עבודה במדינת אוסטריה

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!  

זלצבורג באוסטריה גן עדן למחפשי עבודהאוסטריה אולי לא נהנית מתדמית אטרקטיבית ומלהיבה, אבל בכל הקשור לעבודה בחו"ל, ובפרט לבעלי דרכון אירופאי, מדובר באופציה מומלצת במיוחד.

אוסטריה היא רפובליקה פדרלית המורכבת מתשע מדינות. היא שוכנת בלב ליבה של אירופה הקלאסית, מוקפת באיטליה, סלובניה, סלובקיה, שוויץ, ליכטנשטיין, הונגריה, גרמניה וצ'כיה, ונהנית משקט המאפשר שגשוג ורווחה: התמ"ג לנפש באוסטריה הוא למעלה מ- 40,000 דולר (בישראל, לשם השוואה, התמ"ג לנפש הוא קצת יותר מ- 30,000 דולר). מבחינה זו מדורגת המדינה בעשירייה השנייה מתוך כל מדינות העולם – מקום מכובד המבטיח שלכל מי שמשיג עבודה באוסטריה פרנסה מכובדת. הפרנסה המכובדת, ואיתה יוקר המחיה הנמוך יחסית במדינה, מושכים אליה מהגרי עבודה רבים, אם כי בקרב הישראלים המחפשים עבודה בחו"ל אוסטריה עדיין אינה יעד פופולארי במיוחד כמו עבודה בפלורידה, למשל, או בקליפורניה. ייתכן שהסיבה היא רתיעה מהשפה הגרמנית (השפה הרשמית במדינה) והזיהוי של אוסטריה עם המשטר הנאצי בימי מלחמת העולם השנייה (אדולף היטלר נולד באוסטריה, וב-1938 סיפח אותה לגרמניה), ואולי הסיבה היא לאו דווקא היסטורית אלא התדמית הכאמור אפרורית למדי של אוסטריה בהווה – אבל מי שכן בוחר לעבוד במדינה זו מגלה מקום מטופח, נקי, בעל פוטנציאל לרווחים נאים וחיסכון שמנמן, גישה נוחה לכל רחבי אירופה ובסך הכל מקום עבודה מוצלח מאוד, כך שסביר להניח שכבר בעתיד הקרוב נראה יותר ויותר ישראלים מחפשים עבודה באוסטריה.

איכות חיים אמיתית

תושבי אוסטריה נהנים כאמור מרמת חיים גבוהה, עובדה המבטיחה לישראלים המגיעים לעבוד במדינה במכירות מוצרים שונים הכנסות גבוהות ומשמחות. הנופים מרחיבי הנשימה של המדינה מושכים אליה המוני תיירים מדי שנה, וגם אלה מהווים פוטנציאל רב להגדלת המכירות והרווחים.

אבל עבודה באוסטריה היא לא רק למכור הרבה ולהרוויח המון, אלא הזדמנות מצוינת ללמוד שאפשר לחיות גם אחרת. לחיות בשקט, בחברה שמקפידה על ניקיון, נימוס, סדר וארגון, בערים ירוקות ומטופחות בעלות אדריכלות מרשימה, או בקיצור, לצאת לחופשה מההוויה הים-תיכונית המיוזעת, הכאוטית, הלחוצה והמלחיצה שבה אנחנו חיים – חופשה שבסופה תחזרו הביתה עם יותר כסף מכפי שיצאתם אליה…

אוסטריה, בזכות מיקומה במרכז אירופה, היא גם נקודת מוצא נוחה לגיחה קצרה או ארוכה לכל מקום שתרצו כמעט: אמסטרדם, ברלין, מילאנו, פריז, פראג ועוד ועוד – ואכן רבים מבין העובדים באוסטריה, כמו גם אלה שמצאו עבודה בשוויץ הסמוכה, מדווחים בהתלהבות על קפיצות מהנות לכל האתרים הנחשקים של אירופה. אתרים נחשקים אחרים עבור מי שהגיע לאוסטריה על מנת לעבוד ולבלות גם יחד הם אתרי הסקי של המדינה, שהם בין המובילים בעולם כולו, ובפרט אישגל, מאיירהופן, זולדן וסנט אנטון.

מצד שני, סובלת אוסטריה מהיעדר חופי ים בשטחה, ועבור ישראלים רבים מדובר בחיסרון משמעותי (וסיבה טובה לחפש עבודה ביוון או בכל מקום אחר שבו אפשר לרדת עם כפכפים לחוף…)

עבודה משתלמת

ישראלים המגיעים לאוסטריה למטרות עבודה מתברגים בעיקר במכירת מוצרים שונים או כאו-פרים. באוסטריה יש רק עיר אחת שראויה להיקרא "גדולה" בסטנדרטים אירופיים – וינה (שאוכלוסייתה חצתה כבר את ה- 1.5 מיליון), אולם גם ערים כמו גראץ, אינסברוק מוקפת אתרי הסקי המשובחים וזלצבורג היפהפייה והמתוירת מאוד יכולות להוות מקום מצוין להתפרנס בו בכבוד.

כמובן שעבודה בגראץ, זלצבורג, אינסברוק או וינה, כמו כל עבודה בחו"ל, אינה אפשרית בלי אישורים מתאימים. לטובת המעוניינים לעבוד ברפובליקה האוסטרית עומדות 2 אפשרויות: ויזת סטודנט, המאפשרת עבודה בתנאים מסוימים – ודרכון אירופאי שמאפשר עבודה בכל מדינה ממדינות גוש היורו (דרכון שלו זכאים ישראלים רבים, שהוריהם נולדו באחת ממדינות אירופה, כולל אלה של הגוש המזרחי שהצטרפו לאיחוד האירופי).

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!