Logo Amador Dark Blue

המדור השלם לחיפוש ואיתור עבודות בחו״ל

כל המידע על הדרכת טיולים בחו”ל

המדור עבודות בחול

יצירת קשר

מחפשים עבודה בחו"ל? צריכים עזרה? בשביל זה אנחנו כאן!
מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:

ישראלים רבים חושקים בעבודה בחו”ל וקל להבין למה: השכר, ברוב המקרים, גבוה יותר ביחס למשרות דומות בארץ, סביבת העבודה נעימה יותר, כמעט תמיד מדובר באתגר מקצועי מרתק ובתפקיד שמאפשר לא רק צמיחה מקצועית אלא גם העצמה אישית, בסוף יום העבודה ובימים החופשיים אפשר לבלות ולטייל במקומות חדשים ונחשקים ובאופן כללי זוכים בפרק זמן שכולו חוויה מלהיבה.

ישראלים רבים, בעצם כמעט כולם, אוהבים גם לטייל בחו”ל, ואת האהבה הזאת באמת לא צריך להסביר, ואם עושים אחת ועוד אחת, ומשלבים בין הרצון לעבוד מעבר לים לבין החיבה לטיולים ברחבי העולם, מקבלים עבודה פשוט מושלמת: הדרכת טיולים בחול.

חשוב כמובן לסייג ולהדגיש: הדרכת טיולים בחול היא אמנם עבודה מתגמלת מאוד, אבל במקביל מדובר בתפקיד שיש בו גם מן התובענות. זוהי לא מסיבה בלתי פוסקת אלא עבודה לכל דבר – שיתרונות רבים בצידה.

איך עוברים הכשרה למשרת הדרכת טיולים בחול?

ישנם לא מעט מוסדות לימוד המציעים קורסים להכשרת מדריכי מטיילים בחו”ל. תנאי הקבלה, ברוב המקרים, הם בגרות מלאה (במקרים מסוימים די ב-12 שנות לימוד), שליטה מוחלטת הן בעברית והן באנגלית וכן מידת הכריזמטיות הנדרשת על מנת להוביל קבוצה לאורך טיול שלם.

את הידע והמיומנויות המועברים בקורסים ניתן לחלק ל-3 תחומים:

  • ידע כללי – הדרכת טיולים בחול מחייבת התמצאות אודות המקומות בהם מבקרים, ובהתאם הקורסים כוללים ידע חיוני בגיאוגרפיה, היסטוריה, אנתרופולוגיה, זואולוגיה, בוטניקה, תרבות, אמנות ועוד ועוד. באופן טבעי גם קורס מקיף במיוחד לא יוכל להקנות את כל הידע הקיים בדרך אל עבודה מסביב לעולם, ובהחלט מצופה ממי שעיסוקו הדרכת טיולים בחול להיות בעל אישיות סקרנית ורצון ללמוד עוד ועוד, ולהעשיר גם באופן עצמאי את ידיעותיו באופן מתמיד.
  • כישורי הדרכה – על מנת להיות מדריך טיולים איכותי לא די בידע רב אלא נדרשת גם מיומנות בהעברתו. בהתאם הקורסים המכשירים מדריכי טיולים בחול מקנים כישורי הדרכה, אינטראקציה עם קהל, מנהיגות, התמודדות עם לחצים וכו’.
  • אתיקה – תחום חשוב לא פחות אם רוצים להבטיח שביעות רצון מלאה של כל משתתפי הטיול, ובפרט מהתנהלותו של המדריך.

לאחר הלימודים בקורס עוברים המדריכים לעתיד סטאז’ – טיול בפועל בו הם מתפקדים כמדריכים בפיקוח מדריך ותיק המשמש כחונך. ברוב המקרים מחיר טיול זה אינו נכלל בעלות הקורס עצמו.

היכן מוצעים קורסים להכשרת מדריכי טיולים?

כאמור ישנם לא מעט מוסדות לימוד המציעים קורסים להכשרת מדריכי טיולים בחו”ל. בין הבולטים שבהם ניתן לציין את:

  • בית הספר לתיירות בישראל – הפועל תחת חסותה של אוניברסיטת חיפה ומציע לימודים בשלוש הערים הגדולות. תוכנית הלימודים מורכבת מ-260 שעות לימוד ונפרשת על פני שנה אקדמית.
  • המכללה האקדמית וינגייט – בית הספר לתיירות שבמסגרת המכללה האקדמית וינגייט מציע לימודי תעודה ופונה בעיקר לאקדמאים, עובדי מערכת החינוך ואנשי קבע ותיקים שפרשו ממערכת הביטחון ומחפשים אתגר חדש.
  • דיפלומה – ביה”ס ללימודי תעודה והסמכה של האוניברסיטה הפתוחה מציע קורס בן 224 שעות בשיתוף עם חברת התעופה "אופיר טורס”.

כמו כן ישנן חברות תיירות המציעות קורסים בתחום של הדרכת טיולים בחול. דוגמה אחת לכך היא בית הספר להדרכת טיולים רימון, הפועל תחת חסותה של חברת התיירות הוותיקה. רימון, כמו כל החברות בענף, לא מתחייבת על העסקת בוגרי הקורסים אם כי היא תמיד שמחה לקלוט אנשי מקצוע איכותיים ולהציע להם עבודה בחו”ל.

איפה מתבצעת העבודה בפועל?

ברוב המקרים העוסקים בהדרכת טיולים בחול חיים בישראל ויוצאים מעת לעת לטיולים במדינות שונות, בהתאם לאיכות תפקודם ולביקוש לשירותיהם.

יחד עם זאת אפשרי בהחלט גם להתגורר במדינה אחרת ולהציע בה טיולים מאורגנים ומודרכים לישראלים המגיעים אליה, וכך למשל תוכלו לשלב עבודה באוסטרליה לא מכירות ולא חקלאות אלא כזו המשלבת פאן ופרנסה.

מידע כללי הקשור לעבודות בחו"ל

אנשי מכירות טובים יכולים להרוויח משכורת טובה בכל חברה שבה...
מגיע זמן ומגיעים מצבים בחיים שבהם אתם נמצאים מחוץ לארץ...
לטייל בחו"ל ולהרוויח כסף תוך כדי נשמע כמו חלום. יותר...
עבודה בחו”ל בקיץ הפכה לקונספט מקובל מאוד בשנים האחרונות. כמובן...