הזמנת טיסות פנים בתוך ארה"ב

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!  

אנחנו הישראלים רגילים להגיע בארץ מכל מקום לכל מקום ברכב, ודי במהירות, שהרי פרט לאילת – שגם אליה ניתן להגיע על פני הקרקע תוך כמה שעות – אין שום צורך בטיסות פנים. אבל כשיוצאים לעבוד בחו"ל, ובפרט כשהיעד הוא מדינות ענק כמו קנדה, ארה"ב או אוסטרליה, לעיתים אנחנו נזקקים לטיסות פנים. אמנם כמות הטיסות שנדרשים לה היוצאים לעבוד בארה"ב אינה עצומה (שהרי רוב הישראלים שמוצאים את פרנסתם באחת מערי ארה"ב אינם אנשי עסקים שצריכים להתנייד כל הזמן), ובכל זאת רצוי להיות בעלי ידע, ולו מינימילי, בנושא.

ראשית, כדאי לדעת שטיסות פנים בארה"ב הן כמו נסיעות באוטובוס או ברכבת בישראל, שכן הביקוש לטיסות אלה במדינה המשתרעת על פני 4 אזורי זמן הוא כה גדול, ובהתאם גם ההיצע, כך שהן נפוצות מאוד. דבר חשוב מאוד אחר שיש לקחת בחשבון הוא הבידוק הביטחוני המחמיר (מאז הפלת מגדלי התאומים), שמאלץ את המשתמשים בטיסות פנים להגיע לטרמינל כשעה וחצי לפני מועד הטיסה.

איך לבחור טיסות פנים בארה"ב?

באופן טבעי ישנן חברות תעופה רבות המציעות טיסות פנים ברחבי ארצות הברית, וביניהן ניתן למנות את דלתא איירליינס, קונטיננטל, יונייטד איירליינס, אמריקן איירליינס וסאות'ווסט איירליינס. התחרות העזה לצד עלויות התפעול ההולכות ומאמירות גורמות לשינויים תכופים למדי בשוק זה, כך שחברות תעופה ותיקות נאלצות לסגור את הפעילות בעוד חברות חדשות צצות, ובפרט ניכרת מגמה של העדפת טיסות זולות במיוחד בתנאים בסיסיים וצנועים בדומה לאיזי ג'ט הבריטית.

עבור ישראלים שבחרו בעבודה בארה"ב, טיסות פנים הן לרוב לא הכרח – כלומר, אין אילוץ המחייב אותם לטוס מעיר א' לעיר ב' ביום ספציפי – אלא צורך הנובע מרצון לבלות חופשת סופשבוע או חופשה קצרה אחרת באזור אחר של ארה"ב. כך, למשל, מי שעובד בסן-אנטוניו ורוצה לבלות כמה ימים בניו יורק לא יבזבז זמן יקר על נסיעות ברכב/ רכבת/ אוטובוס אלא יעלה על טיסה קצרה ומהירה לתפוח הגדול. מי שביכולתו לבחור את מועד החופשה יוכל לחסוך כסף רב ולמצוא טיסה זולה יחסית – אם רק ימתין לרגע הנכון ולהזדמנות המתאימה (כרטיס במחיר מציאה ברגע האחרון לטיסה שלא התמלאה, או מבצע אטרקטיבי בזכות התחרות העזה בין החברות השונות).

אפשרויות מיוחדות למגיעים מישראל לעבודה בארה"ב

הבוחרים במקום עבודה בחו"ל מגיעים אליו, מן הסתם, בטיסה – לפעמים בזמן שמזמינים טיסות לארצות הברית ניתן להוסיף להזמנה כך וכך טיסות פנימיות במחיר מיוחד הכולל הנחה (שעשויה להיות משמעותית). כמובן שלא כל מי שיוצא לעבוד בארה"ב מנצל את האופציה הזאת, שכן בטרם היציאה מהארץ סימני השאלה סביב העבודה בארה"ב גדולים ותמיד ישנו החשש מפני אי התאקלמות וחזרה מהירה לארץ (ואז התשלום הנוסף עבור הטיסות הפנימיות עלול לרדת לטמיון), אולם מי שמוכן להתחייב (לעצמו) כי ישהה בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות מספר חודשים, ותוך כדי גם יטייל בה, יוכל לחסוך לא מעט כסף אם ינצל אופציה זו.

דרך אחרת ליהנות ממספר טיסות פנים בארה"ב בלי לבזבז את כל המשכורת היא כרטיס ווזה (VUSA). כרטיס זה הוא מעין כרטיסיה שמאפשרת מספר טיסות פנים בארה"ב ובקנדה (כך שתוכלו לבקר גם בשכנה מצפון המציעה כמה מהנופים המופלאים בעולם), והכל במחיר מוזל יחסית. שימו לב – את כרטיס הווזה ניתן לקנות רק מחוץ לארה"ב, כלומר יש לרכוש אותו עוד בטרם יציאתכם לעבודה בחו"ל. מחיר הכרטיס נקבע לפי מספר טיסות הפנים ולא לפי היעדים שלהן (שאינם מוגבלים וכוללים את כל נמלי התעופה אליהם מגיעה חברת התעופה הספציפית) – אבל אין החזר על שוברי טיסה במסגרת הכרטיסייה שלא נוצלו.

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!