ביטוח נסיעה למטרות עבודה בחו"ל

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!  

לפני שעולים על מטוס חובה להצטייד בביטוח נסיעהעבודה בחו"ל יכולה להיות חוויה מדהימה. תוכלו לשאול כל אחד שהזדמן לו לעבוד בארה"ב והוא ישמח לספר לכם אילו טיפוסים מעניינים הוא פגש, היכן הוא טייל לאחר העבודה וכמה כסף הוא הצליח לחסוך.

לא משנה אם תדברו עם בחור חסון שעבד בהובלות בפילדלפיה, עם צעירה ששימשה אומנת (אופר) למשפחה יהודית בניו-יורק או עם רבים אחרים שעבדו כאנשי מכירות בעגלות בקניונים מפוארים, כולם יספרו לכם חוויות אישיות שעיקרם: היה כדאי! אולם, רק מעטים יזכרו לספר על הימים שבהם שכבו חולים בבית, או על כאבי השיניים שתקפו אותם באמצע הלילה. לרוע המזל, דווקא הימים האלה הם הימים שיכולים לרוקן את חשבון הבנק שלכם מכל הכסף שהרווחתם או גרוע יותר – לחייב אתכם להזעיק את הוריכם לעזרה. עלות ההוצאות הרפואיות בחו"ל גבוהה מאוד ומיד נסביר לכם לא רק למה כדאי לעבוד בחו"ל, אלא גם איך נגיע לשם מוכנים.

מישהו מטפל בך

טיפול רפואי בארץ הוא, במרבית המקרים, הליך פשוט יחסית. במיוחד נכון הדבר לגבי צעירים. קמת בבוקר ולא חשת בטוב? תקבע תור לרופא המשפחה. זקוק לתרופה ללא מרשם? רשתות הפארם למיניהן, הפזורות בכל רחבי הארץ, תשמחנה לעמוד לשירותך.

אנחנו לא צריכים כלל להקדיש מחשבה לשאול את עצמנו האם אנו זכאים לטיפול רפואי. בשנת 1995 נכנס לתוקפו בישראל חוק ביטוח בריאות ממלכתי. מכאן קל להבין שהחוק בא לעזרתו של כל מי שאינו דואג לכיסוי רפואי ולכולם יש הגנה בסיסית ומענה למקרה של מחלות ופגיעות. גם העובדה שקופות החולים מציעות השכם והערב ביטוחים משלימים ולא יקרים הופכת את הכיסוי הרפואי של מרבית אזרחי ישראל לטוב יחסית.

אבל מה קורה כאשר אנו עוזבים את הארץ בשביל לעבוד בחו"ל? האם יש מי שדואג לנו? האם גם מעבר לים ישנו חוק ששמור עלינו או שאולי החוק הישראלי עוזר לנו גם בחו"ל?

השאלות הללו חשובות מאוד והתשובה עליהם ברורה – החוק הישראלי, גם בנושאי בריאות, תקף בישראל בלבד. ולכן על הנוסע לחו"ל לתקופות קצרות ובמיוחד לתקופות ארוכות יותר כמו נסיעות למטרות עבודה, לדאוג לעצמו. מי שלא לוקח בחשבון את האפשרות שיזדקק לטיפול רפואי בטרם יצא לעבוד בארה"ב, לוקח על עצמו סיכון גדול. גדול מידי.

בוקר בא לעבודה, ולא לשכוח – ביטוח

כל אחד מאיתנו חשוף למחלות ופגיעות שונות. אנשים עובדים חשופים לא רק למחלות עונתיות, אלא גם לאפשרות של פגיעה בעבודה. לעבוד בחו"ל, רעיון מוצלח שמוביל למשכורת גבוהה ולחוויה יוצאת דופן, מתאימה מאוד לצעירים שחושבים על ההווה. כמובן שאין בכך כל רע, אלא שכאן אנו רואים חובה לעצמנו להזכיר שלכל אחד יש ימים שבהם הוא לא חש בטוב.

בחו"ל, העלויות של טיפול רפואי, אפילו הפשוט ביותר, מגיעות לסכומים אסטרונומיים. נתוני אחת מחברות הביטוח הגדולות בארץ מורים שטיפול רפואי בארצות הברית, באחת המרפאות, עולה שש מאות דולר, בעוד שעלויות של יום אשפוז אחד עשויות להאמיר לאלפים רבים של דולרים (ולהגיע אפילו לעשרות אלפי דולרים). אף אחד לא היה רוצה לעבוד קשה, להרוויח היטב ולהוציא את כל כספו על טיפול רפואי פשוט. יתרה מכך – אם המוסד הרפואי בארצות הברית לא משוכנע שאת או אתה תוכלו לעמוד בתשלומים הרפואיים, וזאת על ידי ביטוח תקף או באמצעות תשלום מכספכם האישי, לא תוכלו לקבל טיפול רפואי.

לא משנה באיזו עבודה תחפצו לעבוד בארה"ב, בין אם במכירה בעגלות, הובלות, אופר, מנעולנות או כל דבר אחר, מובטחת לכם חוויה ששכרה בצידה. אבל על מנת לא להפוך צינון, שפעת, כאבי ראש או חלילה דבר מה חמור יותר, לנזק כלכלי – היו חכמים.

אל תצאו למסע של בילויים ועבודה בחו"ל בלי לדאוג לכיסוי רפואי מתאים.

 

  רוצים לעבוד בחו"ל ? מלאו פרטים בטופס מצד ימין ותתחילו להרוויח והרבה!