לימודי שפה במדינה אחרת

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!  

הסיטואציה היא כזאת: מרבית הישראלים שמחפשים אפשרויות העסקה בחו"ל נתקלים בקשיים שכרוכים בעיקר בלוגיסטיקה כגון הליכים בירוקטיים, דרכי הגשת מועמדות למעסיקים פוטנציאליים, חיפוש עבודה בשלט רחוק והעתקת מקום המגורים לארץ זרה.
למרבה השמחה, בקשיים אלה ניתן לטפל באמצעות הפקת אשרת עבודה ובסיוע של אנשי מקצוע שמתמחים במציאת עבודה לישראלים בחו"ל.

האתגר האמיתי הוא לפרוץ את המחסום השפתי ולהסתגל למחיה ולעבודה בארץ זרה.

אי ידיעת השפה המקומית עלול לפגוע משמעותית בסיכויי ההצלחה בעבודה בחו"ל ועם בעיה זו נאלץ המועמד להתמודד בכוחות עצמו. להשקיע זמן, משאבים ונכונות ללמוד את השפה, לתרגל אותה במטרה שבעתיד הקרוב יוכל לדבר בלשון השפה שלמד בצורה הטבעית והחופשית ביותר.

המקום עושה את ההבדל

קיימות מגוון דרכים ללמוד שפה זרה. הדרך הראשונה היא הנגישה והפשוטה – רישום לשיעורי שפה אצל מורה פרטי בארץ או בקבוצות לימוד שבמסגרתן ניתן לתרגל את השפה, להעשיר את הלקסיקון ולהבין את דקויות הדקדוק.

שיטה זו כדאית אם יש לכם מספיק זמן להשקיע בלימודי השפה ומשמעת עצמית גבוהה אך אינה מספיק יעילה וזאת מהבחינה שהשפה לא נקלטת בצורה עמוקה אצל הלומד.

דרך נוספת, אולי מורכבת ויקרה יותר מהאופציה הראשונה, אך בהחלט אטרקטיבית וישימה היא לימודי שפות בחו"ל.

בתי ספר בינלאומיים ברחבי העולם מציעים קורסי שפות בכל השפות הקיימות בעלויות נוחות. מסלולי לימוד שמאפשרים לכל אחד, החל מגיל 16 להגיע למדינה זרה, להשתלב בלימודי השפה באחד הקמפוסים של רשת לימודי שפות בפרישה עולמית וכך לשלב את העבודה עם תוכנית הלימודים המגוונת בפעילויות תרבותיות, חברתיות כולל טיולים מאורגנים ברחבי המדינה.

הייחוד של לימודי שפות בחו"ל הוא שניתן ללמוד את השפה כחלק אינטגראלי מחיי היומיום וכך לספוג את השפה 24 שעות 7 ימים בשבוע במסגרת השיעורים היצירתיים שמוצעים בבתי הספר ללימודי שפות ועד ההתנהלות היומיומית במדינה הנבחרת. בין אם זה כולל לדבר בשפה עם אנשים ברחוב, לצפות בסרטים מקומיים בבית הקולנוע או בטלוויזיה ולתרגל את השפה בתור לאוטובוס.

העובדה שהסטודנט לומד את השפה במדינת המקור של השפה מסייעת לו ללמוד את השפה באופן אינטנסיבי, כחלק מהשגרה שלו מבלי יכולת להשתמש בשפה חליפית כמו שניתן בעת לימודי שפה בארץ.

בתי הספר ללימודי שפות בחו"ל באים לקראת הלומד, מאפשרים לכל אחד ללמוד כמה זמן שהוא רוצה החל משבוע ימים ועד שנה תמימה, כשהמורים כולם דוברי השפה מלידה והשיעורים היצירתיים משולבים בפעילויות חברתיות שמגבשות בין הלומדים שמגיעים מכל העולם.

לימודים אלה מאפשרים למי שהגיע למדינה במטרה לעבוד ללמוד את השפה בדרך גמישה ואף לבחור במסלול שמאפשר לו ללמוד ז'רגון עסקי או מסלול הכנה ללימודים אקדמיים, שמכין את הלומדים ללימודים גבוהים במדינה. מי שרוצה לחדד את השליטה שלו בג'רגון העסקי של המדינה שאליה הוא טס, יכול להתחיל להתכונן עוד לפני המעבר לחו"ל. אנשים רבים שמתכוונים לעשות רילוקיישן, עושים קורס אנגלית עסקית עוד לפני המעבר, מה שמאפשר להם להגיע מוכנים יותר להשתלב במדינה החדשה, במערכת ההשכלה שלה ובשוק העבודה.

טיפים ללימודי שפה ובעבודה בחו"ל

* חפשו מסגרת עבודה גמישה שתאפשר לכם ללמוד במקביל לעבודה. ניתן להתחיל מעבודה במשרה חלקית ולאחר סיום הקורס לעבור לעבודה במשרה מלאה.

* ניתן לחפש עבודה בקהילה היהודית או שמאפשרת לכם לעבוד ולהשתמש בשפה האנגלית ובמקביל ללמוד את השפה המקומית בין אם זו איטלקית, ספרדית, צרפתית, גרמנית .  האנגלית היא שפה מגשרת אך אם אתם מעוניינים להרגיש כחלק מהמקום, עדיף שתשקיעו בידיעת השפה המקומית לא פחות מאשר בחיזוק השפה האנגלית.

* ישנם קורסי שפה בחו"ל שמציעים מסלול משולב בין עבודה ללימודים, כך שבית הספר עצמו מוצא לכם עבודה בחו"ל, שילוב מוצלח למי שלא הצליח להשיג עבודה בכוחות עצמו.

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!