באיזו מדינה הכי משתלם להתקבל לעבודה בחו"ל בהייטק?

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!  

יש כאלה שעבורם ההסתגלות לעבודה בחו"ל קלה יותר. יש כאלה שעבורם התהליך הזה קל ופשוט יחסית. יש הסבורים שכדאי למצוא עבודה בחו"ל הייטק בגיל יחסית צעיר ויש הסבורים שצעד כזה כדאי לעשות רק אחרי שעוברים דבר או שניים בחיים ויש פרספקטיבה וניסיון חיים. אך על דבר אחד כולם מסכימים – יש מדינות שבהם יותר משתלם להתקבל לעבודה לעומת אחרות. יש מדינות בחו"ל ששם התנאים טובים יותר, ההתאקלמות קלה יותר וסגנון החיים מוצלח יותר.

עבודה בחו"ל הייטק בארץ האפשרויות

בשנים האחרונות ניתן לראות הצעות עבודה בחו"ל הייטק המתאימות לישראלים במדינות מפתיעות. גם ביפן, בארצות סקנדינביה ואף בארצות מתפתחות כגון הודו עובדים ישראלים אבל אין מה להשוות בין המדינות הללו לבין עבודה בהייטק בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות – ארצות הברית.

מדוע עבודה בחו"ל בארצות הברית נחשבת למשתלמת במיוחד? מדוע עבודה במדינה זו נחשבת למשאת הנפש של יותר ישראלים לעומת כל מדינה אחרת בעולם? סיבה מרכזית לכך הינה תרבותית וכלל לא מקצועית. התרבות האמריקאית קרובה מאוד לזאת הישראלית, במיוחד במדינות שבהן תעשיית ההייטק מפותחת מאוד. סיבה חשובה לא פחות – מספר האפשרויות. לא לחינם נקראת המדינה הזאת ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. זה נכון באופן כללי ונכון במיוחד בענף המתפתח ביותר – הייטק. יש יותר אפשרויות למשרות איכותיות, יש יותר אפשרויות להגיע למעמד מקצועי ויש יותר אפשרויות להגיע הכי רחוק שרק אפשר.

אך הסיבה הנוספת שבגינה עבודה בארה"ב משתלמת כל כך היא כמובן שכר ותנאים. בארצות הברית הכל נעשה בגדול ותקציבי הפיתוח והמחקר המושקעים ברעיונות חדשים ובחברות הייטק וותיקות הם מהגדולים ביותר בעולם. אם נוסיף לכך את עניין השפה, ונבין שעבור הרבה מאוד אנשים השליטה באנגלית טובה עד מצוינת, ניטיב להבין מדוע בארצות הברית, למשל באזור עמק הסיליקון, ניתן למצוא כל כך הרבה ישראלים.

עובדים בצפון

כדי להגיע למקום שבו משתלם לעבוד בהייטק כמעט כמו בארצות הברית לא צריך ללכת רחוק מדי ואפשר להישאר באותה היבשת, רק מעט צפונה. עבודה בקנדה אולי נשמעת הרבה פחות זוהרת ביחס לעבודה בארצות הברית, אבל יש לא מעט גורמים שהופכים גם את קנדה למקום מבוקש עבור עובדי הייטק ובכירים. במידה רבה, החיים השקטים יותר במדינה הזאת והעובדה שמבחינת שפה ניתן להסתדר עם אנגלית או צרפתית הופכת את קנדה ליעד בהחלט מתאים לעבודה. מבחינת השכר, הרי שהוא בהחלט משתלם מאוד ויוקר המחיה הרבה יותר נמוך ביחס לארצות הברית.

הייטק באירופה

אם נעזוב את ייבשת אמריקה, נגלה שיש כמה מדינות שבהן משתלם מאוד לעבוד בהייטק – באירופה. עבודה באירופה בהייטק יכולה להיות מאוד משתלמת בעיקר בבריטניה אך גם במרכז היבשת – בגרמניה. בבריטניה עובדים ישראלים שכבר השתלבו בענף ממליצים על חברות גדולות באזור לונדון. אמנם יוקר המחייה יחסית גבוה, אבל מערכת החינוך טובה והשכר נאה ביותר. זו מדינה ידידותית מאוד גם למשפחות בזכות חינוך טוב, אפשרויות תרבות ובילוי.

בגרמניה ניתן למצוא תפקידי הייטק מאוד משתלמים ולמרבה ההפתעה – לא רק בברלין. גם בערים מרכזיות אחרות במדינה פועלות חברות הייטק מצליחות מאוד, שמעריכות עובדים מישראל ומעניקות תנאים מאוד טובים. בפרנקפורט למשל יש אפשרויות טובות מאוד לעבודה ומה שמאפיין בכלל את השהות בגרמניה למטרות עבודה זה העלויות הנמוכות יחסית למחייה – מגורים, חינוך, מזון – כל אלה ניתנים במחירים נמוכים באופן מפתיע. מכך נובע שגם ברמות שכר לא הכי גבוהות מתאפשר לעובד לחסוך בכל חודש כסף רב.

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!