עבודה בעגלות – אוסטרליה או ארה"ב?

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!  

עבודה בעגלות הפכה בשנים האחרונות כמעט לשם נרדף לעבודה בחו"ל. רבים מבין הישראלים היוצאים לעבוד בחו"ל, ובעיקר הצעירים שבהם מגיעים בסופו של דבר לקניון זה או אחר, מבלים שעות רבות מדי יום בעמידה לצד עגלה עמוסת כל טוב ומנסים את מזלם בשיווק המוצרים לעוברים ולשבים.

בין אם מדובר בעבודה בארה"ב ובין אם מדובר בעבודה באוסטרליה (או באירופה, שגם בה יש כמובן לא מעט קניונים), הפוטנציאל הכלכלי של עבודה בעגלות הוא גבוה מאוד. חשוב להדגיש: לא כל מי שעובד במשרה שכזו אכן מעשיר את חשבון הבנק שלו באופן משמעותי. לשם כך נדרשים כישורי מכירה ויכולות ורבליות משכנעות, כשגם אורך רוח אינו מזיק (הניסיון הוא כלי רב חשיבות כשיוצאים לעבוד בחו"ל בעגלות, ובמקרים רבים נדרשת תקופת "השתפשפות" בת מספר שבועות עד שהעמלות מתחילות לזרום ומפלס חשבון הבנק הולך וגואה).

יש המאמינים כי עבודה בחו"ל היא עבודה בחו"ל, ואין הבדל מהותי בין עבודה בלוס אנג'לס לבין עבודה במלבורן. מצד אחד, אכן ישנם קווי דמיון לא מועטים בין עבודה באוסטרליה בעגלות לבין עבודה דומה בארה"ב, אולם מצד שני כדאי כן להשקיע מחשבה ותכנון על מנת להגיע למקום הטוב ביותר עבורכם.

כסף

ברוב המקרים כשאנחנו מחפשים עבודה "רצינית", כזו שנתמיד בה לאורך שנים, ובעצם גם כשמחפשים משרה זמנית, ישנם פרמטרים רבים ובהם העניין, האתגר, שעות העבודה והחברים לעבודה – אולם כשמחפשים עבודה בארה"ב, באירופה או באוסטרליה הפרמטר החשוב ביותר הוא השכר.

לכאורה, לארה"ב יש יתרון מהבחינה הזו שהרי האמריקאים ידועים כצרכנים נלהבים ויעידו על כך הקניונים הומי האדם בערים הגדולות ובראשן ניו יורק. יחד עם זאת חשוב לזכור שבשנים האחרונות הכלכלה האמריקאית נקלעה לשפל יחסי ואילו אוסטרליה היא כבר מזמן לא האי הנחשל בסוף העולם אלא מדינה יציבה ומתקדמת עם תמ"ג לנפש של מעל ל-40,000. מצד שני, לא בטוח שישראלים המגיעים לעבודה בקליפורניה אכן ירגישו את הקשיים איתם נאבקת הכלכלה האמריקאית…

כמובן שבנוסף ישנם הבדלים גם בין עיר אחת לשנייה באותה מדינה, ואפילו בין קניון אחד לשני באותה עיר. פרמטר נוסף המשפיע על גובה ההכנסות מהעבודה בחו"ל הוא המוצר אותו מוכרים – הדרך הטובה ביותר להגיע לרווחים גבוהים היא למכור מוצר שבאמת מאמינים בו ומתחברים אליו, ולסמוך על האינטואיציה באשר למיקום הגיאוגרפי.

ויזה

אחד המכשולים העיקריים בדרך לעבודה בארה"ב כמו גם בדרך לעבודה באוסטרליה הוא הקשיים שמערימות שתי מדינות אלה על קבלת אישור עבודה.

התנאים אותם מציבות ארה"ב ואוסטרליה משתנים מעת לעת, ותלויים גם בקיומו של דרכון אירופאי לצד זה הישראלי – כדאי לבחון היטב את הזכאות לוויזת עבודה בארה"ב ואת הזכאות לוויזה דומה באוסטרליה, כשבאופן טבעי מוטב לרכז את המאמצים במציאת עבודה במדינה שבה קל יותר לקבל את האישור המיוחל.

כיף

עבודה בחולישראלים היוצאים לעבוד בחו"ל מחפשים רווחים גבוהים בזמן קצר – אבל לרוב גם חוויה. מהבחינה הזו ישנו הבדל תהומי בין עבודה באוסטרליה לבין עבודה בלאס וגאס, שיקאגו, דאלאס או ערים אמריקאיות אחרות.

האופי האוסטרלי שונה לחלוטין מזה האמריקאי, והחיים באי המרוחק נינוחים מאוד וייחודיים מאוד (גם מבחינת הנופים ועולם החי והצומח). מצד שני, גם עבודה בפלורידה שטופת השמש והתיירים או בקליפורניה שגם בה השמש זורחת לרוב והחיים נעימים מאפשרת הנאות רבות לאחר שעות העבודה, ובכלל, ארה"ב היא ארץ רחבת ידיים המציעה למתארחים בה אטרקציות רבות.

עוד כדאי לזכור שבאוסטרליה שורר חורף כשאצלנו קיץ, ולהיפך, ושבערים רבות בארה"ב הטמפרטורות צונחות באופן דרסטי במהלך החורף (וכך למשל מעטים הישראלים שייהנו מעבודה בניו יורק בינואר-פברואר).

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!