עבודה בקנדה לאקדמאים – רווח כפול ומכופל

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!  

קנדה היא אחת האופציות החביבות על ישראלים המחפשים עבודה בחו"ל, למרות התדמית הפחות נוצצת שלה (למשל ביחס לשכנתה מדרום, ארה"ב, שהשכילה למצב את עצמה כ"ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות"). על פי הערכות שונות, גרים בקנדה למעלה מ- 50,000 ישראלים לשעבר שעושים חיל בעבודתם ונהנים מאיכות חיים גבוהה – כך שאין פלא כי מספרם של בעלי התואר הראשון והתואר השני (וכמובן הדוקטורט) אשר מחפשים עבודה בקנדה לאקדמאים הולך ועולה עם השנים.

מדינת הגירה רב תרבותית

באופן כללי קנדה היא מדינת הגירה הקולטת מדי שנה מיליוני אזרחים חדשים – בין אם בזכות היותם בעלי מקצוע מבוקש, בין אם בעקבות לימודי דוקטורט במדינה, בין אם בזכות השקעה של סכום כסף משמעותי בקנדה, ובין אם מסיבות אחרות (פליטים, חתונה עם בעלי אזרחות קנדית, מי שמעסיק קנדי מתחייב להעסיקו, איחוד משפחתי ועוד).

בפרט מבוקשים בעלי מקצוע איכותיים באחד מתוך התחומים שחסרים בהם ידיים עובדות בקנדה. רשימת המקצועות מתעדכנת כל העת, וכוללת עיסוקים דוגמת אנשי מחשבים, פסיכולוגים, רופאים, אחיות מוסמכות ועוד – כשבאופן טבעי לא רק איש המקצוע עצמו מקבל אשרת הגירה אלא גם בן/בת הזוג והילדים אם ישנם.

בנוסף לקלות היחסית בה אקדמאים יכולים לקבל ויזת עבודה בקנדה, קל מאוד להתאקלם במדינה. ראשית, חיים בה כאמור כמה עשרות אלפי ישראלים (בעיקר בטורונטו) וכן כ- 400,000 יהודים (רובם במונטריאול ובטורונטו), ובאופן כללי חלק גדול מאזרחי המדינה נולד מחוצה לה (כ- 20% ואולי אף יותר), ואפילו יש בה חוק מיוחד שנועד להקל על התאקלמותם של מהגרים ולהבטיח את אופיה הפלורליסטי של המדינה, חוק הרב תרבותיות.

שכר גבוה ואתגר מקצועי מעצים

יתרון נוסף של עבודה בקנדה לאקדמאים מאפיין גם עבודה בארה"ב לבעלי מקצוע משכילים ומנוסים ובאופן כללי עבודה בחו"ל ברוב היעדים – התגמול הגבוה לו זוכים העובדים, הן מבחינת רמת השכר והן מבחינת האתגר המקצועי, המאפשר להם להפיק מעצמם את המירב ולשכלל את יכולותיהם.

בנוסף לפן המקצועי, הכאמור מתגמל עד מאוד, עבודה בקנדה לאקדמאים מאפשרת גם ליהנות מרמת חיים גבוהה במדינה ששיעור הפשע בה הוא נמוך עד מאוד, כלכלתה משגשגת, החברה אדיבה וסובלנית והנופים מרהיבי עין – אם עבודה באירופה נחשבת קונספט מוצלח בזכות האפשרות לבלות בערים אטרקטיביות דוגמת לונדון, פאריז, פראג או אמסטרדם, הרי שקנדה מקבלת נקודות זכות רבות לא פחות על כך שהיא מאפשרת גישה נוחה אל כמה משכיות החמדה היותר מופלאות של הטבע.

באילו מקצועות יש הצעות עבודה בקנדה לאקדמאים?

רשימת המקצועות בהם ישנה עבודה בקנדה לאקדמאים ארוכה למדי ומגוונת מאוד, וכוללת, בין השאר, את מקצועות הרפואה השונים – רופאים מומחים וכאלה שבראשית דרכם, אחיות מוסמכות, רנטגנאים (גם כאלה שאינם בעלי תואר ראשון, אם כי תואר זה בהחלט פותח עבורם דלתות רבות), פסיכולוגים, מהנדסים בתחומי ההנדסה השונים, אנשי מחשבים, חוקרים בתחומים כגון ביולוגיה או כימיה ועוד ועוד.

עבודה בקנדה – חסרונות

לצד החיים הנוחים עד מאוד שמציעה קנדה, ישנם גם חסרונות לעבודה בקנדה לאקדמאים ובראשם המרחק הרב יחסית מישראל – טיסה ישירה מנתב"ג למונטריאול נמשכת כ- 10 שעות ולטורונטו שעה יותר – המקשה על שמירה על קשר רציף עם הארץ ומגביל את מספר ביקורי המולדת (עבור אקדמאים שלהם הורים מבוגרים הזקוקים לעזרתם, למשל, מדובר בחיסרון משמעותי).

חיסרון נוסף הוא החורף בקנדה, שעלול להיות קשה מאוד לפרקים.

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!