Logo Amador Dark Blue

המדור השלם לחיפוש ואיתור עבודות בחו״ל

עבודה בחו”ל לדתיים

המדור עבודות בחול

יצירת קשר

מחפשים עבודה בחו"ל? צריכים עזרה? בשביל זה אנחנו כאן!
מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:

בחירה בשמירה על אורח חיים דתי מחייבת את האדם ללא מעט ויתורים, חלקם זניחים וחלקם מהותיים, כשכמובן מבחינת מי שבוחר לקיים את כל תרי”ג המצוות ולשמור על אורח חיים דתי יש בכך גם לא מעט יתרונות. בארץ, באופן טבעי, קל יחסית לעשות זאת אבל כשיוצאים מחוץ לגבולות ישראל נוצרים אתגרים חדשים ויש צורך בהיערכות מיוחדת ומוכנות להתמודדויות שונות. במיוחד כך הדבר כשיוצאים לעבוד בחו”ל לפרק זמן ממושך יחסית ולא רק לחופשה קצרה שבה ניתן להסתדר ללא קושי ניכר.

יחד עם זאת, לא מעט דתיים כבר הוכיחו כי ניתן לשלב עבודה בחו”ל ושמירה על אורח חיים דתי – כך שאין כל סיבה לוותר על כל היתרונות הרבים של עבודה  בארה”ב או מדינות נוספות כמו קנדה, אנגליה, אוסטרליה, בלגיה וכו’ רק בשל הרצון לקיים במלואן את מצוות האל.

איפה עובדים?

על פי נתונים עדכניים חיים בימינו כ- 15.5 מיליון יהודים. רק 6 מיליון מהם חיים בישראל, כך שבמדינות רבות ברחבי העולם חיות קהילות יהודיות גדולות, תוססות והמעניקות חיבוק חם לדתיים שמבקשים לעבוד באותן מדינות.

לא רק חיבוק ואפשרות לשמור על אורח חיים דתי בקלות רבה יותר: קהילות יהודיות גדולות מציעות גם לא מעט הזדמנויות כדי להצליח בחו”ל, כמובן מאפשרות למי שהשכיל לנצל אותן לשמור על השבת, להתפלל 3 פעמים ביום, ליהנות מגישה נוחה לבית כנסת ובאופן כללי להרגיש בבית, על כל המשתמע מכך.

קהילה יהודית גדולה במיוחד ניתן למצוא בניו יורק – למעלה מ- 2 מיליון איש, כשלמעשה ישנן שכונות שלמות שבהן היהודים מהווים רוב מוחלט. ערים נוספות בארה”ב שבהן יש קהילה יהודית ענפה ועל כן מהוות יעד מוצלח לדתיים המבקשים לעבוד בחו”ל הן לוס אנג’לס, סן פרנסיסקו, בוסטון, מיאמי, פילדלפיה ובולטימור.

גם בקנדה השכנה חיים יהודים רבים: בטורונטו, עיר שנחשבת לאחת הטובות ביותר בעולם מבחינת איכות החיים ושביעות הרצון של תושביה, חיים כ- 200,000 יהודים, ובמונטריאול היפה עוד כ- 100,000. אחד המאפיינים הבולטים של יהדות קנדה הוא הגיוון הרב שלה ובאופן כללי החברה בקנדה היא רב תרבותית, מברכת הגירה ומאפשרת לכל מי שבא למדינה להרגיש בה בנוח, תהא אמונתו אשר תהא.

באירופה ניתן ליהנות מהיתרונות של עבודה בחו”ל במקום שיש בו קהילה יהודית גדולה בלונדון (ובפרט בגולדרס גרין המעניקה לדתיים שבאו מישראל תחושת בית של ממש), בפאריז ובברלין. אופציה נוספת היא בלגיה, ובמיוחד אנטוורפן שבה מרוכזת קהילה חרדית גדולה שמתמחה בעיקר בליטוש יהלומים. גם באוסטרליה הרחוקה ישנן קהילות יהודיות – בעיקר בסידני ובמלבורן.

מה אוכלים?

אחת הבעיות העיקריות של דתיים היוצאים מחוץ לגבולות ישראל היא מציאת אוכל כשר. באופן טבעי, בכל מקום בו יש קהילה יהודית גדולה כך קל יותר למצוא אוכל כשר. כדאי גם לזכור שישנן ערים שבהן גרים ישראלים רבים שיצאו לעבוד בחו”ל, ראו כי טוב ונשארו שם, ובין השאר פתחו מסעדות ישראליות – כך שאפשר ליהנות לא רק מאוכל כשר אלא גם מטעמים של בית.

עוד תרומה למבחר האפשרויות העומדות בימינו בפני דתיים שרוצים ליהנות מעבודה בחו”ל הוא המעבר של אנשים רבים ברחבי העולם לצמחונות ולטבעונות, כך שכמעט בכל מסעדה יש מנות צמחוניות או טבעוניות המתאימות לשומרי כשרות, וגם בסופרמרקטים ובחנויות ישנם יותר ויותר מדפים שבהם ניתן למצוא מזון כזה.

שמירה על השבת

חשוב, כמובן, לוודא שהעבודה אותה יוצאים לבצע בחו”ל אינה כרוכה בעבודה בשבת. מטבע הדברים ישנן משרות רבות שלא מעניקות יום חופש בשבת (ולמעשה יום וחצי חופשיים, כבר החל מיום שישי אחה”צ), כך שהאפשרויות של דתיים מצומצמות ביחס לאלה של חילוניים – אולם חברות רבות, בין אם כי בעליהן שומרי מסורת בעצמם ובין אם מתוך הבנה כי עובדים דתיים הם ברוב המקרים כוח אדם איכותי, מעניקות במידת הצורך חופש מכניסת השבת ועד צאתה.

מידע כללי הקשור לעבודות בחו"ל

אנשי מכירות טובים יכולים להרוויח משכורת טובה בכל חברה שבה...
מגיע זמן ומגיעים מצבים בחיים שבהם אתם נמצאים מחוץ לארץ...
לטייל בחו"ל ולהרוויח כסף תוך כדי נשמע כמו חלום. יותר...
עבודה בחו”ל בקיץ הפכה לקונספט מקובל מאוד בשנים האחרונות. כמובן...