שילוב של לימודים ועבודה באוסטרליה

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!  

העובדה שחבר'ה צעירים מישראל (צעירים בגילם או צעירים ברוחם) אוהבים לעבוד מעבר לים ידועה כבר במשך שנים רבות. עבודה בחול בכלל כמו גם עבודה באוסטרליה בפרט מאפשרים לצעירים בלב או בנפש להצליח לעשות כבר בגיל צעיר יחסית את מה שקשה עד בלתי אפשרי לעשות בארץ. עבודה בחול מאפשרת להגיע להכנסה חודשית מכובדת ואף מעבר לכך, וזאת במקביל ליכולת לשלב תוך כדי העבודה גם ביקור במקומות חדשים וכן היכרות עם תרבויות מעניינות.

לבד מהאפשרות הברורה מאליה לשלב בין עבודה באוסטרליה לבין טיולים במקומות חדשים, נדגיש עובדה מעניינת שלא תמיד ברורה לאלה שהאפשרות לעבוד מעבר לים קורצת להם. כמו מדינות מתקדמות אחרות, גם אוסטרליה מקדמת בברכה סטודנטים זרים ומעניקה להם תמיכה מיוחדת תוך כדי הלימודים. אפשרויות הלימוד שם רבות ומגוונות וניתן לבחור במסלולי לימוד לתואר ראשון, שני ושלישי וכן ללמוד גם לימודי תעודה והסמכה שונים. הרמה האקדמית גבוהה והלימודים ברובם הגדול מתנהלים בשפה האנגלית.

עבור המתעניינים בשילוב של עבודה ולימודים ביבשת יוצאת הדופן הזאת חשוב לדעת שלימודים אקדמאים טומנים בחובם יתרון גדול מאוד. מרבית הלומדים במדינה מקבלים אישור עבודה באוסטרליה. דבר זה מקל מאוד על העניינים שכן כמו במדינות מפותחות אחרות, על מנת לעבוד במקום באופן חוקי יש צורך להוציא לפני הכל ויזת עבודה.

במה עובדים באוסטרליה

באופן כללי, אפשרויות העבודה באוסטרליה הן אין סופיות וזאת משום שזקוקים שם מטבע הדברים, לכל סוגי אנשי המקצוע. יחד עם זאת, עבור זרים ובפרט עבור ישראלים, ישנם כמה סוגים של עבודות שמתאימים באופן מיוחד. סוגי העבודות המובילים הן במכירות, בייחוד מכירות של מוצרים שונים בקניונים (במסגרת מכירה בעגלות או דוכנים) וכן מכירה של מוצרים מדלת לדלת.

סוג נוסף של עבודה המקובלת באי יוצאת הדופן הוא עבודת בחקלאות ובחוות מקומיות. למי שלא ביקר מעודו באוסטרליה, קשה לתאר את המרחבים העצומים של היבשת. ניתן לנסוע שם קילומטרים על גבי קילומטרים בלי לראות נפש חיה. אחד התחומים הכלכליים החשובים במדינה הינו חקלאות, כזו שמבוצעת בחוות גדולות ואף ענקיות. כך, עבודה בחול במסגרת אחת מהחוות הללו יכולה לספק חוויה מיוחדת ויוצאת דופן שמלאה את האדם לאורך כל חייו. עבודה באוסטרליה בחוות כאלה מושכת מטיילים מכל העולם שבוחרים לשלב עבודה עם גידולים או עם משק חי. כך אפשר להכיר מגוון רחב של טיפוסים מעניינים, הן מקומיים והן זרים. מלבד העבודות במכירות ישנם כאלה שמצליחים להשתלב בעבודה כנציגים של השגרירות או משרד החוץ הישראלי או שליחים של גופים מסחריים ועסקיים. כאן מדובר לרוב על אנשים מעט מבוגרים יותר שעברו לפני כן תהליכי מיון וסינון קפדניים שבסיומם הם הוצבו לעבודה באוסטרליה.

כאשר מדובר על לימודים באוסטרליה, הרי שאין ספק שאלה שסיימו ללמוד במקום את התואר הראשון ואולי אף תארים גבוהים יותר יכולים, לעיתים, להישאר במקום ולפתח קריירה בתחומים שונים. עבודות לבוגרים יכולות להיות בתחום האקדמי, בתחום הרפואה וגם בתחומים מבוקשים אחרים

מה לומדים באוסטרליה

לפני שעולים על מטוס חובה להצטייד בביטוח

שלא כמו האפשרויות של עבודה באוסטרליה שמתאימות מאוד לישראלים, כאשר מדובר על לימודים קשה להצביע על מספר מצומצם של תחומים שמתאימים לישראלים. במערכת ההשכלה הגבוהה שבאוסטרליה, המורכבת מעשרות אוניברסיטאות ומכללות, ניתן למצוא סטודנטים ישראלים וזרים אחרים שלומדים למקצועות מבוקשים ויוקרתיים כגון רפואה, מנהל עסקים, כלכלה, מחשבים ועוד. גם מקצועות שנחשבים פחות "נוצצים" כמו מדעי החברה והמדינה יכולים להתאים ומסתבר שבחלק גדול ממדינות חו"ל יש להם מעמד הרבה יותר משמעותי מאשר בישראל.

ראוי לציין שחלק מהישראלים שמחפשים עבודה בחול משלבים לימודים שהם לאו דווקא לימודים גבוהים רגילים. יש לזכור שלימודי תעודה או לימודים שמהווים גם סוג של תחביבי כגון לימודי עיצוב לסוגיהם, יכולים להיות פחות גוזלי זמן וכאלה שמאפשרים להקדיש יותר זמן לעבודה ולפרנסה.

יש לציין שלאחר שמתחילים לעבוד באוסטרליה מגלים מרבית הישראלים להפתעתם שהעבודה יותר רגועה ופחות מתישה מאשר ברבות ממדינות העולם האחרות. שעות העבודה יותר "שפויות" וחבל שלא להקדיש זמן גם לדברים אחרים כגון בילויים ולימודים. כך, ניתן לבחור גם בלימודים של מקצועות כגון בישול וקונדיטאות, לימודי שפה ותרגום, לימודי עריכה, לימודי משחק ועוד.

ללמוד, לעבוד ולטייל

אי אפשר להתייחס לאף סוג של עבודה בחול, בין אם הם משולבים עם לימודים ובין אם לאו, בלי להתייחס לשילוב עם טיולים ועם חיי חברה תוססים. מרבית הישראלים שעובדים במקום מוצאים את עצמם במרכזים שהם לא רק כלכליים אלא גם תרבותיים. לצד האפשרות לבלות בחופים, במועדונים, בבתי קפה או במוזיאונים, אפשר ומומלץ להקדיש גם זמן לטיולי שטח מרתקים.

חלק מהישראלים בוחרים לשבץ לפני או אחרי תחילת העבודה טיולים לאורכה ולרוחבה של המדינה הענקית וליהנות מקבלת פנים חמה של המקומיים. מסתבר שרבים נוהגים לרכוש רכב זול שמאפשר להם לטייל בכל מקום באופן גמיש ובהמשך, עם סיום הטיול הם פשוט מוכרים אותו למטיילים אחרים או למקומיים.

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!