האם ניתן למצוא עבודה בחו"ל ללא דרכון זר

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!  

דרכון זר הוא אחד המצרכים היותר נחשקים על ידי ישראלים רבים, וקל להבין מדוע לנוכח היתרונות הרבים שלו, ולא רק כשמחפשים עבודה בחו"ל אלא גם כשרוצים ליהנות מלימודים אקדמיים במדינות שונות. גם המעבר בין מדינה למדינה קל יותר עם דרכון שכזה – שהוא לא רק מבוקש אלא גם מושג, ואמנם אין נתונים רשמיים אולם על פי ההערכות לכמה מאות אלפי ישראלים יש דרכון זר, כשהצטרפותן של מדינות מזרח אירופה לאיחוד האירופי שלחה רבים מבין יוצאי רומניה, פולין, הונגריה, בולגריה ומדינות מזרח אירופאיות אחרות אל השגרירויות המתאימות על מנת לקבל דרכון אירופאי פותח דלתות.

אבל לפני שמשקיעים אלפי שקלים ולא מעט זמן ואנרגיות בהשגת דרכון זר, כדאי לדעת שאפשר לעבוד בחו"ל גם בלעדיו – בדרכים הבאות:

עבודה בחו"ל ללא דרכון זר – לסטודנטים

אחת הדרכים הטובות ביותר ליהנות מעבודה בחו"ל ללא דרכון זר היא באמצעות ויזת סטודנטים.

במדינות רבות, ובפרט ברוב מדינות מערב אירופה, מי שמתקבל ללימודים במוסד מוכר – וכדאי לדעת כי לא מדובר בהכרח במסלולי לימוד אקדמיים אלא גם בלימודי שפה, לימודים מקצועיים ועוד – זוכה לוויזת סטודנט המאפשרת לו גם לעבוד. אמנם בדרך כלל ישנן הגבלות על העבודה, בעיקר מבחינת היקף המשרה, אולם מצד שני בדרך זו תוכלו גם לרכוש השכלה (ואולי אפילו תואר ראשון) וגם לעבוד בחו"ל.

יתרון נוסף של דרך זו הוא ההתערות המקסימלית במקום החדש, וזאת בזכות הלימודים שברוב המקרים מחברים מאוד את הסטודנט למקום בו הוא נמצא ובדרך כלל גם מקנים לו את השפה המקומית.

ויזת עבודה

אמנם לבעלי דרכון אירופאי (או אמריקאי, כמובן) קל יותר להגיע לעבודה בחו"ל, אבל גם בלעדיו תוכלו לקבל במקרים רבים ויזת עבודה שתאפשר לכם לעבוד במדינה כזו או אחרת מעבר לים באופן חוקי לחלוטין.

אמנם לא קל לקבל אישור עבודה באנגליה או ויזה לארה"ב המאפשרת גם עבודה, אולם אם אתם צעירים לפני/אחרי צבא תוכלו ליצור קשר עם חברה רצינית ומסודרת העוסקת במכירות (לרוב של מוצרי ים המלח) והיא כבר תסדר לכם ויזה, או לחלופין עם חברה המתמחה במציאת עבודה בחו"ל לאו-פריות למשל.

אם אתם כבר בעיצומה של קריירה, רילוקיישן ליעד כזה או אחר לא מחייב דרכון זר אלא "רק" כישורים גבוהים וניסיון ייחודי – ובמקרים אלה קל יחסית לקבל ויזת עבודה, ובפרט אם אתם עוסקים בתחום מבוקש (במיוחד רלוונטיות מבחינה זו קנדה ואוסטרליה, אבל גם בארה"ב ובמדינות מערב אירופה שמחים לקלוט בעלי מקצוע בעל ערך).

שילוב של טיול ועבודה בגרמניה

בשנת 2014 חתמו ממשלות ישראל וגרמניה על הסכם המאפשר לאזרחי ישראל לקבל ויזת "טיול-עבודה" – ויזה שבעליה יכולים לשהות בגרמניה לתקופה של עד שנה ובמהלכה לטייל כמו גם לעבוד. אמנם ישנן מגבלות שונות – ויזה זו מיועדת לבני 18-30 בלבד, נדרשת הוכחת יכולת מימון עצמית לכל התקופה והעבודות האפשריות הן משרות זמניות באופיין – אולם זוהי בהחלט דרך טובה להגיע לעבודה בחו"ל ללא דרכון זר וליהנות מכל היתרונות של עבודה בגרמניה לישראלים.

שגרירויות ונציגויות אל על

עוד אופציות של עבודה בחו"ל ללא דרכון זר מציעות השגרירויות השונות וכן נציגויות אל על (וגופים אחרים) בערים המרכזיות בעולם. בפרט רלוונטית האופציה ליוצאי יחידות קרביות שיכולים להשתלב בתפקידי אבטחה. בדרך כלל נדרשת התחייבות לפרק זמן מינימלי.

זהירות – לא לעבוד בלי אישור!

חשוב להדגיש שעבודה בחו"ל ללא דרכון זר אין פירושה עבודה ללא ויזה!

עבודה בחו"ל ללא ויזה עלולה להוביל לקנסות כספיים כבדים, גירוש ובמקרים מסוימים אף מאסר – אל תסתכנו שלא לצורך!

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!