דרכים למציאת עבודה בחו"ל עם דרכון ישראלי

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!  

חובה להודות: הטייטל "ישראלי" לא בדיוק פותח דלתות בתחום התעסוקה ברחבי העולם, ובהתאם מציאת עבודה בחו"ל עם דרכון ישראלי בלבד הינה מורכבת יותר ביחס לאופציה של חיפוש עבודה באירופה לבעלי אזרחות אירופאית, ובעצם לא רק באירופה אלא גם בארה"ב ובקנדה.

יחד עם זאת, כמובן שגם בעלי דרכון ישראלי "בלבד" עדיין יכולם למצוא עבודה בחו"ל – במספר דרכים.

עבודה בחו"ל עם דרכון ישראלי – בחברות וארגונים ישראלים

אופציה אחת המוצעת למי שלא רוצה להסתבך עם קבלת ויזה לעבודה בארה"ב, אישור עבודה באנגליה, ויזה לאוסטרליה וכו' היא עבודה בארגון ישראלי שפועל גם בחו"ל.

הכוונה היא בעיקר לעבודה בשגרירויות ובנציגויות הדיפלומטיות – אופציה שפתוחה לא רק בפני צוערי משרד החוץ אלא גם למשל לחיילים משוחררים יוצאי יחידות קרביות שיכולים להיות מוצבים בכל רחבי העולם, וזאת לאחר מעבר הכשרה מעמיקה ובתנאי שיתחייבו ל-18 חודשי עבודה לכל הפחות. בנוסף נדרשים בשגרירויות ובנציגויות השונות גם שירותיהם של אנשי מנהלה, נהגים וכו', כך שישנו מנעד רחב יחסית של משרות בחו"ל אליהן ניתן להתקבל עם דרכון ישראלי "בלבד".

באופן דומה ניתן לעבוד בנציגויות השונות של אל על ברחבי העולם, וכן ישנה אופציית הרילוקיישן – אופציה המיועדת למי שכבר נמצא בעיצומה של קריירה והגיע למעמד מכובד המאפשר לו לעבוד ביעדים שונים ברחבי העולם גם אם יש לו "רק" אזרחות ישראלית, וזאת בזכות ידע, ניסיון וכישורים ייחודיים.

שילוב של עבודה עם לימודים

אופציה נוספת של עבודה בחו"ל עם דרכון ישראלי "בלבד" היא ללמוד במדינה כזו או אחרת (ובפרט במדינות אירופה השונות), ו"לנצל" את ויזת הסטודנט כדי גם לעבוד תוך כדי תקופת הלימודים.

באופן טבעי אופציה זו מתאימה בעיקר למי שממילא מתכנן לעלות על מסלול הלימודים האקדמיים (אם כי גם לימודים אחרים באים בחשבון), וטמונים בה לא מעט יתרונות:

ראשית, רמתם הגבוהה של הלימודים באוניברסיטאות האירופאיות (בתנאי כמובן שבוחרים במוסד אקדמי בעל שם ובפרט בתחום שאותו אתם רוצים ללמוד).

שנית, תוך כדי לימודים תפגשו אנשים מכל רחבי העולם וליצור איתם אינטראקציות משמעותיות, הן בתחום האישי והן בתחום המקצועי.

שלישית, עצם השהות בחו"ל מהווה חוויה מלהיבה, וכן מאפשרת תקופה משמעותית של התמודדות עם אתגרים מסוגים שונים ובעקבות זאת גם צמיחה.

על כל אלה יש להוסיף את האפשרות החוקית לעבוד, אם כי חשוב לוודא מהם התנאים שבהם אפשר לעשות זאת: בחלק המקרים ויזת סטודנט מאפשרת עבודה בהיקף חלקי בלבד (למשל 20 שעות בשבוע).

קבלת ויזת עבודה

הדרך השלישית להגיע למקום עבודה בחו"ל עם דרכון ישראלי היא לדאוג לוויזת עבודה ביעד המבוקש כבר מהארץ (אגב, גרמניה למשל מאפשרת לבעלי דרכון ישראלי קודם להגיע לתחומה ורק אז לדאוג לוויזת עבודה. יחד עם זאת חשוב להדגיש כי לא בכל תחום ישנם מקומות עבודה בגרמניה לישראלים וכי בכל מקרה יש להצטייד באשרת כניסה למדינה).

בדרך זו יכולים גם צעירים שטרם רכשו מקצוע מבוקש ושאינם מעוניינים עדיין לעלות על מסלול ההשכלה הגבוהה ליהנות מכל היתרונות של עבודה בחו"ל, כשהתחום הפופולארי ביותר הוא עבודה בעגלות.

מהשכר הגבוה יחסית של העבודה בעגלות המכירה ניתן ליהנות במדינות רבות ברחבי העולם, ובפרט ארה"ב, דרום אפריקה, אוסטרליה, קנדה, מכסיקו (באזורים המתוירים ובפרט קנקון) וכן בכמה וכמה מהערים הגדולות של אירופה – בכל מקרה תזדקקו להיתר עבודה, שאותו כאמור יש להסדיר כבר מהארץ, ועל כן מומלץ בחום לעסוק בתחום רק דרך חברה רצינית, מהימנה ומנוסה שמסוגלת לספק לכם את הוויזה המתאימה.

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!