קריטריונים שלפיהם כדאי לבחור מדינה לעבוד בה

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!  

אם אתם מרגישים כי קשה לכם למצוא עבודה בארץ, יתכן שבחו"ל מחכה לכם עתיד וורוד יותר. גם אם יש לכם עבודה אך אתם מרגישים שלא מעריכים אתכם מספיק, יתכן שמעבר לים מחכה לכם עיסוק יותר מרתק, יותר מוערך ויותר מתגמל. אך לא מספיק להחליט שאתם רוצים לעבוד במדינה אחרת. חשוב להתמקד במדינה מסוימת ולבדוק אם אכן יתאים לכם לשהות ולעבוד שם. אנו מגישים לכם כמה קריטריונים מובילים שיעזרו לכם לבחור את המדינה אשר בה כדאי לעבוד.

המקום שבו קל לקבל אזרחות

לפעמים הרצוי והמצוי לא הולכים יחד. יתכן שהייתם רוצים לעבוד למשל בארה"ב, אבל אין לכם סיכוי לקבל גרין קארד. לכן, כדאי בתחילה לבדוק היכן יחסית קל לקבל אישור לעבוד. למעשה, להרבה מאוד ישראלים יש סיכוי גבוה לקבל אזרחות פורטוגלית, מה שיאפשר השתלבות מהירה, קלה וחוקית בשוק העבודה. אם תשיגו אזרחות פורטוגלית על סמך העובדה שהורי הוריכם, לפני שנים רבות גורשו מפורטוגל, תוכלו בהחלט למצוא תעסוקה טובה למדי במדינה הזאת.

שליטה בשפה שעוזרת להשתלב

חשוב לציין כי אם מצליחים להשיג אזרחות פורטוגלית אפשר למעשה לעבוד בכל מדינה אחרת באירופה. זהו למעשה דרכון אירופאי שפותח לכם את הדלת לשוק העבודה שכולל גם מדינות כמו יוון ספרד, גרמניה, הולנד, איטליה ועוד כעשרים מדינות נוספות. אך מכיוון שזו רשימה די נרחבת, כדאי לבחור מדינה שבה יהיה לכם קל להשתלב מבחינת השפה. למשל, אם אתם דוברים איטלקית, אפילו במידה בסיסית, יהיה זה רעיון טוב להתחיל לחפש עבודה באיטליה. מבינים צרפתית? צרפת או בלגיה הן המקום הטבעי בשבילכם להשתלב מבחינה תעסוקתית וחברתית.

קהילה יהודית וישראלית

אם חשוב לכם ליהנות מתחושה ביתית ואם הקהילתיות חשובה לכם, יהיה זה רעיון טוב לחפש מדינות שבהן יש קהילה תומכת. קהילה יהודית וישראלית יכולה לסייע להשתלב גם במדינה שבה אתם עדיין לא מרגישים בבית או שכישורי השפה המקומית שלכם עדיין לוקים בחסר. אגב, רבים מבני הקהילה מעניקים סיוע בעצות שונות ואפילו ביצירת קשרים עם מעסיקים. אם אתם עצמאיים אבל רוצים להרגיש ביטחון בזכות הקבוצה של הדומים לכם, זו דרך טובה ללכת בה.

הולכים בעקבות הכלכלה

יש קריטריון נוסף שיכול לשמש אתכם כדי לבחור באיזו מדינה לעבוד. קריטריון זה יכול לסייע גם בהחלטה לאן לא כל כך כדאי לעבור בשלב זה. בתור כלל אצבע, עדיף לבחור במדינה שבה הכלכלה משגשגת ויחסית ישנה רמה נמוכה של אבטלה. המשמעות היא שהרבה יותר כדאי לעבור לגרמניה או להולנד, למשל. הרבה פחות כדאי לחפש עבודה ביוון או באיטליה. כמובן, אם במקרה יש לכם קשרים במדינה פחות משגשגת או שמעסיק גדול מציע לכם תנאים מפליגים בספרד, למשל, המעבר לשם יהיה הדבר הכי טבעי לעשותו.

מטיילים, לומדים, מבלים ועובדים

יש מדינות שמציעות לצד עבודות איכותיות גם עוד שורה של יתרונות. אם למשל מצאתם מדינה שבה יש לימודים גבוהים במחירים נמוכים, זה יהיה אידיאלי אם תרצו לשלב בין עבודה לבין לימודים. אם אתם בשלב בחיים שבו אתם רוצים לשלב בין עבודה לבין טיול, זה בהחלט שיקול שיכול להוביל אתכם למדינות אחרות, שטרם הזכרנו. עבודת זמניות המתאימות למטיילים ניתן למצוא לא רק באירופה אלא גם במדינות כמו ניו זילנד, אוסטרליה ודרום אמריקה. אם אתם מתעניינים בתרבות המזרח הרחוק או שאתם רוצים להשתלם באומנויות לחימה, אין ספק כי מגורים ועבודה ביפן או בדרום קוריאה יהיו מספקים, מרתקים ולא רק מתגמלים.

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!