עבודה בקנדה – איכות חיים אמיתית

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!  

עבודה בחו"ל היא משאת נפש עבור ישראלים רבים – לא רק בגלל פוטנציאל ההשתכרות הגבוה במדינות רבות (ובפרט כשמדובר בעבודה בארה"ב, עבודה בקנדה, עבודה באירופה או עבודה באוסטרליה), אלא גם בגלל הרצון ליהנות מאיכות חיים אמיתית: חיים נוחים ונעימים ללא איומים ביטחוניים, ימי מילואים, פערים כלכליים משסעים ושאר מצוקות המקשות על החיים בארץ הקודש.

עבור ישראלים אלה, עבודה בקנדה היא כרטיס כניסה אל חיים חיוביים במיוחד. בעוד שלעבודה בארה"ב, למשל, מתלווים גם קשיים לא מעטים עקב הפערים הכלכליים המאפיינים את מעצמת הענק ורמת הפשע הגבוהה בחלק מהערים בה, הרי שבקנדה רמת הפשיעה נמוכה מאוד וניתן להסתובב בערים השונות בכל שעות היום והלילה ללא כל חשש. הציבור הקנדי מתאפיין גם בסובלנות רבה כלפי השונה וגם כלפי הזר, וכתושבי מדינה שהתפתחה בזכות הגירה מקבלים בזרועות פתוחות את אלה הבאים למצוא עבודה בקנדה.

מדינת רווחה אמיתית

קנדה מקפידה מאוד על קיום מדינת רווחה אמיתית, דבר המעניק לתושביה שירותים ציבוריים שבישראל אפשר רק לחלום עליהם. שירותי הרפואה המוענקים לקנדים מתאפיינים ברמה גבוהה וכל האזרחים נהנים מביטוח בריאות נרחב, וגם מערכת החינוך הקנדית יכולה לשמש מודל לחיקוי לכל מי שרוצה להעניק לדור הבא משאבים נרחבים שיסייעו לו לצמוח.

גם על פי מדד הפיתוח האנושי, כלי רב חשיבות הנמצא בשימוש מאז שנת 1990 המדרג את מדינות העולם על פי מדד משוקלל של תוחלת חיים, רמת השכלה ורמת הכנסה, נמצאת קנדה בצמרת העולמית. בין השנים 1996 ל-2000 דורגה קנדה במקום הראשון בעולם, ואמנם בהמשך איבדה את הבכורה לנורבגיה, אולם היא עדיין שומרת על מקום טוב קרוב לפסגה (ב-2011, לדוגמה, קנדה הייתה שישית בעולם אחרי נורבגיה, הולנד, ארה"ב, אוסטרליה וניו-זילנד) – הוכחה נוספת לכך שעבודה בקנדה היא לא עוד עבודה בחו"ל אלא מקור לאיכות חיים גבוהה במיוחד.

כבוד לזולת ושיתוף פעולה

מדי שנה מצטרפים לאוכלוסיית קנדה מהגרים בשיעור של כאחוז אחד מהאוכלוסייה (שגם ככה עשירה במהגרים מכל רחבי העולם כמעט). באופן טבעי, כולל המגוון האתני גם יהודים רבים (על פי ההערכות קרוב ל-400,000, מחציתם בטורונטו ורבע במונטריאול) ועוד ישראלים רבים שהשתקעו במדינה בעקבות מציאת עבודה בקנדה. אחד המפורסמים בהם, אגב, הוא היזם דוד עזריאלי שהיגר לקנדה עוד בשנת 1954, ובהמשך בנה בישראל את הקניון הראשון (קניון איילון בשנת 1982) וכמובן את מגדלי עזריאלי.

אם אחד החסרונות של עבודה בחו"ל הוא חוסר הסובלנות כלפי עובדים זרים, הרי שבקנדה לא תיתקלו כלל בחוסר סובלנות, אלא להיפך: המגוון האתני יצר חברה סובלנית במיוחד, חברה בה בני האדם מבינים כי כבוד לזולת ושיתוף פעולה יתרמו בסופו של דבר לכל רובדי החברה כך שזוהי הדרך הטובה ביותר לחיות.

בקנדה ישנן שתי שפות רשמיות – אנגלית וצרפתית – עדות נוספת לסובלנות וליכולת לחיות בצוותא, ובנוסף ישנן שפות רבות אחרות המדוברות בפי רבים ובהן סינית, איטלקית, גרמנית וגם לא מעט עברית ניתן לשמוע בטורונטו ומונטריאול בזכות הישראלים הרבים שמצאו עבודה בקנדה.

הכבוד לזולת והמחויבות לשיתוף פעולה אינם נחלת התושבים בלבד אלא מהווה גם מדיניות ממשלתית בקנדה: קברניטי המדינה השכילו להבין כי משיכת כוח אדם איכותי תשדרג עוד יותר את איכות החיים בקנדה, וכבר ב-1971 הועבר חוק מיוחד המקל על השתלבותם של מהגרי עבודה בקנדה. בפרט מאפשרת המדינה קליטה קלה ונוחה של מי שעוסק ברשימת מקצועות מועדפים ומבוקשים, וכן של סטודנטים שלמדו במדינה, מטפלות ועוד – עובדה המסירה את אחד החסמים העומדים בפני המעוניינים בעבודה בחו"ל, אשרת עבודה, ומאפשרת נחיתה רכה ועלייה על המסלול המהיר אל החיים הטובים באמת.

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!