עבודה בבוסטון

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!  

בוסטון, העיר הגדולה והבולטת בצפון מזרח ארה"ב, היא משאת נפשם של ישראלים רבים המחפשים עבודה בחו"ל – בין אם מדובר בצעירים חסרי הכשרה וניסיון שפניהם מועדות למשרות זמניות (ובעיקר מכירה בעגלות), ובין אם מדובר באנשים מבוגרים יותר ומשכילים מאוד שנמצאים כבר בעיצומה של קריירה. הסיבות העיקריות לפופולאריות הרבה של בוסטון היא רמת החיים הגבוהה בעיר והשלווה השוררת בה, כשגם ריבוי האוניברסיטאות הפועלות בבוסטון תורם לאטרקטיביות שלה.

כמה מילים על בוסטון

בוסטון היא בירתה של מדינת מסצ'וסטס, שביחד עם מיין, ניו המפשייר, ורמונט, רוד איילנד וקונטיקט מרכיבות את ניו אינגלנד, אזור שהוא מעוז הליברליזם בארה"ב וכן בסיס כוחה של המפלגה הדמוקרטית. בנוסף זהו אחד האזורים המשגשגים ביותר מבחינה כלכלית ותרבותית בארה"ב, ובהתאם רמת החיים במדינות המרכיבות את ניו אינגלנד גבוהה מאוד.

בוסטון, כאמור, היא העיר הגדולה ביותר בניו אינגלנד (כ- 600,000 תושבים בעיר עצמה ולמעלה מ- 4.5 מיליון איש במטרופולין) והמובילה מבחינה כלכלית ותרבותית. לבוסטון יש גם היסטוריה עשירה, ובפרט ידועה "מסיבת התה של בוסטון" הנחשבת לאחד האירועים המשמעותיים בדרך למלחמת העצמאות ולהפיכתה של ארה"ב למדינה בפני עצמה (ובהמשך למעצמה).

קרוב למחצית שטחה של בוסטון הוא מים, אזורים נרחבים בה הם כאלה שהיוו בעבר ים ויובשו ומרכז העיר הוא למעשה חצי אי המוקף על ידי מפרץ בק ומפרץ מסצ'וסטס.

מזג האוויר בבוסטון עלול להרתיע חלק מהישראלים, ובפרט את חובבי החמימות: בין דצמבר למרץ טמפרטורות המקסימום הן חד ספרתיות והלילות קפואים, וגם בקיץ הטמפרטורות אמנם גבוהות (בין 18 בלילה לקרוב ל- 30 ביום) אבל כמות המשקעים גדולה למדי (בין 70 ל- 90 מ"מ גם בין יוני לספטמבר).

עבודה בעגלות בבוסטון

כמו באינספור מקרים אחרים של עבודה בחו"ל, גם בבוסטון ישנם ישראלים רבים וטובים המתפרנסים ממכירה בעגלות (אותם דוכני מכירה המוצבים בקניונים ומרכזי מסחר ומציעים מוצרים שונים ומשונים ובפרט כאלה המבוססים על המינרלים העשירים והמעשירים של ים המלח).

לעבודה בבוסטון בתחום זה יתרונות רבים, ובראשם רמת החיים הגבוהה של תושבי העיר, שמאפשרת להם לרכוש שלל מוצרים ובאופן כללי לבלות לא מעט בקניונים ומתחמי מסחר. לעיר מגיעים גם תיירים רבים: ב- 2012 למשל ביקרו בבוסטון כ- 1.25 מיליון תיירים (מחוץ לארה"ב) ובסה"כ הם השאירו בה קרוב ל- 850 מיליון דולר – כלומר הפוטנציאל של עבודה בבוסטון בעגלות הוא גבוה מאוד, ומי שניחן בחושים טובים וביכולות מכירה מעולות מגיע להכנסות גבוהות מאוד.

קריירה בבוסטון

אל בוסטון מגיעים כאמור לא רק צעירים בראשית דרכם המקצועית המבקשים ליהנות מכמה חודשים עד שנה של עבודה פלוס חיים מחוץ לגבולות ישראל, אלא גם בעלי מקצוע הנמצאים בעיצומה של קריירה ורוצים לשדרג אותה ואת התנאים להם הם זוכים.

כך למשל ישנם רופאים ישראלים המועסקים בבתי חולים בבוסטון, עורכי דין (ובעיקר בתחום העסקי. אגב, עלילת סדרת הדרמה המשפטית "אלי מקביל" התרחשה בבוסטון),חוקרים ומדענים (בין השאר בשל השורה הארוכה של האוניברסיטאות הבוסטוניות בעלות השם ובראשן MIT – שלמען הדיוק שוכנת בקיימברידג' השכנה – והרווארד), אנשי הייטק רבים ועוד.

ברוב המקרים הנ"ל מדובר באנשים בעלי משפחות המהגרות יחד איתן לעיר ונהנות בצוותא מאיכות החיים הגבוהה, הניקיון המופתי ברחובות, הסדר והשקט.

חשוב לזכור שעבודה בארה"ב ללא ויזה מתאימה (ולכל סוג של עבודה נדרשת ויזה אחרת) היא קונספט בעייתי ומאוד לא מומלץ – מי שנתפס עובד שלא כחוק נענש בחומרה, וממש לא כדאי להסתבך עם רשויות ההגירה של ארה"ב.

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!