ויזה שמתאימה לעבודה בארה"ב

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!  

ויזת עבודה לארה"בכל אדם שמעוניין להיכנס לתחומי שטחה של ארה"ב ואינו בעל אזרחות חייב להוציא ויזה. כחלק מתכנית "וויבר" הוגדרו 27 מדינות כמורשות כניסה חופשית לארה"ב והן: איטליה, דנמרק, לוקסמבורג, מונקו, גרמניה, אנדורה, אוסטרליה, בלגיה, דנמרק, אוסטריה, פינלנד, שבדיה, איסלנד, ספרד, פורטוגל, שוויץ, אנגליה, סלובניה ועוד. כמו כל ההגבלות וההמתנה לאישורים, גם ויזת עבודה לארה"ב נועדה לצמצם את היקף המהגרים שמעוניינים למצוא עבודה בחו"ל.

ויזת עבודה לארה"ב – עבודה באופן חוקי

העבודה בחו"ל ללא ויזת עבודה היא לא חוקית. תעסוקה ללא ויזת עבודה לארה"ב לא מומלצת מכיוון שההשלכות לכך יכולות להיות חמורות: מעצר ואיסור כניסה לשטחה של ארה"ב שנע בין חמש שנים לכל החיים. חיילים רבים שרק השתחררו מחפשים מחפשים עבודה במזרח שתתאים למסלול הטיול שלהם או אנשים אחרי תואר מחפשים עבודה בניו יורק שתהווה להם הכנסה ראויה. התופעה נפוצה ביותר והכלי הכי פשוט ונוח למטרה זו הוא האינטרנט.

באינטרנט ניתן למצוא אתרים שונים או מודעות שמבטיחות הכנסה גדולה במסגרת עבודה בחו"ל כמו: עבודה בדרום אמריקה, עבודה באירופה, באוסטרליה או בכל יבשת אחרת. העבודה בארה"ב מבוקשת ביותר ומספר העובדים הלא חוקיים בה גדול מאוד. הרבה מהחברות המפרסמות מודעות שמציעות עבודה בארה"ב, לא לוקחות את האחריות להסביר את החשיבות בהוצאת ויזת עבודה והרבה מהן גם מעסיקות עובדים זרים באופן לא חוקי.

מה ההבדל בין ויזת עבודה לארה"ב לבין ויזת תייר?

ויזת עבודה לארה"ב, לעומת ויזת תייר, מאפשרת לאדם זר לשהות זמן ממושך במדינה, בנוסף היא מאפשרת לו למצוא עבודה בחו"ל ולעבוד באופן חוקי. ניתן לחדש ויזת עבודה לארה"ב או להאריך את תוקפה, בניגוד לכל ויזה אחרת שמיועדת מראש לפרק זמן קצר. ויזת תייר מיועדת לתיירות בלבד ואורכה משתנה לפרקי זמן שונים.

בקשת ויזת עבודה בחו"ל שונה מעט בנהלים שלה מבקשה לקבלת ויזת תייר. היא מצריכה חתימה של מעסיק ופרוצדורה ארוכה יותר של אישורים. ישנה ויזת עבודה לארה"ב שהיא עונתית, בדרך כלל לחורף לתקופת הקריסמס וישנה ויזת עבודה לפרקי זמן ארוכים של יותר משנה.

איך מקבלים ויזת עבודה לארה"ב?

ארה"ב מתמודדת עם בעיות הגירה מאז ומתמיד. מהגרים רבים מגיעים אליה על מנת לעבוד ולהרוויח כסף כדי שיוכלו לשלוח אותו למשפחותיהם שזקוקות לו במדינה ממנה הם באו. גם תיירים  שעובדים באופן לא חוקי מרוויחים כסף וחוזרים איתו למדינה ממנה הם באו. התופעה הזאת בעצם מביאה למצב שסכום גדול מהכלכלה של ארה"ב יוצא מחוץ למדינה ולא מפרה אותה כמו שהוא אמור. לאחר אסון התאומים השיקולים להלחם בהיקפי ההגירה הם לא רק כלכליים אלא גם ביטחוניים.

ראשית, תהליך קבלת ויזה לארה"ב נעשה על ידי קביעת תור לראיון בשגרירות האמריקאית. ניתן לקבוע תור דרך אתר האינטרנט או בעזרת שיחת טלפון. את הטפסים אפשר למצוא באתר האינטרנט אותם יש למלא ולהגיש מוכנים ליום הראיון. כדאי לתכנן את כל התהליך מראש מכיוון שאורך ההמתנה ממועד הבקשה והראיון ועד קבלת הוויזה הוא כחודשיים. כדאי להיערך לעומס בחודשי הקיץ ובחגים.

בבקשה לקבלת אשרת כניסה, ויזת עבודה לארה"ב או כל ויזה אחרת יש להצהיר על מטרת הכניסה.  לאחר מכן יש לציין את משך השהייה המתוכנן. מבקש הויזה חייב להציג את פרק הזמן המדויק של הביקור שלו. בקשה לקבלת ויזת עבודה לארה"ב תכלול גם ציון מקום המגורים בו המבקש הולך לשהות והצהרה על נכונות לחזור לארץ שמהווה התחייבות לשגרירות ארצות הברית לחזור לארץ.

חשוב לדאוג לויזה לפני רכישת כרטיס טיסה

כרטיס טיסה חשוב לרכוש רק לאחר קבלת אשרת כניסה שמאפשרת לך להיכנס לשטחה של ארה"ב. במידה ותבצע רכישת של טיסות לארה"ב טרם קבלת הויזה, ייתכן מצב בו לא תקבל את הויזה אותה ביקשת מלכתחילה ויהיה צורך לבטל את כרטיס הטיסה. מומלץ מאוד לדאוג לאשרת הכניסה באמצעות חברת נסיעות המתמחה בכל מה שקשור לתיירות באמריקה וטיסות לארה"ב בפרט, כגון: טיסות לניו יורק, טיסות ללוס אנג'לס, טיסות למיאמי ועוד. למידע נוסף בתחום הויזות לארה"ב וטיסות לניו יורק אנו ממליצים על אתר Best Of Nyc.

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!