Logo Amador Dark Blue

המדור השלם לחיפוש ואיתור עבודות בחו״ל

ביקוש עבודה בחו”ל לישראלים שמחפשים להרוויח!

המדור עבודות בחול

יצירת קשר

מחפשים עבודה בחו"ל? צריכים עזרה? בשביל זה אנחנו כאן!
מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:

שוק התעסוקה בארץ אינו מאיר פנים, וזאת בלשון המעטה, לרוב רובם של העובדים – הן לאלה חסרי ההשכלה והניסיון והן לאלה שכבר נמצאים בשלב מתקדם מבחינת הקריירה. כתוצאה מכך, ולנוכח הפיכתו של העולם לכפר גלובלי, ישנה עלייה של ממש בביקוש לעבודה בחו”ל, שבמקרים רבים מציעה רמות שכר גבוהות יותר, תנאי עבודה טובים יותר ובאופן כללי מהווה חוויה מומלצת.

למה כדאי לחפש עבודה בחו"ל?

הסיבה העיקרית להיותו של ביקוש עבודה בחו”ל גבוה יחסית היא השכר הגבוה המשולם ברוב מדינות העולם, וזאת בהשוואה למשרות דומות בארץ.

גורם אחר המגביר את הרצון של ישראלים רבים לצאת את הארץ ולמצוא פרנסה בניכר הוא תנאי העבודה הבעייתיים בישראל. כך למשל רופאים שבוחרים באופציה של עבודה באפריקה יגלו עד מהרה שמשמרות ארוכות, אינסופיות כמעט, אינן חובה ושכשעובדים בהיקף משרה סביר, רמת השירות המוענקת לפציינטים גבוהה בהרבה וניתן לחוש סיפוק ולא רק עייפות.

בנוסף כדאי לזכור שעבודה בחו”ל היא חוויה של ממש. לא משנה באיזה מדינה עובדים, בכל מקרה נחשפים לתרבות חדשה ומנטליות אחרת, פוגשים אנשים מרתקים ובאופן כללי מרחיבים את האופקים.

ביקוש עבודה בחו"ל – חסמים

לצד היתרונות הרבים של העבודה מחוץ לגבולות ישראל, ישנם גם לא מעט חסמים המגבילים את הגרף של ביקוש עבודה בחו”ל ומכופפים אותו כלפי מטה.

החסם העיקרי הוא הצורך בהיתר חוקי, אותה ויזת עבודה שרבות מבין מדינות העולם מערימות קשיים על קבלתה. בפרט כך הדבר כשמחפשים עבודה בארה”ב, אולם לא רק בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות האפשרויות מוגבלות, אלא זה המצב גם בעוד מדינות רבות אחרות. באופן טבעי מי שנהנה ממקצוע מבוקש (למשל, רופאים ואחיות, ששירותיהם נדרשים במדינות רבות, בין אם כאלה נחשלות יחסית באפריקה ובין אם מתקדמות וחזקות דוגמת קנדה ואוסטרליה) מתגבר בקלות רבה יותר על חסם זה, שכן המדינות השונות ברחבי העולם מערימות פחות קשיים במקרים אלה.

חסם נוסף הוא החשש משינוי – עבודה בחו”ל פירושה שינוי משמעותי מאוד בחיינו, וגם אם חלקנו אוהבים שינויים ומצפים להם, הרי שישנם גם לא מעט בני אדם שאוהבים את המוכר והפשוט, ונרתעים מלבצע שינוי כה דרסטי (גם אם לפרק זמן מוגבל).

גם הריחוק מהמשפחה והחברים, ותחושת הבדידות שעלולה לתקוף את מי שיצא לפרק זמן כזה או אחר של עבודה ביפן, עבודה בקנדה, עבודה בארה”ב או עבודה במקום אחר בחו”ל, מפחיתים בסופו של דבר את מספרם של היוצאים בפועל את גבולות הארץ למטרת פרנסה.

בנוסף, לא תמיד יש מענה איכותי לביקוש עבודה בחו”ל, כלומר לעיתים החיפוש עצמו דורש משאבים בלתי מבוטלים (בעיקר זמן ואנרגיות) וישנם כאלה שמרימים ידיים עוד לפני שזכו ליהנות מהחוויה המעצימה.

לאילו עבודות הביקוש גבוה במיוחד?

העבודה הפופולאריות ביותר בקרב ישראלים שמחפשים תעסוקה בחו”ל היא מכירה בעגלות. לא ברור אם זו עבודה שמתאימה במיוחד לישראלים, או שמא העובדה שישראלים רבים כבר עסקו בה מושכת אליה עוד ועוד צעירים, אבל מה שבטוח הוא שמספרן של עגלות המכירה ברחבי העולם שמאחוריהן עומד/ת ישראלי/ת גדול מאוד וממשיך לגדול מדי שנה.

גם תחום האבטחה קורץ לישראלים רבים, ובפרט ישנו ביקוש רב לכוח אדם מיומן בתחום, ומבחינה זו ליוצאי צה”ל יש מוניטין גבוהים.

עוד תחום בו הביקוש לעבודה בחו”ל גבוה הוא הרפואה, על מקצועותיה השונים (רופאים, אחיות, עובדי סיעוד, טכנאי רנטגן).

מידע כללי הקשור לעבודות בחו"ל

אנשי מכירות טובים יכולים להרוויח משכורת טובה בכל חברה שבה...
מגיע זמן ומגיעים מצבים בחיים שבהם אתם נמצאים מחוץ לארץ...
לטייל בחו"ל ולהרוויח כסף תוך כדי נשמע כמו חלום. יותר...
עבודה בחו”ל בקיץ הפכה לקונספט מקובל מאוד בשנים האחרונות. כמובן...