Logo Amador Dark Blue

המדור השלם לחיפוש ואיתור עבודות בחו״ל

עבודה בחו”ל דרך הסוכנות היהודית

המדור עבודות בחול

יצירת קשר

מחפשים עבודה בחו"ל? צריכים עזרה? בשביל זה אנחנו כאן!
מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:

הסוכנות היהודית, או בשמה המלא והרשמי "הסוכנות היהודית לארץ ישראל”, היא ארגון יהודי הפועל בכל רחבי העולם כמו גם בארץ, במטרה ליצור קשרים הדוקים ועמוקים בין יהודי התפוצות למדינת ישראל ולתרום להעלאת יהודים לארץ. בנוסף פועלת הסוכנות היהודית בישראל לטובת הקהילה ובפרט מקדמת תוכניות שונות בתחום החינוך.

הסוכנות היהודית היא גם מעסיק מבוקש במיוחד עבור צעירים המבקשים לצאת לעבוד לחו”ל לפרק זמן זה או אחר ולעבוד שם. אמנם שליחות בחו”ל מטעם הסוכנות היא תמיד חוויה בלתי נשכחת והתורמת רבות לאישיות, אולם חשוב לזכור שחלק מהמשרות הן התנדבותיות: הסוכנות היהודית, כמובן, מממנת את הטיסות ואת השהייה בחו”ל אולם התרומה היחידה לחשבון הבנק היא החיסכון בהוצאות במהלך תקופה זו (שגם הוא עשוי להיות משמעותי).

אילו תפקידים מוצעים בחו”ל על ידי הסוכנות היהודית?

הסוכנות היהודית מפעילה מספר תוכניות הזקוקות לידיים עובדות בחו”ל ובעיקר ללב ציוני וראש גדול.

מסגרת אחת שבה ניתן לעבוד בחודשי הקיץ היא הקייטנות ומחנות הקיץ בקנדה ובארה”ב. ישנם מחנות יום, כלומר מעין קייטנות הפועלות מהבוקר ועד אחה”צ כשהמדריכים הישראלים מפעילים את הזאטוטים היהודיים המקומיים ובנוסף מתארחים אצל המשפחות במסגרת הקהילה, ומחנות הלילה, שבהם השהות היא רציפה בלוקיישנים מרהיבים בחיק הטבע, לפרקי זמן של שבועיים עד חודשיים, וגילם של הילדים הלוקחים חלק בחוויה המלהיבה נע בין 8 ל- 16.

עבודות לטווח ארוך יותר מוצעות במסגרת "עמיתי ישראל” המוצבים באוניברסיטאות שונות, תוכנית אופק, תוכנית בינה ושליחים הפועלים בתנועות נוער יהודיות בחו”ל.

בתוכנית אופק השליחות נמשכת שנה עם אופציה להארכה לשנה נוספת, ובמסגרתה מוצבים השליחים בקהילות יהודיות ברחבי העולם ומקיימים בהן פעילויות שונות שנועדו לחזק את הקשר שלהן לישראל.

שליחי "בינה” הם עובדים מבוגרים יותר, בני 30 ומעלה, היוצאים לעבוד בקהילות יהודיות בחו”ל לשנתיים ולפעמים אף למעלה מכך, בצירוף בני משפחותיהם (אם יש). בין תפקידי שליחי הבינה: עידוד העלייה לארץ וסיוע לכל מי שחפץ בכך וארגון ביקורים בישראל.

"עמיתי ישראל” יוצאים לחו”ל לשנתיים (אם כי ניתן להפסיק לאחר שנה), ומוצבים בקמפוסים שונים במטרה לעודד זהות יהודית וערכים ציוניים ופרו ישראלים.

הסוכנות היהודית מאפשרת גם לצעירים לפני גיוס לצאת לשנת שירות בארה”ב, טורונטו או לונדון, אולם באופן טבעי מדובר בהתנדבות ולא בעבודה המספקת גם תגמול כספי.

בסך הכל מגיעים שליחי הסוכנות היהודית ללמעלה מ- 150 ערים הפזורות בכ- 30 מדינות ברחבי העולם. מדי שנה יוצאים לשליחויות אלה כאלפיים צעירים וצעירות. יש לקחת בחשבון כי המבקשים לעבוד בחו”ל במסגרת הסוכנות עוברים תהליך מיון והכשרה ממושך למדי.

למה כדאי לעבוד בארה”ב באמצעות הסוכנות?

לעבודה בארה”ב כמו גם במקומות אחרים מחוץ לגבולות ישראל באמצעות הסוכנות היהודית ישנם מספר יתרונות משמעותיים:

ראשית, מדובר בגוף רציני ומכובד (בין יושבי הראש של הסוכנות היהודית לאורך השנים ניתן לציין את דוד בן גוריון בין השנים 1935 ל- 1948, זלמן שז”ר, משה שרת, פנחס ספיר, אברהם בורג ונתן שרנסקי) ולא בעוד חברה שלא תמיד מקיימת את הבטחותיה.

יתרון חשוב אחר הוא שאין צורך בדרכון או אזרחות זרה וכמובן שמדובר בעבודה חוקית לחלוטין.

שליחות בחו”ל במסגרת הסוכנות היהודית היא גם תוספת מכובדת לקורות החיים, ובחלק מהמקרים ניתן למצוא עבודה בארץ במסגרת הסוכנות בתום פרק החו”ל.

גם הידיעה כי לא מדובר בעוד עבודת מכירות שאין בה תועלת לכלל אלא בשליחות עם ערך מוסף ותרומה הן לחיזוק הזיקה של יהודים בחו”ל לארץ והן לאדם עצמו מהווה יתרון עבור רבים.

מידע כללי הקשור לעבודות בחו"ל

אנשי מכירות טובים יכולים להרוויח משכורת טובה בכל חברה שבה...
מגיע זמן ומגיעים מצבים בחיים שבהם אתם נמצאים מחוץ לארץ...
לטייל בחו"ל ולהרוויח כסף תוך כדי נשמע כמו חלום. יותר...
עבודה בחו”ל בקיץ הפכה לקונספט מקובל מאוד בשנים האחרונות. כמובן...