עבודה בקנברה, בירת אוסטרליה

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!  

עבודה בקנברה, בירת אוסטרליהאחת משאלות הטריוויה הפופולאריות ביותר בחידונים ובשעשועונים היא "מהי בירת אוסטרליה?" – רבים מתלבטים בין סידני למלבורן, הערים הגדולות במדינת הענק (מה גם ששתיהן התפרסמו לאחר שאירחו אולימפיאדה, הראשונה בשנת 2000 והשנייה ב- 1956), אולם התשובה הנכונה היא דווקא קנברה (Canberra), כך שחלק מהישראלים המחפשים עבודה באוסטרליה ימצאו עצמם בעיר חביבה זו.

קנברה שוכנת בפינה הדרום מזרחית של האי הגדול ביותר בעולם (או היבשת הקטנה ביותר בעולם, תלוי איך תרצו להגדיר את אוסטרליה). מקור השם שלה הוא בשפה של אחד משבטי האבורג'ינים הקדומים שאכלסו את אוסטרליה בטרם הגיע אליה האדם הלבן, והפירוש הוא  "מקום מפגש" (אגב, זוהי גם משמעות השם "טורונטו", יעד מועדף אחר על ישראלים המחפשים מקום עבודה בחו"ל ומרחק רב מישראל לא מרתיע אותם). בין הסיבות בגללן מעדיפים ישראלים לעבוד בחו"ל, מעבר לפוטנציאל השתכרות גבוה במיוחד, ניתן למנות את הקסם הייחודי של כל מדינה ומדינה – על הייחוד של אוסטרליה אפשר ללמוד בין השאר מהדרך בה הפכה קנברה לבירת המדינה: לקראת סוף המאה התשע עשרה, כשאוסטרליה החלה להתפתח נוצר הצורך להכתיר עיר בירה. סידני ומלבורן התחרו על הבכורה, המאבק היה חריף והאוסטרלים החביבים לא הצליחו לבחור. הפיתרון: לבחור עיר אחרת. אולם התחרות בין מלבורן לסידני הייתה כה עזה (ולמעשה נותרה כזו גם בימינו), עד שנוצר צורך שעיר הפשרה שתהפוך לבירה תהיה ממוקמת במרחק דומה פחות או יותר משתיהן. מאחר שלא הייתה בנמצא עיר כזו, הוקמה עיר חדשה – קנברה. אדריכלים מכל העולם נקראו להציע תוכנית לעיר שכזו, ובסופו של דבר נבחר אדריכל אמריקאי בשם וולטר גריפין, שחזונו היה עיר הדומה לוושינגטון הבירה, עם גבעת קפיטול, רחובות רחבים, מתחמים שונים ומובחנים לשימושים השונים (מבני ציבור, מבני מגורים, ספורט, תיירות וכו') ואגם מלאכותי יפהפה בלב העיר. מסיבות שונות, גריפין הפסיק את העבודה באוסטרליה בשנת 1921, אולם לאחר מלחמת העולם השנייה החלה העיר לצמוח ולהפוך לשחקן משמעותי בשוק העבודה באוסטרליה, בעיקר עבור עובדי ציבור וממשל, ובימינו – על אף שהיא קטנה משמעותית ממלבורן ומסידני – תמצאו בה לא מעט אפשרויות עבודה בחו"ל.

עבודה באוסטרליה – בשגרירות הישראלית

עבודות בחו"ל לא חייבות להיות בתחום המכירות – אחת מאפשרויות העבודה באוסטרליה היא מציאת תעסוקה במסגרת השגרירות הישראלית המדינה, שכמו רוב השגרירויות, הקונסוליות והנציגויות שוכנת בקנברה.

מבין מקומות העבודה בחו"ל הרבים האפשריים, שגרירות מציעה בעיקר אתגר וסיפוק רב. השכר אולי לא גבוה כמו של ישראלים שיצאו לעבוד בחו"ל במכירת מוצרים שונים בקניונים אולם סביר להניח שהתעסוקה מעניינת יותר וכן יש בה משמעות רבה יותר – וחשוב לדעת כי מחקרים רבים הוכיחו כי אחד הפרמטרים החשובים ביותר מבחינת איכות מקום עבודה בחו"ל או בארץ הוא מידת המשמעות שהאדם מוצא בעבודה והעניין בה.

יתרון נוסף של עבודה בחו"ל בשגרירות ישראל הוא היותה חוקית – אחד המכשולים המשמעותיים בדרך לעבודה באוסטרליה הוא העובדה שהמדינה לא מחלקת בקלות אשרות עבודה, והעובדה שעבודה במדינה ללא אשרה שכזו אינה מומלצת. עבודה בשגרירות כאמור מאפשרת דילוג קליל מעל המשוכה.

בילויים בקנברה

ישראלים המחפשים עבודה בחו"ל מעניקים בדרך כלל עדיפות למקומות אטרקטיביים לא רק מבחינת אפשרויות התעסוקה אלא גם מבחינת אופציות הבילוי (והטיולים בסביבה). גם כשמחפשים עבודה באוסטרליה, באופן טבעי, רוצים לשלב הנאה מהקסם הייחודי של המדינה ולא רק לעבוד בחו"ל.

אמנם קנברה מזכירה בעיקר פרבר אמריקאי מנומנם, אולם אגם גריפין הוא מקום מלבב במיוחד לבלות בו, ואילו המוזיאון הלאומי האוסטרלי והגנים הבוטניים הלאומיים הם אתרים מרתקים. בנוסף, ניתן לצאת מקנברה לטיולים אל פנים אוסטרליה ולהיחשף לעולמות חי וצומח שאין באף מקום אחר ברחבי העולם.

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!