עבודה בקנדה בנופים מופלאים

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!  

מצד אחד, קנדה – ששטחה הוא השני בגודלו בעולם – היא מדינה מודרנית בעלת כלכלה מפותחת מאוד ורמת חיים גבוהה. מצד שני, יש בה אזורים עצומים של טבע פראי וייחודי ושל נופים ועולם חי נדירים ביופיים – כך שעבודה בקנדה היא לא רק דרך טובה להתפרנס היטב אלא גם דרך מצוינת להגיע אל טיולים בלתי נשכחים.

קנדה שוכנת צפונית לארה"ב (הגבול בין שתי המדינות הוא הגבול היבשתי הארוך ביותר בעולם), ושטחה הוא קרוב ל-10 מיליון קמ"ר. כל עבודה בחו"ל מקרבת אותנו אל נופים מרחיבי נשימה וחוויות תרבותיות משמחות, אבל עבודה בקנדה מאפשרת למי שבחר בה לחיות קרוב לדובי קוטב, לווייתנים, שמורות טבע המשתרעות על פני מרחבים אדירים שכולם ירוק, כפרים ציוריים לחופי אוקיינוס ועוד ועוד.

דרום מזרח קנדה

אחד היעדים הפופולאריים ביותר לטיולים בקרב ישראלים שמצאו עבודה בקנדה, כמו גם תיירים רבים מכל רחבי העולם, הוא מפלי הניאגרה המפורסמים. המפלים שוכנים סמוך לטורונטו, העיר המבוקשת ביותר למחפשי עבודה בקנדה (שישית מהמשרות במדינה מוצעות במטרופולין המודרני והרב-תרבותי), ומהווים גבול בין קנדה למדינת ניו יורק. למרות הפרסום הרב של המפלים, והמסחור הרב שמאפיין את התיירות סביבם, עדיין מדובר בתופעת טבע מפעימה שאי אפשר להישאר אדישים כלפיה.

הפינה הדרום מזרחית של קנדה מציעה גם צמד פרובינציות (קנדה מורכבת מ-10 פרובינציות ועוד 3 טריטוריות) שהמילה פסטורליה כמו נוצרה כדי לתאר אותן. אלה הן נובה סקוטיה וניו ברנזוויק, היפות והפחות מתוירות. תושבי חבלי ארץ אלה מאירים פנים במיוחד, והנופים הממתינים למי שבחר בעבודה בקנדה ומוצא גם זמן לטיולים כוללים כפרים מלבבים לחופו של האוקיינוס האטלנטי וביניהם מפרצונים קסומים, יערות עצומים בשטחם ובהם עצי מייפל בגווני אדום וצהוב עזי מבע, פארקים לאומיים שופעי מים (ובפרט קייפ ברטון) ואפשרויות תצפית אל חיות מתוקות כמו האיל הקורא והבונה הקנדי.

מערב קנדה

מערב קנדה מאוכלס פחות מהחלק המזרחי שלה, כך שהוא פחות מתאים למחפשי עבודה בחו"ל (למרות שגם בה יש ערים גדולות כמו ויקטוריה ו-ונקובה) – אבל מצד שני יש בו נופים מרהיבים ובראשם הרי הרוקי.

הרי הרוקי הם רצועה ארוכה (כ-4,800 ק"מ) של פסגות מחודדות וגדושות בתופעות טבע מרהיבות, שמשתרעת מקולומביה הבריטית שבקנדה ועד לדרום ארה"ב. אגמים שמימיהם טורקיז מופלא (ובפרט מוריין ולואיז), מפלים שוצפים וקוצפים וממלאים את הלב בחדווה, דובי גריזלי, יערות מחטניים, קרחונים, מרמיטות וארבעה פארקים לאומיים (יוהו, ג'ספר, קוטנאי ובאנף) הם רק חלק קטן מאוסף החוויות הממתינות למי שבוחר בעבודה בקנדה ומנצל את הזמן גם לטיולים ברחבי המדינה. במיוחד כדאי לחוות את "דרך שדות הקרח" שמקשרת בין פארק ג'ספר לפארק באנף.

מערבה מהרי הרוקי מצפה לאלה המבינים כי עבודה בחו"ל היא רק תירוץ לטייל וליהנות אטרקציה ייחודית נוספת – תצפית אל כלבי ים, דולפינים ובמיוחד שלל לווייתנים: תצפית זו מתבצעת בפארק הלאומי פסיפיק רים השוכן בקולומביה הבריטית, שבנוסף מציע גם שיט קיאקים, מעינות חמים, מסלולי הליכה מרגשים ועוד ועוד הנאות.

יופי אורבאני

ישראלים הבוחרים בעבודה בקנדה לא חייבים להרחיק לכת כדי ליהנות מיופי רב: גם בערים עצמן ניתן למצוא לא מעט שכיות חמדה, וכך לדוגמה בוונקובר ניתן לחוות את גשר קפילנו התלוי בגובה רב מעל נהר גועש ומהווה אטרקציה של ממש, בעיר ויקטוריה ניתן לסייר בגני בוצ'ארט המציגים מיליוני צמחים מכל המינים והסוגים וביניהם מפלונים ובריכות קטנות וקסומות, במונטריאול יש עיר עתיקה בעלת שיק צרפתי משובב נפש, באונטריו תמצאו את המוזיאון המלכותי השוכן במבנה יוצא דופן ביופיו וכולל שפע תצוגות עשירות מעשירות – ונותר רק לקוות שכל היופי המסחרר הזה לא ישכיח מכם את סיבת בואכם ויותיר לכם גם זמן ליהנות מעבודה בקנדה…

.

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!