איך מוציאים ויזה לארה"ב

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!  

ארצות הברית נחשבת, ובצדק גמור, לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. אינספור תיירים מגיעים לבקר בה מדי שנה, כשגם אפשרות העבודה קורצת עבור רבים. בכל אחד מהמקרים, עוד לפני שמגיעים לארץ המובטחת, נדרש להוציא, מיותר לציין, את אשרת הכניסה – היא הויזה. אבל כיצד בדיוק עושים זאת?

לכל נסיעה יש את הויזה שלה

הנקודה החשובה שצריך להבהיר היא שניתן למצוא כיום סוגים רבים של ויזות, כל אחת באה למלא מטרה אחרת של הביקור בארצות הברית. ויזת עבודה תהיה תקפה לרוב למשך כמספר חודשים, ותתאים בכך לסטודנטים רבים המעוניינים לעבוד, למשל, בחופשת הקיץ שלהם. יחד עם זאת, ניתן למצוא גם ויזות לתיירים (הסוג הנפוץ ביותר), לדיפלומטים, לבעלי עסקים, למנהלים, לאתלטים – והרשימה עוד ארוכה.

תחילת הדרך: מילוי טפסים והכנה לראיון

הוצאת ויזה לארצות הברית, בלי קשר לסוגה, נעשית אל מול שגרירות ארצות הברית בישראל. בשלב הראשוני, נדרש למלא טפסים אישיים שונים (106 DS) – ניתן לעשות זאת בשגרירות עצמה, כמו גם באתר האינטרנט שלה. בטפסים אלה, על מבקש הבקשה למלא את הפרטים של מבקש הויזה, וכן להסביר בקצרה על מטרות הנסיעה שלו. הליך זה כרוך בתשלום של כמה עשרות דולרים.

בהנחה שהכול עבר כשורה עם הטפסים, יישלח למבקש הבקשה, כעבור פרק זמן מסוים, טופס זימון לראיון אישי. עליו להגיע ביום שנקבע לראיון עם הטפסים האמורים לשגרירות, ולצרף אליהם איגרת משולמת בבנק הדואר (כ-160 דולר), דרכון בעל תוקף של חצי שנה לפחות ותמונה בגודל 5X5. שימו לב שנדרש שהתמונה לא תסתיר את המצח והאוזניים של המצטלם בה.

כדי להגביר את הסיכויים לאישור הויזה, מומלץ להוסיף גם מסמכים המעידים על חזרה לארץ בתום התקופה, דוגמת תלושי משכורת אחרונים ממקום העבודה, טופס מהמעסיק, תדפיסי חשבון עובר ושב, אישור לימודים (סטודנטים), רישיון עסק (עצמאיים) ועוד.

התנהלות הראיון

הראיון האישי בשגרירות חג סביב מספר נושאים עיקריים, שעיקרם, גם כאן, פרטיו האישיים של מבקש הויזה ומטרת נסיעתו לארצות הברית. יש לשים לב שהראיון, בניגוד לטפסים, לא חייב להתבסס על השפה האנגלית – השפות העברית, רוסית וערבית אפשריות בהחלט. חשוב מאד לענות באופן ענייני על השאלות השונות, ובכל מקרה לא להסתיר דבר ביחס למטרות הנסיעה.

כעבור מספר דקות, או אפילו בתום הראיון, יקבל מבקש הבקשה את תשובתו. במידה והכול טוב ויפה, הוא כבר יוכל להתחיל לתכנן את הנסיעה. במידה ולא? הוא יכול לנסות שוב כעבור מספר חודשים.

לא חייבים לעשות זאת לבד

רבים חוששים ממשימת הוצאת הויזה לארצות הברית. בין אם בצדק ובין אם לא, אפשר להפוך את ההליך כולו לפשוט הרבה יותר. הדבר נעשה באמצעות חברות שונות, אשר מבצעות למעשה את כל ההליך עבור מבקש הבקשה. המשתמש ממלא טופס בעברית, והחברה תקבע עבורו תור בשגרירות, תדאג למילוי הטפסים וכן תעניק לו את כל הדגשים בדרך לצליחת הוצאת הויזה לארצות הברית.

 

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!