נחמן ביאליק, יוסף טרומפלדור, יהושע חנקין ורבים וטובים אחרים).

אוקראינה היא גם מקום משכנו של של קבר רבי נחמן מברסלב. הקבר, השוכן בעיר הצנועה והאפרורית אומן, הפך בתחילת המאה העשרים ואחת למוקד עלייה לרגל של ישראלים רבים, והודות לכך נוצרה באומן קהילה יהודית קטנה, שבמסגרתה ניתן למצוא אפשרויות תעסוקה. בשטחה של אוקראינה נמצא חצי האי קרים ובו כמה מהחופים היפים של הים השחור והזדמנויות תעסוקה בתחום התיירות (כמו עבודה ברומניה, שגם היא עשויה להוביל אתכם לים השחור).

רוב הישראלים העובדים בחו”ל עוסקים במכירות מסוג זה או אחר, אם כי המצב הכלכלי באוקראינה עדיין אינו מספיק טוב כדי ליצור שוק גדול מספיק לעבודה מסוג זה – כך שהישראלים שבחרו לעבוד באוקראינה עושים זאת ברוב המקרים כיזמים של פרויקטים שונים, או כשכירים בפרויקטים שכאלה – בתחום ההנדסה האזרחית, עבודה בחקלאות ובמפעלי תעשייה

מידע כללי הקשור לעבודות בחו"ל

אנשי מכירות טובים יכולים להרוויח משכורת טובה בכל חברה שבה...
מגיע זמן ומגיעים מצבים בחיים שבהם אתם נמצאים מחוץ לארץ...
לטייל בחו"ל ולהרוויח כסף תוך כדי נשמע כמו חלום. יותר...
עבודה בחו”ל בקיץ הפכה לקונספט מקובל מאוד בשנים האחרונות. כמובן...