Logo Amador Dark Blue

המדור השלם לחיפוש ואיתור עבודות בחו״ל

הזמנת טיסות לחו"ל

המדור עבודות בחול

יצירת קשר

מחפשים עבודה בחו"ל? צריכים עזרה? בשביל זה אנחנו כאן!
מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:

אחד הדברים שיש לתת עליהם את הדעת כשרוצים לעבוד בחו”ל הוא הטיסות – כשמדובר בעבודה לתקופה קצרה יחסית לרוב תהיינה רק שתי טיסות, הלוך וחזור, אולם בחלק מהמקרים, ובפרט כשתקופת העבודה נמשכת שנה ומעלה והגעגועים לארץ ולחברים והמשפחה גבוהים, יש צורך בכמה וכמה טיסות, כך שכדאי להקדיש תשומת לב על-מנת שאלה לא יהוו נטל כבד מדי.

באופן טבעי, ישנו הבדל משמעותי מבחינת הטיסות כשמדובר בעבודה בבלגיה לבין עבודה באוסטרליה. גם עבודה בקנדה או בארה”ב מצריכה טיסות ממושכות יותר (ויקרות יותר), וכן טיסות פנים בחלק מהמקרים, ואכן חלק מהיוצאים לעבוד בחו”ל מעדיפים עבודה באירופה על פני עבודה ביבשת אמריקה רק בשל המרכיב הזה, למרות האטרקטיביות הרבה של עבודה בארה”ב (וגם עבודה בשכנה מצפון).

איך לבחור טיסות לחו”ל כשיוצאים לעבוד שם?

כשיוצאים לחו”ל למטרת חופשה, ברוב המקרים מידת הגמישות שלנו גבוהה יותר כך שאנחנו יכולים למצוא טיסות זולות יחסית. אופציה אחת היא להזמין כרטיסים מבעוד מועד, ובפרט כשישנו מבצע אטרקטיבי במיוחד, ואופציה אחרת היא להמתין ל”דקה התשעים” תוך כדי נשיאת תפילה שיהיו טיסות בלתי מלאות – ואז החברות, מתוך רצון למלא אותן, יורידו מחירים. כשיוצאים לחו”ל למטרת עבודה מידת הגמישות קטנה יותר. הזמנת כרטיסים מבעוד מועד, עוד בטרם מצאנו עבודה והשגנו את כל האישורים הנדרשים, עלולה להוביל אותנו למצב שבו יש לנו כרטיסי טיסה אך אין לנו לשם מה לטוס (גם אם תמיד טוב לצאת לחופשה…), ואילו המתנה לרגע האחרון עלולה להוביל למצב לא נעים הרבה יותר שבו התחייבנו להתחיל לעבוד בחו”ל אך אנחנו תקועים בישראל בשל היעדר מקום פנוי על טיסה.

ובכל זאת, למרות הגמישות המצומצמת, עדיין אפשר למצוא טיסות זולות יחסית – התחרות הרבה בין חברות התעופה השונות, לפחות בחלק מהיעדים, מוביל למחירים נוחים למדי וכשמדובר בטיסות ארוכות (לניו יורק, לוס אנג’לס, טורנטו וכו’) רצוי לבחור בטיסות עם עצירות ביניים שאמנם מאריכות את פרק הזמן מרגע ההמראה מנתב”ג ועד הנחיתה בנמל היעד, אך מוזילות את עלות הטיסות במאות דולרים (ובחלק מהמקרים מאפשרות גם גיחה מלבבת אל עיר אירופית זו או אחרת דוגמת מוסקבה, לונדון, רומא או אמסטרדם – כמובן שכדאי לבחור עצירת ביניים למשך 7-8 שעות במהלך היום או הערב כדי ליהנות מגיחה זו).

כאשר מתכננים טיסה לחו”ל, בעיקר לארצות הברית, חשוב מאוד לארגן אפשרות של השכרת רכב בארה”ב כבר מראש, לרבות במקרה של שילוב עבודה עם טיול שכן אפשרות זו אולי לא מוזילה את העלות באופן ישיר, אך חוסכת זמן ולוגיסטיקה סביב הנסיעה וזמן, כידוע שווה כסף…

טיסות לארץ במהלך עבודה בחו”ל

גם כשרוצים לצאת לחופשה בישראל תוך כדי העבודה בארה”ב, קנדה, מדינות אירופה או כל יעד אחר על פני כדור הארץ, חשוב מאוד לתכנן בקפידה את מועדי החופשה ובפרט את הטיסות לישראל ובחזרה ממנה – תכנון שכזה יסייע מצד אחד למצוא טיסות זולות יחסית, ומצד שני לא להפסיד יותר מדי ימי עבודה עקב "בילוי” בשדות תעופה ובעצירות ביניים רבות.

דרך אחת להוזיל את עלות הטיסות היא לבחור את מועד החופשה לעונה שבה הביקוש לטיסות ממקום העבודה לישראל ובחזרה נמוך יחסית (כמובן במידה ואפשר לבחור את מועד החופשה, שהרי בכל מקום עבודה ישנם אילוצים שונים). בעונות אלה מחירי הטיסות יורדים משמעותית, וכך עלותה של החופשה לא מכרסמת באופן משמעותי ברווחים שצברנו בעבודה הקשה בחו”ל.

בנוסף, חשוב לחשב האם החיסכון כתוצאה מטיסה עם עצירות ביניים ביחס לטיסה ישירה אכן מצדיק בחירה טיסה ממושכת שכזו. שיקול זה רלוונטי במיוחד אלה שבחרו לעבודה בקנדה, או בארה”ב, שמהן ישנן טיסות ישירות המגיעות תוך 12-16 שעות לארץ ובמקביל גם טיסות שנמשכות 28-32 שעות – אם אובדן יום עבודה (או שניים, אחד בהלוך ואחד בחזור) מוביל להפסד כספי שגדול מהחיסכון במחיר הטיסה, מן הסתם כדאי לבחור בטיסה ישירה.

מידע כללי הקשור לעבודות בחו"ל

אנשי מכירות טובים יכולים להרוויח משכורת טובה בכל חברה שבה...
מגיע זמן ומגיעים מצבים בחיים שבהם אתם נמצאים מחוץ לארץ...
לטייל בחו"ל ולהרוויח כסף תוך כדי נשמע כמו חלום. יותר...
עבודה בחו”ל בקיץ הפכה לקונספט מקובל מאוד בשנים האחרונות. כמובן...