Logo Amador Dark Blue

המדור השלם לחיפוש ואיתור עבודות בחו״ל

פיתוח קריירה ובנייה עצמית בחו”ל

המדור עבודות בחול

יצירת קשר

מחפשים עבודה בחו"ל? צריכים עזרה? בשביל זה אנחנו כאן!
מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:

רוב היוצאים לעבוד בחו”ל עושים זאת בעיקר בשל הפיתוי הכספי וההזדמנות לממן טיול ממושך, לימודים אקדמיים, מכונית או כל דבר נחשק אחר תוך פרק זמן קצר יחסית של עבודה מאומצת אך מתגמלת.

עוד יתרון של העבודה מחוץ לגבולות ישראל הוא האפשרות לטייל ולבלות במדינות אליהן מגיעים – וכדאי לדעת שבנוסף, עבודה בחו”ל עשויה לתרום רבות הן לקריירה העתידית והן לפיתוח האישיות, ובהחלט כדאי לנצל תקופה זו לשם בנייה עצמית, רכישת יכולות חדשות והשתכללות כעובד וכאדם גם יחד.

להתנתק מהסביבה המוכרת ולהתחבר לעצמך

כל יציאה לחו”ל לפרק זמן ממושך היא הזדמנות נהדרת לאדם להתחבר לעצמו. אמנם בדרך כלל נהוג לקשר התבודדויות בהודו או טרקים בדרום אמריקה עם מסע לחיפוש הזהות וגיבוש האישיות, אבל בהחלט אפשר לעשות זאת גם בערים הומות אדם ותוך כדי עבודה.

שהות בחו”ל לצורך עבודה היא תמיד התמודדות עם אתגר חדש, וכשהיא מוצלחת הרווח הוא לא רק כספי אלא גם תוספת נכבדת לביטחון העצמי ולהכרה בערך העצמי.

בנוסף, כדי לעבוד בחו”ל נדרשת מידה רבה של משמעת עצמית – פיתוח יכולת חשובה זו מעצים את האדם ומסייע לו כמובן גם בהמשך חייו. עבודה מחוץ לגבולות ישראל, ברוב המקרים, גם מפגישה את העובד עם תרבויות שונות מזו המוכרת לו, אנשים שונים ומגוונים, ובכך הופכת אותו ליותר פקוח עיניים ורחב אופקים, ובעיקר לאדם המבין עד כמה עשיר מנעד האפשרויות העומד בפניו.

בדרך כלל עבודה בחו”ל גם משפרת במידה משמעותית את השליטה באנגלית, יכולת חשובה נוספת בעולם של ימינו, והכי חשוב: הריחוק מהמשפחה, מהחברים ולמעשה מכל המסגרות המוכרות מאפשר לאדם לראות את עצמו ללא פילטרים חיצוניים, חשובים אמנם אך גם כאלה העלולים ליצור עיוותים. בחו”ל הוא יכול לראות את עצמו מבעד לעיניו שלו, ללא הסחות וללא צורך לרצות את סביבתו, ובעצם להבין הרבה יותר טוב מי הוא באמת.

קורות חיים מרשימים

כל עבודה בחו”ל, גם כשמדובר במשרה פשוטה יחסית כמו מכירת מוצרים, אבטחת מוסדות יהודים, שיפוצים, מנעולנות, הובלות וכו’, היא יותר מאשר עוד שורה בקורות החיים. יציאה לעבודה מחוץ לגבולות המדינה ולמעשה מחוץ לאזור הנוחות של האדם, מאותתת למעסיקים פוטנציאליים כי מדובר במועמד שניחן בגמישות רבה ושאינו חושש מהתנסויות ואתגרים.

בימינו אלו הן תכונות מבוקשות במיוחד, לעיתים אף יותר מעוד תעודה פורמלית או ציונים גבוהים, שכן הן מעידות על יכולת הסתגלות למצבים שונים ועל תפקוד ברמה גבוהה בהם. בעידן שבו שוק העבודה, ותחומי חיים רבים באופן כללי, משתנים בתדירות מסחררת, אלו הם כמובן כישורים נחוצים במיוחד – ועל כן מעסיקים מעדיפים את מי שכבר הוכיח באופן חד משמעי כי הוא מצויד בהם.

התאמה לעבודה בחברות בינלאומיות

מי שיוצא לעבוד בחו”ל, אפילו בהיותו צעיר חסר ניסיון, יזכה בשלב מאוחר יותר בחייו, כשהוא כבר מתחיל לפתח קריירה של ממש, לעדיפות בבואו להתקבל לחברה בינלאומית הפועלת בארץ, או חברה ישראלית השואפת להיות כזו.

בחברות שכאלה, מטבע הדברים, משרות רבות מחייבות (או מאפשרות, תלוי איך מסתכלים על כך) רי-לוקיישן, וגם אם יש הבדל בין חייל משוחרר שעבד שנה בארה”ב לבין איש משפחה שנדרש לשהות פרק זמן זה או אחר מחוץ לגבולות הארץ לשם עבודתו, הרי שעדיין הניסיון בעבודה בחו”ל מעניק נקודות זכות משמעותיות.

ללמוד ולעבוד בחו”ל – שילוב מנצח

דרך מומלצת במיוחד לתרום הן לפיתוח הקריירה והן להעצמת האישיות היא לשלב עבודה עם לימודים בחו”ל. במדינות רבות באירופה ניתן ללמוד בעלות נמוכה מאוד ותוך כדי לשלב עבודה חוקית (גם אם במשרה חלקית), וכך לזכות ברווח כפול ומכופל.

מידע כללי הקשור לעבודות בחו"ל

אנשי מכירות טובים יכולים להרוויח משכורת טובה בכל חברה שבה...
מגיע זמן ומגיעים מצבים בחיים שבהם אתם נמצאים מחוץ לארץ...
לטייל בחו"ל ולהרוויח כסף תוך כדי נשמע כמו חלום. יותר...
עבודה בחו”ל בקיץ הפכה לקונספט מקובל מאוד בשנים האחרונות. כמובן...