עבודה באוסטרליה – ולא במכירות

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!  

עבודה בעגלות היא האופציה המזוהה ביותר עם עבודה בחו"ל והפופולארית ביותר אבל לא כל אחד יכול  למכור מוצרים כאלה ואחרים. לעיתים זוהי אידיאולוגיה שגורמת לאדם להתרחק מעיסוקים שיווקיים, במקרים אחרים קשיי שפה מרתיעים אותו מלחפש עבודה המבוססת על תקשורת בינאישית וישנם גם כאלה שפשוט לא ניחנו בכישורי מכירה גבוהים ועל כן השכר הצפוי להם אם יבחרו בעגלות יהיה נמוך יחסית. לכל אלה מציעה אוסטרליה עבודות אחרות לחלוטין המאפשרות ליהנות מחיים נוחים מאוד באי שהוא גם יבשת ומחוויה ייחודית.

עבודה באוסטרליה ולא במכירות – האופציה החקלאית

 

למחפשים עבודה באוסטרליה ולא במכירות אופציה אפשרית אחת ונפוצה למדי היא קטיף.

חשוב להדגיש שעבודה זו הינה באופן טבעי עונתית באופיה וקשה למצוא מקום עבודה שיעסיק אתכם ברציפות במשך מספר חודשים – אולם מדובר בחיסרון שעשוי להיתפש דווקא כיתרון, ובפרט למי שמשלב עבודה בחו"ל עם טיול ולא רוצה להתחייב לפרקי זמן ארוכים, אלא להיפך, מעדיף להיות חופשי ולנדוד ממקום למקום כשבכל פעם העבודה החקלאית תהיה בחווה אחרת, עם אנשים אחרים וחוויות אחרות.

מבחינת רמת השכר, חוות חקלאיות הן אופציה משתלמת למדי לכל מי שמחפש עבודה באוסטרליה ולא במכירות: בין אם השכר הוא פר שעות/ימי עבודה ובין אם על פי הספק (כלומר כל עובד משתכר על פי תפוקתו), ניתן להרוויח היטב ולהגיע לסדר גודל של כ- 150 ואפילו 200 דולרים אוסטרליים ליום (בסביבות ה- 500 ש"ח), כך שחודש עבודה מאומץ (אך כזה הכולל גם נחת ופאן) עשוי להכניס לכם כ- 12,000 עד 15,000 ש"ח.

מבחינת שעות העבודה, מדובר בימים ארוכים למדי המתחילים כבר בשבע בבוקר, ולפעמים אף לפני, ומסתיימים בשעות אחה"צ. חשוב להדגיש שהעבודה אינה קלה פיזית, ועלולה להיות תובענית ומאמצת, אולם בדרך כלל בשעות הערב תוכלו לנוח וליהנות עם עמיתיכם לעבודה, במקרים רבים צעירים מכל רחבי העולם – דבר המוסיף נופך ייחודי לעבודה (ושקשה להגיע אליו כשבוחרים למשל בעבודה באירופה).

עבודה באוסטרליה לאקדמאים

 

אופציה נוספת של עבודה באוסטרליה ולא במכירות מוצעת לאקדמאים, ובפרט לבעלי מקצועות מבוקשים – רופאים למשל מתקבלים באוסטרליה בברכה (בתנאי שהם מוכיחים שליטה נאותה באנגלית וכישורים מקצועיים רלוונטיים), וכך גם אחיות. מהנדסים בתחומים שונים יכולים אף הם למצוא עבודה מתגמלת באוסטרליה, כשבכל המקרים הנ"ל לא רק שרמת השכר גבוהה ביחס לארץ אלא שתנאי העבודה טובים יותר ונוחים יותר, ובנוסף עוברים האקדמאים חוויה מעצימה בפן האישי בזכות ההשתלבות במקום שונה לחלוטין מזה המוכר להם מהארץ.

עבודות זמניות – לא במכירות

 

למי שמחפש עבודה באוסטרליה, אבל לא מעוניין באופציה של עבודה בעגלות ולא במכירות והוא אינו בעל מקצוע אבל גם לא רוצה לעסוק בחקלאות (בין אם בגלל שהוא מחפש משהו קבוע יותר ובין אם מתוך רתיעה מקימה השכם בבוקר) מוצעות משרות שונות בתחום התיירות כגון ברמנים, עובדי מטבח וכו', ובפרט באזורי הומי התיירים (הרבים למדי באוסטרליה).

לא בלי ויזה

 

בשנים האחרונות הקשיחו שלטונות אוסטרליה את המדיניות שלהם כלפי עובדים ללא ויזה מתאימה, ובפרט ביחס לישראלים שנתפשים לעיתים כעושי צרות פוטנציאליים (בעיקר בשל ניסיון העבר של האוסטרלים).

מסיבה זו לא מומלץ לנסות לעבוד באוסטרליה ללא היתר, בדיוק כפי שעבודה בארה"ב ללא ויזה היא מהלך שגוי.

לאקדמאים ישנו מסלול מיוחד המוביל לוויזה, צעירים בני 18-30 בעלי דרכון זר של מדינות מסוימות יכולים גם הם לעבוד באוסטרליה במשך שנה, ועוד אופציה היא ויזת סטודנט המאפשרת עבודה בהיקף מוגבל ושילוב בין רכישת השכלה לבין תעסוקה נינוחה.

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!