עבודה חוקית באוסטרליה

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!  

יותר ויותר ישראלים יוצאים לעבוד בחו"ל לפרק זמן כזה או אחר. מבוגרים וצעירים, בעלי עיסוק מבוקש ואלה הנמצאים בראשית דרכם המקצועית, מי שכבר רכש השכלה גבוהה ומי שטרם: כולם חולמים על עבודה בארה"ב, בקנדה, במדינות אירופה השונות, בדרום אפריקה – ובאוסטרליה.

אוסטרליה, למרות היותה מרוחק מאוד מישראל, ואולי דווקא בזכות הריחוק שמאפשר ניתוק מלא, הפכה בשנים האחרונות ליעד פופולארי במיוחד בקרב הישראלים. חלקנו מגיעים לאי שהוא יבשת למטרת טיול ומשלבים בפרק זמן זה גם עבודה, ואילו אחרים מנסים להשתקע במקום הייחודי (83% מהיונקים באוסטרליה, לדוגמה, הם אנדמיים – כלומר קיימים רק שם, וכך גם 90% מהחרקים והדגים). בכל מקרה חשוב מאוד לחפש עבודה חוקית באוסטרליה – למרות הממדים העצומים של המדינה (שטחה הוא 7.7 מיליון קמ"ר, ה- 6 בגודלו בעולם) שלכאורה מקשה על רשויות ההגירה של אוסטרליה לאתר עובדים לא חוקיים, הסיכון להיתפס קיים ובהחלט אינו מבוטל, ולמרות הנטייה של האוסטרליים לקחת הכל בקלות, העונשים עלולים להיות חמורים מאוד.

איך מגיעים לעבודה חוקית באוסטרליה?

עבודה באוסטרליה כמו במדינות רבות אחרות, מחייבת קבלת היתר רשמי – ויזת עבודה. יש להדגיש כי ויזת תייר אינה מקנה זכות לעבוד, כך שמי שרוצה להתפרנס באוסטרליה חייב כאמור ויזת עבודה.

* ויזה לרופאים ואחיות – באוסטרליה זקוקים מאוד לרופאים מקצועיים ולאחיות מוסמכות, כך שאם אתם רופאים או אחיות ורוצים לעבוד באוסטרליה לפרק זמן כזה או אחר, מצבכם טוב. למרות נחיצותם של הרופאים והאחיות, יש לצלוח לא מעט מהמורות בירוקרטיות בדרך לעבודה חוקית באוסטרליה, וכדאי לקחת זאת בחשבון.

* מקצועות נדרשים אחרים – באופן דומה, אם אתם בעלי מקצוע שמוגדר על ידי הרשויות באוסטרליה כחיוני לכלכלתה, תוכלו לקבל ויזת עבודה. רשימת המקצועות מתעדכנת מעת לעת וישנם תנאים נוספים שונים הנוגעים להשכלה ולהכשרה של המבקשים ליהנות מעבודה חוקית באוסטרליה במקצוע שרכשו – על מנת לקבל ייעוץ ספציפי לגביכם ניתן לפנות לשגרירות אוסטרליה בישראל או לחברה המתמחה בתחום העבודה בחו"ל.

* ויזת סטודנט – מי שמגיע לאוסטרליה כדי ללמוד יכול לעבוד במשך 20 שעות שבועיות בתקופת הלימודים וכמה שעות שרק ירצה במהלך החופשות. מצד אחד מדובר באופציה אטרקטיבית, אבל כדאי לקחת בחשבון שאת הבקשה לעבוד ניתן להגיש רק לאחר שמתחילים ללמוד בפועל, ואחרי שכבר שולם שכר הלימוד עבור הסמסטר הראשון.

* בעלי דרכון זר – ישנה שורה ארוכה של מדינות החתומות עם אוסטרליה על הסכמי חילופי עובדים, ומי שמחזיק בדרכון של אחת ממדינות אלה יכול ליהנות מהאופציה של עבודה חוקית באוסטרליה במשך שנה שלמה (בתנאי שהוא בן 18 עד 30). בין המדינות – צרפת, אנגליה, גרמניה, דנמרק, שוודיה ועוד.

באילו עבודות ניתן לעבוד באוסטרליה?

כלכלתה של אוסטרליה היא בין החזקות בעולם (ב- 2013 היא דורגה במקום ה- 18 בעולם מבחינת התמ"ג לנפש) ובהתאם ניתן למצוא בה מגוון רחב של עבודות.

בין האפשרויות הממתינות לישראלים ניתן לציין כאמור משרות בתחום הרפואה, עובדים מקצועיים במגוון תחומים, מכירת מוצרים שונים בקניוני ענק ובמרכזים מסחריים הומי אדם, עבודה בחקלאות (באחת החוות שפזורות לאורכו ולרוחבו של האי) ועבודות זמניות הקשורות לתיירות (ברמנים, מלצרים וכו').

איפה עובדים באוסטרליה?                        

האופציות הפופולאריות ביותר, באופן טבעי, הן עבודה בסידני ועבודה במלבורן, שתי הערים הגדולות והמרכזיות של אוסטרליה.

יחד עם זאת גם בריסביין, קנברה וערים נוספות הן בהחלט אופציה, כשכאמור יש העובדים גם בחוות חקלאיות ובאופן כללי אחד המוטיבים המרכזיים באוסטרליה הוא פשוט לזרום עם ההזדמנויות השונות שנקרות בדרככם.

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!