טיסות פנים בקנדה

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!  

לעבודה בקנדה יש יתרונות רבים: פוטנציאל לרמת שכר גבוהה במיוחד (התמ"ג לנפש בקנדה הוא מהמרשימים בעולם, למעלה מ- 40,000$), הזדמנות להגיע לכמה מפיסות הטבע המרהיבות ביותר עלי אדמות (מפלי הניאגרה עוצרי הנשימה, נובה סקוטיה והמפרצונים הקסומים שלה, הרי הרוקי, הפארק הלאומי ג'ספר, הפארק הלאומי פסיפיק רים ועוד ועוד), חיים שלווים ונינוחים (רמת הפשע בקנדה היא מהנמוכות בעולם), רב תרבותיות ססגונית ומרתקת (מדי שנה מגיעים למדינה כרבע מיליון מהגרים, חלקם כדי לעבוד בקנדה באופן זמני ואחרים כדי להשתקע בה) וגם קהילות יהודיות גדולות מאוד (בעיר טורונטו הנמצאת בקרבת הגבול עם ארה"ב, במרחק שעתיים נסיעה ממפלי הניאגרה, חיים כ-200,000 יהודים, ובמונטריאול הסמוכה אף היא לחוף המזרחי של ארה"ב מתגוררים כ-100,000 יהודים).

לצד היתרונות, חשוב להיערך למשהו שישראלים אינם מורגלים בו, ואפילו רבים מבין אלה היוצאים לעבוד בחו"ל לא מכירים – טיסות פנים. קנדה היא השנייה במדינות העולם מבחינת גודל השטח (קרוב ל-10 מיליון קמ"ר, כשרק רוסיה גדולה ממנה), כך שכשרוצים להגיע ממקום למקום, ישנו – לפחות בחלק מהמקרים – צורך בטיסה, ובתכנון מושכל (בעיקר על מנת לחסוך בהוצאות).

כרטיס VUSA – לכל מי שיוצא לעבוד בקנדה ובארה"ב

חברות התעופה המובילות בשוק טיסות הפנים בקנדה הן ווסט ג'ט הזולה יחסית ואייר קנדה. שדות התעופה הבולטים במדינה הם נמל התעופה הבינ"ל ע"ש פירסון בטורונטו (שב- 2009, לדוגמה, עברו בו למעלה מ- 30 מיליון נוסעים), נמל התעופה הבינ"ל של ונקובר שנבחר בסקרים רבים כאחד הטובים ביותר בצפון אמריקה, נמל התעופה של מונטריאול הנקרא ע"ש פייר אליוט טרודו שהיה ראש ממשלת קנדה בשנות השבעים והשמונים של המאה העשרים וקידם משמעותית את הרב-תרבותיות במדינה וכן את תחום זכויות האדם, וכן שדות התעופה של אדמונטון (בירת הפרובינציה אלברטה), קלגרי (השוכנת שמונים ק"מ מזרחית להרי הרוקי), אוטווה (עיר הבירה של קנדה), הליפקס (בירת נובה סקוטיה) ויקטוריה (עיר הבירה של קולומביה הבריטית) ו-ויניפג.

אחת הדרכים הפופולאריות להתנייד ברחבי קנדה וארה"ב גם יחד במהירות רבה ובמחיר סביר יחסית הוא כרטיס VUSA – כרטיס שהוא תוצר של הסכם בין אל-על לחברות התעופה האמריקאיות והקנדיות שמבצעות טיסות פנים בקנדה ובארה"ב, והניתן לרכישה רק בטרם היציאה לעבודה בחו"ל. באמצעות ה-VUSA, שהוא מעין כרטיסייה עם מספר ניקובים קבוע מראש, יכולים הישראלים שבוחרים לעבוד בקנדה לדלג בה ובארה"ב מנקודה לנקודה (יש לקבוע את המסלול מראש, אולם ניתן לשנות יעדים על בסיס מקום פנוי ובתוספת מחיר צנועה, וגם התאריכים גמישים – שוב, על בסיס מקום פנוי).

דרך נוספת המאפשרת לישראלים שמצאו עבודה בקנדה לחסוך בהוצאה על טיסות פנים היא להעדיף טיסות באמצע שבוע (כמובן במידה והעבודה מאפשרת זאת) – בימים אלה המחירים נמוכים באופן משמעותי מאשר בסופי שבוע. באופן כללי ככל שישנה גמישות רבה יותר בבחירת מועדי הטיסות, כך גדל הסיכוי למצוא מבצעים אטרקטיביים ומחירים משתלמים במיוחד.

מחיריהן של טיסות פנים בקנדה נעים סביב ה-200$ עם תנודות של כמה עשרות דולרים מעלה או מטה – מי שיצא לעבוד בקנדה לתקופה מוגבלת ורוצה לחסוך כמה שיותר, מוזמן לוותר על טיסות ולהגיע ממקום למקום דרך היבשה: אמנם זו דרך ש"גוזלת" זמן רב יותר, אולם היופי עוצר הנשימה של כמעט כל פינה בקנדה בהחלט מפצה על התארכות המסע, והופך אותו לחוויה בלתי נשכחת, מה גם שאחד הדברים הקסומים ביציאה לעבודה בחו"ל הוא המגע הבלתי אמצעי עם התרבות המקומית, האנשים המקומיים וההוויה המקומית – ואת כל אלה קל הרבה יותר למצוא על פני הקרקע ולאו דווקא באוויר.

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!