עבודה באוסטרליה – איך להתגבר על המרחק מישראל

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!  

עבודה באוסטרליהלעבודה באוסטרליה יש יתרונות רבים – שכר גבוה, הן ביחס לעבודה בישראל וגם ביחס למקומות עבודה בחו"ל רבים אחרים; מגורים בערים מודרניות ומפותחות לצד אפשרויות טיול במרחבים עצומים של טבע פראי וייחודי (יתרון המאפיין במקרים רבים עבודות בחו"ל, אך היותה של אוסטרליה מבודדת ורחוקה הופך אותה לעוד יותר מיוחדת), חיים נוחים, נעימים ומלאי שלווה ונחת, רחוקים שנות אור מההמולה והקשיים שהם מנת חלקן של מדינות המזרח התיכון.

אבל לצד היתרונות הרבים, לעבודה באוסטרליה יש גם חיסרון משמעותי: המרחק הרב מהארץ (מרחק גיאוגרפי, כמובן). אמנם באופן כללי מי שרוצה לעבוד בחו"ל נאלץ להתרחק מיקיריו וקרוביו, והקשר איתם, באופן טבעי, מתעמעם, אולם המרחק בין סידני, מלבורן, קנברה ושאר ערי אוסטרליה לבין ישראל הוא גדול במיוחד – בין תל-אביב לסידני, לדוגמה, מפרידים למעלה מ-14,000 ק"מ, וגם אין ביניהן טיסות ישירות כך שמי שבוחר במלבורן או בסידני כיעד מועדף לעבודה בחו"ל לטווח ארוך ורוצה לבקר בארץ הקודש ייאלץ לבלות בדרכים כ-24 עד 48 שעות, בהחלט מהמורה רצינית בדרך לעבודה באוסטרליה.

החיסרון המשמעותי והיתרונות הרבים מייצרים דילמה של ממש למחפשים מקום עבודה בחו"ל, ומתלבטים בין אוסטרליה לבין אופציות אחרות, קרובות יותר (אפילו ניו יורק, המפתה ישראלים רבים לעבוד בחו"ל, קרובה יותר לארץ, משמעותית, שלא לדבר על האפשרויות השונות ברחבי אירופה). ובכל זאת, ישראלים רבים מנסים את מזלם ומחפשים עבודה באוסטרליה, או בניו זילנד הסמוכה, הרחוקה אף יותר מישראל.

מדינת מהגרים ואוכלוסייה חביבה להפליא

ישראלים רבים מאמינים כי החיים בארץ אמנם קשים מאוד: "מדינה קטנה מוקפת אויבים", רווית לחץ, שסעים חברתיים, כלכלה שיודעת תקופות שפל משמעותיות, שוק עבודה מוגבל ועוד – אולם שהחמימות הישראלית, והידיעה כי תמיד יהיה מי שיושיט יד לעזרה, מפצות על כך. ייתכן, אולם כשמחפשים עבודה בחו"ל ומתלבטים בין עבודה באוסטרליה לבין אופציות אחרות כדאי לדעת שהאוסטרלים הם אנשים חביבים בצורה יוצאת דופן, וכי החמימות שלהם והנכונות שלהם להושיט עזרה למי שזקוק לה, מקלים מאוד על ההתאקלמות בה ומסייעים לשכך את הגעגועים בזכות רכישת החברים החדשים המהירה.

גם היותה של אוסטרליה מדינת מהגרים – במלבורן למשל חיים בני אדם שנולדו בכ-200 מדינות שונות, ובהם יוונים, טורקים, איטלקים וסינים רבים מאוד, ובסידני כמעט כל אדם שני הוא מהגר או ילדו של מהגר – הופכת את ההתאקלמות בה לנוחה למדי, ומקלה על הקושי של מי שבחר בעבודה באוסטרליה.

קהילה יהודית וישראלית

בין המהגרים הרבים שהגיעו לאי הענקי שהוא גם יבשת, רובם כמובן למטרת עבודה באוסטרליה, ישנם גם יהודים רבים וכן ישראלים (לשעבר) לא מעטים. קהילה יהודית וישראלית זו מהווה כתף תומכת לכל מי שיגיע למדינה, מאפשרת למי שבוחר את אוסטרליה כמקום עבודה בחו"ל לשמור על חלק מהמסורות והמנהגים המוכרים, והופכת את המקום לפחות זר ויותר מוכר. הקהילה היהודית והישראלית, כדרכן של קהילות מהגרים, מספקת גם אפשרויות תעסוקה לישראלים, או לכל הפחות גישה וידע המקלים על מציאת עבודה באוסטרליה.

טכנולוגיה

לעזרת הבוחרים לעבוד בחו"ל, באוסטרליה כמו גם במדינות אחרות, נרתמת גם הטכנולוגיה. הודות לתוכנות חינמיות כמו סקייפ, פלטפורמות משוכללות כמו הפייסבוק ושאר אופציות אינטרנטיות וטכנולוגיות אחרות, ניתן לשמור על קשר רציף גם במהלך עבודה באוסטרליה. אמנם גם קשר באמצעים טכנולוגיים הדוק במיוחד אינו מהווה תחליף מושלם למגע פיזי, לחיבוק חם, לצ'אפחה מוכרת ולשיחת נפש אינטימית בארבע עיניים, אולם הוא בהחלט מפוגג חלק מהקושי של הבוחרים במקום עבודה בחו"ל המרוחק מישראל כך וכך אלפי קילומטרים.

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!