נקודות חשובות במציאת עבודה בחו"ל בקיץ

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!  

היתרונות הרבים של תעסוקה מעבר לים הפכו את הקונספט הזה לנפוץ מאוד בשנים האחרונות, ועוד ועוד ישראלים מחפשים עבודה מסביב לעולם. סוג ספציפי של חיפוש הוא אחר מקום עבודה בחו"ל בקיץ – בין אם בגלל צורך לשהות בארץ בין אוקטובר ליוני מסיבה כזו או אחרת, בין אם מתוך רצון "לטעום" את החוויה של לעבוד בחו"ל לפרק זמן מוגבל על מנת להתרשם ממנה ישירות ואז להחליט אם מנסים גם תקופה ארוכה יותר ובין אם בגלל חשש מאקלים קשה בעונות השנה האחרות.

כך או כך, מציאת עבודה בחו"ל בקיץ מחייבת היערכות מתאימה שכן לא כל אופציה של תעסוקה מעבר לים מתאימה לקונספט הזה.

למי מתאים במיוחד הקונספט של עבודה בחו"ל רק לקיץ?

קהל יעד אחד שמחפש עבודה בחו"ל רק לקיץ הוא סטודנטים, שטרודים בלימודיהם החל מאוקטובר, מייד לאחר שמסתיים חג הסוכות, ועד ליוני-יולי פחות או יותר. מבחינת פלח אוכלוסייה זה, השהות במהלך הקיץ בחו"ל משרתת שתי מטרות – האחת, הצורך להתאוורר ולצאת מהשגרה השוחקת של לימודים תובעניים ומן הסתם גם עבודה שהרי לא קל לממן לימודים וחיים; והשנייה, הרצון להרוויח סכום כסף נכבד בזמן קצר, שכן עלותה של ההשכלה הגבוהה כאמור גבוהה, ויוקר המחיה בארץ מכביד אף הוא – ואילו השכר בישראל נמוך ביחס למדינות רבות בחו"ל עבור אותה עבודה.

מי שעוד מחפש עבודה בחו"ל בקיץ הוא מי שמבקש להתנסות בחוויה על מנת לוודא שהיא אכן מתאימה לו: בדרך זו צעירים חסרי מקצוע יכולים ליהנות מקיץ מתגמל מאוד (הן כספית והן בכלל) ואילו מי שכבר נמצא בעיצומה של קריירה יכול למשל ליהנות מהאופציה של עבודה בקנדה לאקדמאים במסגרת פרויקט חד פעמי מבלי להתחייב לשהות ממושכת במדינה שעלולה להיות קפואה בחורף.

גם מי שמתקשה עם טמפרטורות שנעות סביב האפס ועם ימים גשומים רבים יעדיף מן הסתם לבלות את הסתיו והחורף בארץ, ורק בקיץ להתפרנס במדינות שבהן השכר גבוה אבל העונות הקרות קרות באמת.

היתרונות של עבודה בחו"ל בקיץ

ראשית, עבודה בחו"ל בקיץ לא יוצרת ניתוק ממושך מדי מהמשפחה והחברים, ובכלל משגרת החיים. בנוסף אין צורך להתחייב לשהות ממושכת מדי מעבר לים, וכמובן שיחסית לתקופה הקצרה מדובר בהכנסה נאה מאוד.

על כל אלה יש להוסיף את העובדה שגם כשהעבודה בחו"ל תחומה במסגרת הקיץ, עדיין מדובר בחו"ל – ואחרי שעות העבודה תוכלו ליהנות, לבלות ולטייל.

החסרונות של עבודה בחו"ל בעונת הקיץ בלבד

לצד היתרונות של עבודה בחו"ל שמוגבלת לעונת הקיץ, ישנם גם חסרונות:

ראשית, לא כל אפשרויות התעסוקה רלוונטיות, ולמשל מי שרוצה לעבוד כאו-פר לא תוכל, סביר להניח, לעשות זאת שכן בדרך כלל המשפחות מעדיפות תקופה ממושכת יותר, וגם משרות אבטחה בשגרירויות השונות דורשות התחייבות ל-18 חודשים.

בנוסף צריך לקחת בחשבון את עלות הטיסות, שעלולה להיות גבוהה, ולהפחית את הכדאיות, ובנוסף בלא מעט מקרים נדרשת תקופת התאקלמות, הן לעיסוק הספציפי והן למקום אליו מגיעים – וגם עובדה זו עלולה לפגוע בכדאיות העבודה לטווח קצר.

מזג אוויר

כשמחפשים עבודה בחו"ל בקיץ צריך לזכור שברוב המדינות ישנם לא מעט ימים גשומים גם בקיץ, ולהיערך בהתאם.

מבחינה זו אחת האופציות היותר כדאיות היא עבודה בפינלנד, שוודיה, נורווגיה או דנמרק – שעות האור במדינות אלה ארוכות מאוד במשך הקיץ, מזג האוויר נעים להפליא, האנשים טובי מזג, תנאי העבודה נוחים והנופים מרהיבי עין.

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!