עבודה באוסטרליה בקטיף חקלאי

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!  

אחת התחנות המקובלות כיום במסלול ההתבגרות של כל ישראלי היא פרק זמן של עבודה בחו"ל, תקופה שגם אם כרוכה במאמץ מסוים ועבודה קשה בסופו של דבר נזכרת כחוויה מוצלחת, שלא לדבר על חשבון הבנק שתופח במהירות ובמקרים רבים מאפשר לקנות מכונית, ליהנות מלימודים אקדמיים או לצאת לטיול ממושך מסביב לעולם.

אחת האופציות הפחות נפוצות אך היותר מתגמלות היא עבודה בקטיף באוסטרליה: האי הענקי משופע חוות, בין אם כאלה הקרובות לערים גדולות ובין אם כאלה מבודדות למדי, שבעונת הקטיף זקוקות לידיים עובדות על מנת להתמודד עם העבודה הרבה. בניגוד לחלק מהעבודות בחו"ל, עבודה בחקלאות היא עונתית באופייה, כלומר לא ניתן לעבוד ברציפות במקום אחד לאורך מספר חודשים או שנה שלמה כפי שאפשר לעשות כשעובדים בעגלות או בתור או-פריות, למשל, אבל בזכות הגיוון הרב שבו מתאפיינת אוסטרליה ניתן לנוע לאורכה ולרוחבה ולשלב עבודה וטיול גם לאורך תקופה ממושכת יחסית.

כמה שעות עבודה ביום? מה השכר?

ישנם כמובן הבדלים בין חווה לחווה ובין מקום עבודה באוסטרליה אחד למשנהו כשבוחרים באופציית הקטיף, אבל ככלל ימי העבודה מתחילים בסביבות 6-7 בבוקר ומסתיימים בשעות אחר הצהריים (בדרך כלל מוקדמות יחסית, שכן האוסטרלים ידועים ברצון שלהם להשאיר זמן גם לחיים עצמם ולא נוטים להשתעבד לעבודה, גם לא בתקופת הקטיף הלחוצה מטבעה).

גם השכר של יום עבודה בקטיף באוסטרליה משתנה כמובן ממקום למקום. בחלק מהמקומות השכר מחושב לפי מספר שעות עבודה ובאחרים על פי מספר הימים, כשישנם גם חוואים המשלמים בהתאם לתפוקה. בסך הכל ניתן להרוויח כ- 150-180 דולרים אוסטרליים ליום עבודה, שהם כ- 500 שקלים בממוצע.

מעבר לשכר הבהחלט נאה (שלושה שבועות של עבודה אמנם מאומצת אך כזו שמשולבים בה גם לא מעט רגעים כיפיים עשויים להכניס כ- 9,000 ₪!) ישנם יתרונות נוספים לעבודת הקטיף באוסטרליה: ראשית, החוות הופכות בתקופת הקטיף למקום מפגש של צעירים מכל העולם כך שתוכלו לרכוש חברים חדשים ובעיקר להיחשף לפסיפס אנושי שהוא תמיד מרשים מטבעו. בנוסף ישנו הסיפוק שבעבודת כפיים ובפרט בעבודה בחקלאות, וגם הערבים באותן חוות, לאחר שמסתיימת העבודה, הם נעימים מאוד.

איך מוצאים עבודה בקטיף?                                                      

ברוב המקרים מי שבוחר באופציית הקטיף מוצא חוות הזקוקות לידיים עובדות דרך מודעות המפוזרות בערים הגדולות באוסטרליה ובפרט במקומות אליהם מגיעים מטיילים המחפשים עבודה באוסטרליה.

העונה שבה יש ביקוש רב במיוחד לכוח עבודה בתחום היא הקיץ, כלומר בין נובמבר למרץ, אולם באזורים שונים של האי הענקי ניתן למצוא עבודה בקטיף גם בעונות אחרות.

במערב אוסטרליה תקטפו בעיקר ענבים, פירות בוסתן, מנגואים ובננות, באזור ויקטוריה הגידולים העיקריים הם עגבניות, ענבים, דובדבנים ותפוחים, בניו סאות' וולס זקוקים לקוטפי ענבים, תפוחים, בננות ועגבניות וכן קוטפי כותנה, ואילו בקווינסלנד ישנו מבחר רחב במיוחד של ירקות ופירות הממתינים לקטיף ואיסוף.

עבודה באוסטרליה – חוויה ייחודית

עבודה בקטיף באוסטרליה היא כאמור חוויה ייחודית ופרק זמן שהוא כה שונה מהשגרה של רובנו ככולנו ועל כן נצרב בתודעה כתקופה יפה (וכאמור גם מתגמלת מבחינת השכר).

אבל למעשה כל עבודה באוסטרליה היא חוויה מלהיבה, שכן המדינה הכל כך מיוחדת הזאת מציעה לכל מי שמגיע אליה שפע אטרקציות ובהן נופים מרהיבים (ומגוונים מאוד), מפגש עם מיני בעלי חיים וצמחים שאין באף מקום אחר בעולם בטבע, ערים מודרניות להפליא (ובפרט סידני היפהפייה), כמה מחופי הים היותר מוצלחים בעולם (בעיקר בסידני) והיכרות עם התרבות האוסטרלית הנינוחה ומאירת הפנים שבהחלט כדאי לנו ללמוד ממנה

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!