איך להצליח בחו"ל כמו ירדנה עובדיה

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!  

מאז החל העולם להפוך לכפר גלובאלי בשלהי המאה ה- 20, ולמעשה עוד קודם לכן, ניסו ישראלים רבים למצוא עבודה בחו"ל, וגם אנשי עסקים ישראלים בולטים ניסו את מזלם מחוץ לגבולות הארץ, מי בהצלחה רבה יותר ומי פחות. ירדנה עובדיה היא דוגמה להצלחה מרשימה, ובעיקר בדרך שבה עשתה את הונה – הקמת בתי חולים באפריקה. בנוסף מספקת עובדיה לרופאים ישראלים ולאנשי מקצוע אחרים תעסוקה בתנאים משובחים במיוחד.

עבודה בחו"ל – קונספט משתלם לא רק בניו יורק או לונדון

האימפריה שהקימה ירדנה עובדיה מאפס (אנשי עסקים רבים אוהבים להדגיש את העובדה שהתחילו מלמטה; במקרה של עובדיה זו אכן הייתה המציאות) פועלת בתחומים רבים, אבל אין ספק שגולת הכותרת היא שני בתי החולים שהקימה בגינאה המשוונית.

גינאה המשוונית היא רפובליקה צנועה במרכז אפריקה. המדינה, ששטחה הוא קצת יותר מ- 28,000 ק"מ, מחולקת לחלק יבשתי ולמספר איים. החלק היבשתי מהווה את עיקר המדינה (כ- 90% ממנה) והוא נקרא ריו מוני (Rio Muni). שטח זה נמצא בין קמרון מצפון לגבון מדרום וממזרח, כשממערב משתרע מפרץ גינאה שהוא חלק מהאוקיינוס האטלנטי (מפרץ גינאה, אגב, הוא המקום בו נפגשים קווי הרוחב והאורך של כדור הארץ ועל כן הוא נחשב למרכז הכדור).

החלק העיקרי השני של גינאה הוא אי בשם ביאוקו (Bioko). על אף ששטחו של האי הוא רק כ- 10% משטחה של גינאה המשוונית, ולמרות שהוא ממוקם דווקא מול חופי קמרון, שוכנת עליו בירתה של המדינה, מאלאבו (Malabu). בנוסף שייכים למדינה הצעירה – רק בשנת 1968 היא זכתה בעצמאות לאחר שקודם לכן הייתה מושבה ספרדית ועוד לפני כן מושבה פורטוגזית – מספר איים קטנטנים.

העיר הגדולה ביותר של גינאה המשוונית היא באטה (Bata). זוהי עיר נמל בצפון המדינה שממנה יוצאות מעבורות למאלאבו הבירה, ומתגוררים בה כ- 250,000 איש מתוך אוכלוסייה כוללת של קצת יותר מ- 700,000 איש.

בשתי ערים אלה, באטה ומאלאבו, הקימה ירדנה עובדיה בין השנים 2007 ל- 2011 שני בתי חולים (שניהם, אגב, נושאים את אותו שם: "לה פאז", כלומר השלום).

את בית החולים הראשון מבין השניים, בבאטה, הקימה ירדנה עובדיה בשיתוף פעולה עם בית החולים שיב"א תל השומר, ומנהלו הוא ד"ר אלון שטמלר. את בית החולים השני, שגם הוא כאחיו הבכור מספק עבודה בחו"ל לרופאים ישראלים החפצים בכך, מנהל האלוף (במיל.) גבי אופיר.

רפואה משופרת לתושבי גינאה המשוונית – ותנאי העסקה משופרים לרופאים ישראלים

שני בתי החולים שהקימה ירדנה עובדיה שדרגו פלאים את רמת השירותים הרפואיים המוענקים לתושבי גינאה המשוונית, שקודם לכן לא זכו ליהנות מציוד רפואי בסטנדרטים מערביים מתקדמים ובוודאי שלא מהידע והמיומנות של הרופאים הישראלים המועסקים בבתי חולים אלה.

באופן טבעי, רוב המקרים בהם טיפלו אותם רופאים ישראלים שהועסקו על ידי ירדנה עובדיה בבאטה ובמלאבו לא הגיעו לידיעת הציבור בארץ, אולם מקרה אחד שכן התפרסם מעיד על התרומה העצומה של שני בתי החולים לחייהם של תושבי גינאה המשוונית: בשנת 2012 הגיע בחור צעיר בשם טופוניו מולונגו אל בית החולים של עובדיה עם נמק חמור ברגל, וזאת לאחר שכבר איבד את רגלו השנייה, ועם חום של 45 מעלות (!), תוצאה של מחלה זיהומית קשה שסיכנה את חייו. ד"ר דוד מיכאלי החליט לטפל בו תחילה באמצעות הזרקת אוזון אל הרגל והעברת הגז האנטי דלקתי באמצעות מכשיר ואקום מיוחד אל כף הרגל, ולאחר מכן – כשחום גופו של מולונגו ירד ומצבו התייצב – באמצעות טיפול חדשני המבוסס על תאי גזע, טיפול שהצליח להציל את הרגל.

לא רק תושבי גינאה המשוונית נהנים מבתי החולים שהקימה ירדנה עובדיה בבאטה ובמאלאבו – מי שעוד יוצא נשכר הם הרופאים הישראלים שמשכילים לזהות את ההזדמנות הייחודית לעבודה בחו"ל ויוצאים לגינאה המשוונית לפרק זמן זה או אחר.

עבורם הרווח הוא משולש: ראשית, שכר נאה, יותר מכפי שהרוויחו בארץ. שנית, תנאי עבודה נאותים ובפרט משמרות באורך סביר המאפשרות להם הן ליהנות מזמן פנוי והן לבצע את עבודתם בצורה אופטימאלית (בניגוד למצב בארץ, שבו הרפואה הציבורית קורסת והרופאים והאחיות, למרות המיומנות הגבוהה, המסירות והרצון להעניק שירות ברמה גבוהה, פשוט לא מסוגלים לעשות זאת עקב המשמרות האינסופיות), ושלישית, הסיפוק שבשיפור איכות החיים במדינה האפריקאית הקטנה.

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!