Logo Amador Dark Blue

המדור השלם לחיפוש ואיתור עבודות בחו״ל

החזרי מס לחייל משוחרר

המדור עבודות בחול

יצירת קשר

מחפשים עבודה בחו"ל? צריכים עזרה? בשביל זה אנחנו כאן!
מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:

השירות הצבאי הוא נקודת ציון חשובה בחייהם של ישראלים רבים. למשך מספר שנים מחייהם, הם נותנים את כל כולם עבור המדינה שלנו, וזאת מבלי לקבל תשלום כספי משמעותי על כך. אולם, ברור כי המדינה תרצה להעניק הטבות מסוימות אחרות עבור אלה שנרתמו לטובתה, כשאחת הדוגמאות העיקריות היא הטבות המס השונות.

הבעיה היא שחיילים רבים לא מודעים להטבות אלה, ומשלמים מס בשיעור גבוה מהדרוש. הפתרון הכמעט יחידי עבורם הוא, לכן, החזרי מס.

בין אם אתם מתכננים לעבוד קצת בחו”ל, אם אתם עוברים בין עבודות ויש לכם תקופה של אי עבודה – סביר להניח שמגיע לכם כסף בחזרה מהמדינה. אם למשל, עבדתם חלק מהשנה ובשאר השנה לא היו לכם הכנסות (עקב שהות בחו”ל או מכל סיבה אחרת) מגיע לכם לקבל בחזרה סכומים ניכרים אותם שילמתם כמקדמה למס הכנסה באופן אוטומטי מהשכר. צוות הגנה פיננסית המתמחים בקבלת החזרי מס מסבירים מאיפה נובעים סכומים אלו.

על הטבות המס

על פי סעיף 39 א’ בפקודת מס הכנסה, זכאי כל חייל משוחרר לזיכוי בשיעור מסוים מהמס שהוא משלם למדינה לאחר השחרור. הטבות אלה ניתנות לתקופה של שלוש שנים מרגע השחרור (החל משנת 2007), וגובהן נקבע על היקף השירות הצבאי של אותו חייל.

כך, חייל אשר שירת לפחות 23 חודשים זכאי לשתי נקודות זיכוי, בעוד שחייל ששירת בין שנה לשנתיים זכאי לנקודת זיכוי אחת. עבור חיילות, כמובן שפרק הזמן שונה: במידה והן שירתו לפחות 22 חודשים, תהיינה הן זכאיות, גם כן, לשתי נקודות מס. תקופה הקצרה מכך וארוכה משנה תעניק נקודת זיכוי אחת.

כמו כן, כמובן שניתנות הטבות, בשיעור מעט שונה, עבור המבצעים שירות אזרחי, או לחילופין בכוחות ביטחון אחרים.

מה נדרש לצורך קבלת ההטבות?

באחריותו של כל חייל ליידע את המעסיק שלו על כך שהוא השתחרר לפני פרק זמן הקצר משנתיים. הדבר נעשה באמצעות מילוי טופס 106, אשר כולל בתוכו התייחסות לסעיף זה. כמו כן, הרי שיש לצרף אל הטופס גם את תעודת השחרור מצה”ל, בה גם נקוב התאריך בו נעשה השחרור.

הבעיה היא שרבים מאותם חיילים אכן לא מקפידים על מילוי נכון של הטופס, כך שהמעסיק אינו מודע כלל לכך שהם אכן חיילים משוחררים. עקב כך, הרי שהם עשויים בהחלט לשלם מס בשיעור גבוה יותר ממה שהם צריכים. החדשות הטובות הן שאף פעם לא מאוחר מדי לדרוש החזרי מס.

המשמעות של החזרי מס

על פי תקנות מדינת ישראל, ניתן לדרוש החזרי מס עד תקופה של שש שנים אחורנית. במקרה של חיילים משוחררים, אין המדובר הוא בסוגיה מורכבת יתר על המידה, שעה שכמעט בכל המקרים יינתן ההחזר ללא סייגים של ממש.

רצוי שחיילים אשר מעוניינים בקבלת ההחזר יפנו לגורם מקצועי, אשר יעניק להם ייעוץ ראשוני בתחום, וכן ילווה אותם בהליך הבירוקרטי אל מול רשויות המס בישראל. כמו כן, יכולים אלה לבצע בדיקה פשוטה, לעיתים אף חינמית, שתראה אם אותו חייל אכן זכאי לקבלת החזרים עבור המס ששילם.

כל אלה יכולים להפוך את החודשים הראשונים שאחרי השחרור, שאינם פשוטים כלל, למעט יותר קלים למעבר מבחינה כלכלית. אל אלה יש לציין, כמובן, את מענק השחרור, שתלוי גם הוא במאפייני השירות.

מידע כללי הקשור לעבודות בחו"ל

אנשי מכירות טובים יכולים להרוויח משכורת טובה בכל חברה שבה...
מגיע זמן ומגיעים מצבים בחיים שבהם אתם נמצאים מחוץ לארץ...
לטייל בחו"ל ולהרוויח כסף תוך כדי נשמע כמו חלום. יותר...
עבודה בחו”ל בקיץ הפכה לקונספט מקובל מאוד בשנים האחרונות. כמובן...