רילוקשיין בהייטק או עבודה זמנית בחו"ל?

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!  

משנה לשנה עדים אנחנו לעלייה במספר הישראלים הבוחרים לעזוב את הארץ לטובת עבודה בחו"ל, כשמדובר עבורם ברוב המקרים בהזדמנות שאסור לפספס. היציאה לחו"ל למטרות תעסוקה, מתרחשת היום בעיקר מצידם של צעירים הנמצאים לאחר שחרור מן השירות הצבאי ומעוניינים לשלב בין עבודה מתגמלת וטיול בחו"ל, כמו גם שכירים מוכשרים בתחום ההייטק אשר מצליחים לעשות את קפיצת המדרגה בפן המקצועי. מדובר כאן כמובן בשתי סיבות שונות לגמרי ליציאה לעבודה בחו"ל, הנבדלות למעשה כמעט בכל פרמטר שנבחר להשוות ביניהן.

הניסיון המקצועי הנדרש

רילוקיישן בהייטק מותנה כמובן בראש ובראשונה בניסיון תעסוקתי קודם בחברת הייטק מצליחה ברחבי הארץ. מדובר ברוב המקרים בניסיון תעסוקתי של כמה שנים לפחות, הכולל בתוכו עמידה באתגרים מקצועיים שונים שניצבו במהלך הדרך, כמו גם קידום לאחת המשרות הבכירות באותו הארגון. ההצלחה המקצועית עשויה במקרים רבים לפתוח את ההזדמנות להשתלב במסגרת של משרות רילוקיישן נחשקות, שקשה במיוחד לסרב אליהן. לעומת זאת, כשמדובר על תעסוקה בחו"ל אליה פונים בדרך כלל צעירים ישראלים לאחר שחרור, לא נדרש לרוב ניסיון מקצועי כלשהו, היות כמובן והמשרות בה הן מזדמנות ומאפשרות להכשיר אליהן כל צעיר בזמן די קצר.

זמן השהייה בחו"ל

שכירים מוכשרים בעולם ההייטק אשר מוצאים את עצמם מתמודדים על מודעות בעלות הכותרת "דרושים רילוקיישן הייטק", יודעים היטב כי מדובר כאן בעצם בהשתקעות מעבר לים, כזו שאין לצפות כמה זמן תערוך. בניגוד לכך, במשרות בחו"ל אליהן נוהגים לצאת צעירים ישראלים, מדובר לרוב בשהייה זמנית מחוץ לגבולות הארץ, כזו המתוכננת כמובן על פי תוכניותיו האישיות של כל אחד ואחד. בשני המקרים, השהייה הארוכה יחסית מחוץ לגבולות הארץ מביאה עימה כמובן לגעגועים לא מעטים למשפחה, לחברים הקרובים ולאורך החיים בארץ, העשויים להשפיע גם הם על משך השהייה מעבר לים.

תנאי העבודה

כל מודעת "דרושים רילוקשיין" מציעה עימה לרוב תנאי עבודה חלומיים ומפתים במיוחד, שקשה במיוחד לסרב אליהם ולהישאר באותה משרת הייטק בה מחזיקים בישראל. תנאי העבודה האטרקטיביים באים לידי ביטוי החל כמובן מן השכר הגבוה בהרבה מן הארץ, דרך קבלת רכב עבודה צמוד מדגם מפואר, ועד למגורים בבית יוקרתי. לעומת זאת, במשרות מזדמנות בחו"ל המוצעות היום לצעירים ישראלים, מדובר בתנאי עבודה אטרקטיביים קצת פחות, כשגובה השכר תלוי כאן בעיקר בהישגיו המקצועיים של כל אחד. כמו כן, גם במשרות מזדמנות בחו"ל ניתן להגיע לשכר חודשי גבוה במיוחד, כשחברות רבות המעסיקות ישראלים דואגות לסבסד עלויות ולשפר את התנאים מסביב.

הגשמת החלום למציאת עבודה בחו"ל, מתאפשרת היום בשני ערוצים עיקריים, כשהאחד הוא בהשתלבות במשרות מזדמנות, לעומת האחר הבא לידי ביטוי בעריכת "רילוקיישן" בתחום ההייטק. משרות הייטק רילוקשיין נחשבות כמובן לנוצצות וליוקרתיות הרבה יותר מן המשרות המזדמנות בהן בוחרים בדרך כלל להשתלב צעירים ישראלים, אך דורשת מנגד תנאי קבלה נוקשים במיוחד, כשרק המצטיינים ובעלי הרקורד המקצועי העשיר והמוכח ביותר בתחום ההייטק, מצליחים להתקבל אליהן בסופו של דבר.

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!